Bebek Kakasında Kan ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bebeklerde ve yeni doğan kakasında kan görülmesi ciddi bir probleme işaret edebilmektedir. Özellikle 6 ayı doldurup, ek gıdaya geçmiş bebeklerin kakasında kan görülmesi bir tür besin alerji durumundan kaynaklanabilir. Bebek kakasında kan görülmesi halinde vakit kaybedilmeden doktora gidilmelidir.

Anne sütü alan bebeğin kakasında kan görülebilmektedir. Bu durum çeşitli nedenlerden kaynaklanan bir durumdur ve doktora gitmeyi gerektirebilmektedir. Özellikle bebek kakasında kan geçmiyor ise mutlaka bir uzmandan teşhis ve tedavi alınmalıdır.

Bebek kakasında mukus belli bir seviyeye kadar olası bir durumdur. Ancak mukus fazlalaşmasına ek olarak kanın da görülmesi çeşitli ve tedavi gerektiren (ör. Bağırsak tıkanması gibi) sorunların işareti olabilir.   Bu durumda bebek mutlaka doktora götürülmelidir.

Bebek kakasında kan ve pıhtı görülmesi bebekte çeşitli rahatsızlıkların olabileceğinin göstergesidir. Bebek kakasında kan anüs yırtılmasına bağlı gerçekleşebilen bir durum olabileceği gibi çeşitli bağırsak sorunlarına da işaret etmektedir.

Bebek kakasında kan ve mukus görülmesi durumunda acilen doktora gidilerek teşhis alınmalıdır. Buna ek olarak bebeğin tedavisi için doktor tarafından verilecek olan ilaç gibi diğer yöntemler de uygun bir şekilde uygulanmalıdır.

Bebek Kakasında Kan ile İlgili Makeleler

Bebek Kakasında Kan

Bebek kakasında kan görülmesi, dışkı içinde gözle görülür bir kanlanma durumudur. Tedavi genellikle hastalığa neden olan etkene göre yapılmaktadır.

makaleyi incele