Hamilelikte Karın Bölgesinde Yaşanan Sorunlar ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelikte karnın aşağıda olması bebeğin olması gereken seviyenin daha altında yer almasından kaynaklı türeyen bir terimdir. Rahmi olması gereken konumda tutan pelvisteki bağların karın büyüdükçe gerilmesi gebelikte karnın aşağıda olması nedenlerinden biridir. Sanılanın aksine erken doğum riski taşımayan bir durumdur.

Hamileliğin son ayında karından ses gelmesi ve gaz, bu süreç içerisinde normal karşılanan bir durumdur. Endişe edilmemesi gerekir ve kısa sürelidir. Önlemi için kişiye özgü yöntem belirlenebilir. Bu sebeple kadın doğum uzmanı ile görüşmek ve hekimin onayı altında ilerlemek daha doğru olacaktır.

Hamilelikte karından gelen çıt sesinin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Fakat bebeğin eklemleri yeni oluşum sürecinden kaynaklı çıtırtı sesleri çıkarabilir. Bu sebeple anne adayının duyduğu çıt sesi için en doğru tespit eklemlerden gelen ses olacaktır.

Hamilelikte Karın Bölgesinde Yaşanan Sorunlar ile İlgili Makeleler

Hamilelikte Karın Bölgesinde Yaşanan Sorunlar

Anne adayının karnında karnın aşağıda olması, soğukluğu, sertlik, uyuşma, soğukluk ve değişik sesler gelmesi birçok farklılık meydana gelir. Tedavide ilaç tedavisi ve egzersiz uygulanabilir.

makaleyi incele