Acıbadem Eskişehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi

Gastroenteroloji , Nöroloji , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları , Psikiyatri , Diyetisyen , Kardiyoloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Dermatoloji , Üroloji , Nefroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Radyasyon Onkolojisi , Radyoloji , Dahiliye , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Ağız ve Diş Sağlığı , Kulak Burun Boğaz , Nükleer Tıp , Enfeksiyon Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Kalp ve Damar Cerrahisi , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Girişimsel Radyoloji , Göğüs Hastalıkları , Pratisyen , Androloji , Acil Servis , Tıbbi Onkoloji , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Çocuk Ürolojisi , Çocuk Nefrolojisi ...Daha fazla göster
0 Görüş

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Hakkında

Adres:

Hoşnudiye mah. Acıbadem sok. No: 19 / Eskişehir

Yol tarifi, adresi nerede?

Beyin ve sinir cerrahisi, nöroşirürji veya nörocerrahi periferik ve merkezi sinir sistemi üzerindeki bozukluklara mekanik açıdan müdahale edilmesi yolu ile tedavi gerçekleştiren cerrahi bir uzmanlık dalıdır. Beyin ve sinir cerrahisi dalında uzmanlık almış olan tıp doktorları için nöroşirürjiyen veya nörocerrah denilmektedir.

Beyin ve sinir hastalıkları, diğer bir deyişle nöroşirürji, beyin ve omurilik dokusu yüzünden veya bu dokular üzerine baskı oluşturması yüzünden meydana gelen beyin tümörü tedavisi yapar. Bununla beraber şu tip beyin ve sinir hastalıkları, damar hastalıkları vb. pek çok hastalığın tanı ve tedavisi ile ilgili müdahalelerde bulunur.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Doktorları

Beyin ve sinir cerrahisi bölümü doktorları, nöroşirürjiyen olarak da adlandırılmaktadır. Tıp literatüründe kullanılan "Nöroşirürji" kelimesi ise "nöron" ile şirürji" kelimelerinin birleşiminden ortaya çıkan bir kelimedir. "Şirürji" kelimesi anlamı "yaraları iyi eden" manasına gelmektedir. "Nöron" kelimesi ise Latince kökenlidir ve "sinir hücresi" anlamına gelir. Buna bağlı olarak genel anlamda sinir sistemini ifade etmek amacıyla kullanılır. "Nöroşirürji" kelimesi, en özet hâliyle "sinir sistemi cerrahisi" demektir.

Beyin ve sinir cerrahisi çalışmaları, genel olarak vücudun beyin-omurilik, bel ve boyun, beyin damar, omurilik ve sinir vb. kısımlar konusunda uzmanlık isteyen ve karmaşık yapıda olması sebebiyle, tıp alanında cerrahisi, tanı ve tedavi süreçleri en karmaşık çalışmalar olarak kabul edilmektedir. Beyin ve sinir cerrahisi alanında yer alan doktorlar, beyin cerrahları şeklinde bilinirler. Hastaların cerrahi tedavisi alanında uzman olan beyin cerrahları, (beyin) nörolojik hastalıkların operasyon ve operasyon harici yönetimini sağlamaktadır. Ameliyat dışı yönetime bağlı olarak üstlendiği diğer sağlık hizmetleri ise şu şekilde sıralanır:

  • Hastalıklar ile ilgili önleme/önlem süreci,
  • Hastalıkların teşhis edilmesi,
  • Hasta değerlendirmesi,
  • Hastalıkları tedavi etme süreci,
  • Kritik bakım süreci,
  • Rehabilitasyon.

Beyin ve sinir cerrahisi beyin tümörleri gibi ciddi rahatsızlıklar başta olmak üzere omurga hastalıkları, boyun fıtığı, bel fıtığı gibi sinir sistemine etki eden rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi için yoğun uğraş vermektedir.

Hizmetler:

Kafatası Ameliyatı, Fibrinolitik, Bel Fıtığında Ozon Tedavisi, Hilterapi, Lazerle Bel Fıtığı Ameliyatı, Mikrodiskektomi, Kapalı Fıtık Ameliyatı, Epiduroskopi, Dar Kanal Ameliyatı, Adson Testi, Drx 9000, Beyin Pili, VNS, Laminektomi, Omurilik Ameliyatı, Şant Ameliyatı, Kraniotomi, Kist Ameliyatı, Trepanasyon, Greft, Beyin Anjiyosu, Migren Ameliyatı, Radyofrekans, Cyberknife, Beyin Tümörü Ameliyatı, Mini Mental Test, Lomber Ponksiyon, Amputasyon, Kortizon İğnesi, Gamma Knife, Boyun Fıtığı Ameliyatı, Lokal Anestezi, TMS, Biyopsi, Beyin Ameliyatı, Ultrason, EEG, Anjiyo, Tomografi, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme)

Hastalıklar:

Hemifasiyal Spazm, Kafatası Şekil Bozuklukları, Hareket Bozuklukları, Faset Sendromu, Omurilik İltihabı, Omurilik Hastalıkları, Kas İskelet Sistemi Hastalıkları, Torasik Çıkış Sendromu, Yürüme Bozukluğu, Spinal Kord Yaralanması, Nöromüsküler Hastalıklar, Uyuşma, Beyin Damar Hastalıkları, Beyin Metastazı, Gergin omurilik sendromu, Omurga Hastalıkları, Florozis, Meningosel, Boyun Kırılması, Lomber Spondiloz, Siringomiyeli, Klonus, Omurga Kırığı, Hipofiz Bezi Tümörü, Eklem Hastalıkları, Charcot Marie Tooth, Sağ Bacak Uyuşması, Bacakta Yanma, Ensefalosel, Kibas, Omurilik daralması, Denge Bozukluğu, Sudeck Atrofisi, Tarlov Kisti, Düşük ayak, Hemiparezi, Kavernom, Omurilik kanseri, Kafada Şişlik, Fıtık Patlaması, Diskinezi, Sağ El Uyuşması, Sırt fıtığı, Spinal stenoz, Spastisite, Beyin anevrizması, Beyinde kist, Beyin ödemi, Sol El Uyuşması, Glioblastoma, El Uyuşması, Torasik Outlet Sendromu, Göz Kararması, Subaraknoid Kanama, Sağ Kol Uyuşması, Hipofiz adenomu, Konuşma bozukluğu, Kalsifikasyon, Parapleji, Beyin Hastalıkları, Beyincik sarkması, Distoni, Kol ağrısı, Sinir Sistemi Hastalıkları, Atrofi, Fıtık, Bel kayması, Sol Kol Uyuşması, Sinir sıkışması, Travma, Sol kol ağrısı, İnflamasyon, Beyin kanaması, Spina bifida, Boyun ağrısı, Beyin tümörü, Karpal tünel sendromu, Hidrosefali, Parkinson, Baş ağrısı, Boyun fıtığı, Bel fıtığı, Skolyoz, Epilepsi, Vertigo

Anlaşmalı Kurumlar:

Acıbadem Sigorta, Anadolu Sigorta, Groupama Sigorta, Aviva Sigorta, Ak Sigorta, İş Bankası, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Merkez Bankası Mensupları, Halkbank Mensupları, Ergo Sigorta, Ankara Sigorta, Axa Sigorta, Generali Sigorta, Ray Sigorta, Ziraat Sigorta, Zurich Sigorta, Vakıfbank Mensupları, Allianz Sigorta

Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Doç. Dr. Mehmet Ali Ekici
Beyin ve Sinir Cerrahisi,
Doç. Dr. Kağan Tun
Beyin ve Sinir Cerrahisi,
Doç. Dr. Bülent Önal
Beyin ve Sinir Cerrahisi,