Acıbadem Kadıköy Hastanesi Diyetisyen

Gastroenteroloji , Nöroloji , Psikiyatri , Diyetisyen , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Kardiyoloji , Dermatoloji , Romatoloji , Üroloji , Nefroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Aile Hekimliği , Perinatoloji , Radyoloji , Dahiliye , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Algoloji , Ağız ve Diş Sağlığı , Geriatri , Kulak Burun Boğaz , Enfeksiyon Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Kalp ve Damar Cerrahisi , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Göğüs Hastalıkları , Spor Hekimliği , Çocuk Endokrinolojisi , Androloji , Pratisyen , El Cerrahisi , Çocuk Nörolojisi , Göğüs Cerrahisi , Acil Servis , Çocuk Cerrahisi , Çocuk İmmünolojisi , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Tıbbi Mikrobiyoloji , Çocuk Ürolojisi , Çocuk Nefrolojisi , Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları , Tıbbi Patoloji , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite ...Daha fazla göster
0 Görüş

Diyetisyen Bölümü Hakkında

Adres:

Telkin Sokak No:8 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Diyetisyen, beslenme ve diyet/diyetetik bölümü olarak da geçen bir bölümdür. Diyetisyen alanı, insan beslenmesi ile ilgili olan konular üzerine inceleme yapan bir bilim dalıdır. Bu beslenme ve diyet bölümü ile yansıtılan ana vurgu, hasta olan kişilerin beslenmesine odaklanmaktır.

Diyet danışmanlığı ya da beslenme danışmanlığı olarak da kabul edilen diyetisyen bölümü, genel olarak sağlıklı yaşam ve beslenme kuralları her insan açısından aynı olmasına karşın, beslenmenin her kişide bireysel koşullara bağlı olarak seçilmesi gerektiğine inanır ve bu temele dayalı olarak çalışma yapar. Hasta bireyin diyetetik ve sağlıklı beslenmesi, öncelikle sağlıklı olmayan diyetin sebep olduğu hasta vücudundaki zararı en aza indirmenin yanı sıra hastalığın yol açtığı bozulmuş metabolizmanın eski hâlini geri kazanmayı hedeflemektedir.

Beslenme ve diyetetik uzmanları olarak geçen diyetisyen kişiler, sağlıklı bir şekilde yaşam sürdürmeyi isteyen ya da sağlıklı yaşam ile ilgili özel bir amaca ulaşmayı hedefleyen kişilere, ihtiyaçlarına uygun beslenme programı yapar. Diyetisyen uzmanı, hastaneler bünyesinde, kliniklerde, uzun süreli olan bakım tesislerinde ve diğer ilgili kurumlar bünyesinde görev alır.

Diyetisyenlerin Görev Tanımı

Diyetisyenlerin, hastalarının sağlıklı yaşam şartlarını sağlayabilmek amacıyla diyet ve özel beslenme üzerine üstlendikleri birtakım sorumluluklar vardır. Bu temel sorumlulukları ile beraber diyetisyenler tarafından üstlenilen diğer sorumluluklar şu şekilde maddelenebilir:

  • Diyetisyen, sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve beslenme problemleri noktasında danışmanlık yapar.
  • Besin ve yeme düzenlerinin kişideki etkilerini değerlendirir ve gerektiği şekilde değiştirir.
  • Hasta kişinin sorununun ilerlemesini belgelemek için rapor tutar.
  • Kişilerin seçimlerini ve sağlık gereksinimlerini göz önüne alır ve buna göre besin tüketme/yeme planları oluşturup geliştirir.
  • Kişinin vücut fonksiyonları üzerinde besin kaynağı tarafından ne tip bir etkilenme olduğunu araştırır.
  • Bir diyetisyen, hastayı tedavi etmek ve iyileştirmek amacıyla başka sağlık birim ve çalışanları ile gerekliği işbirliğini yapar.
  • Beslenme, iyi beslenme ve diyet alışkanlıkları ile bazı hastalıkların engellenmesi ve yönetilmesi arasındaki bağlantı üzerine konuşur ve daha iyi şekilde beslenilmesi yönünde teşvik eder.
  • Özel spor profesyonelleri için diyet yaparak performanslarını nasıl artırabilecekleri ve optimum bir kilo ve vücut büyüklüğüne ulaşabilecekleri noktasında önerilerde bulunur.
  • En son/güncel beslenme bilimi üzerine yapılmış araştırmaları inceler, takip eder ve bu konuda danışmanlık şeklinde hizmet verir.
  • Bebek, anne ya da yaşı gibi farklı müşteri gruplarının sağlık durumları için sağlıklı beslenme alanında uzman görüşü bildirerek hizmet verir.

Hizmetler:

Intermittent Fasting, Kabızlık Diyeti, Beslenme Eğitimi, Kanser Hastalarında Beslenme, Yağ Ölçümü, Karbonhidrat Sayımı, Polisomnografi, Obezite Testi, Bazal Metabolizma Hesaplama, Mide Balonu, Karaciğer Temizliği, Telomer, Alkali Beslenme, Vücut Yağ Oranı, Diyet, Ketojenik Diyet, Boy Kilo Endeksi

Hastalıklar:

Duygusal Yeme Bozukluğu, Kilo Verememe, Duygusal Açlık, Hamilelikte İştahsızlık, Tıkınırcasına Yeme Bozukluğu, Galaktozemi, Morbid obez, Vitamin Eksikliği, Kilo Kaybı, Obezite

Anlaşmalı Kurumlar:

Allianz Sigorta, Ak Sigorta, Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Aviva Sigorta, Mapfre Sigorta, Ray Sigorta, Acıbadem Sigorta, Groupama Sigorta, Ergo Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Ziraat Sigorta, Zurich Sigorta, Sompo Sigorta, İş Bankası, Vakıfbank Sigorta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Mensupları, Yapı Kredi Sigorta, Euro Sigorta, Işık Sigorta, Axa Sigorta

Diyetisyen Doktorları

Uzm. Dyt. Şengül Sangu Talak
Diyetisyen,
Dyt. Evrim Demirel
Diyetisyen,
Uzm. Dr. Selen Köksal
Diyetisyen,