Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

U.Ü. Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi Görükle Kampüsü / Bursa

Yol tarifi, adresi nerede?

Uludağ Üniversitesi Hastanesi 1990 senesi Haziran ayında Bursa iline bağlı Görükle ilçesinde bir sağlık uygulama ve araştırma merkezi ile hizmete başlamıştır. Sağlık hizmeti vermeye başladığı günden bu yana hali hazırda 880 yatak kapasitesine sahiptir. Hastane bünyesinde alanında son derece tecrübeli hekimlere yer vermektedir. Uludağ Üniversitesi Hastanesi bünyesinde 789 akademik personel, 600 yardımcı sağlık personeli ve 113 idare personel bulunmaktadır. Sağlık alanındaki tanı ve tedavi hizmetleri ile sadece Bursa halkının değil çevre il ve ilçelerden de hastaların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu amaçların gerçekleştirilmesi için hastanenin tanı ve tedavi cihazları, günümüzün teknolojik donanımlarını karşılamaktadır.

Uludağ Üniversitesi Hastanesi, günlük ortalama 3.500 hastaya ayakta tedavi hizmeti vermektedir. Test ve tetkiklerin ardından hastaların tedavisine başlanırken gerek görülmesi halinde yatış işlemleri başlatılmaktadır. Hastane kapsamında neredeyse her branşta poliklinik hizmeti verilmektedir. Hastane içi verilen eğitimler ile sağlık personellerinin tamamının hastanede uyum içerisinde çalışmaları amaçlanırken hasta memnuniyetinin yükseltilmesi de önemseniyor. Hasta ve hasta yakınlarının konforlu bir şekilde sağlık hizmetinden yararlanmaları için sosyal hizmetlerin pek çoğu hastanede yer almaktadır. Uludağ Üniversitesi Hastanesi, tıbbi ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, sağlık alanında bir öncü olmayı hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda hastane personellerinin yeni gelişmeler konusunda eğitim almaları desteklenmektedir.

Hizmetler:

Vitamin, IQ Testi, Hacamat, Renk Körlüğü Testi, Lazer Epilasyon, D Vitamini, Kişilik Testi, Folik Asit, Saç Ekimi, Omega 3, Trigliserid, Spiral, Endoskopi, Serotonin, Demir, Ferritin, Magnezyum, Kolonoskopi, Hamilelik Testi, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), Kreatinin, B12 Vitamini, Melatonin, Karbonhidrat, Lökosit, Hba1c, Dopamin, Potasyum, E Vitamini, Hemoglobin, Trombosit, C Vitamini, Safra Kesesi Ameliyatı, ALT, Boy Uzatma, Normal Doğum, Sedimantasyon, EKG, Sünnet, Libido, Beta HCG, Biotin, Eritrosit, Testosteron, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Lavman, Kök Hücre Tedavisi, Kemoterapi, NLP, Dermapen, CRP, Akupunktur, Tomografi, Alerji Testi, Kürtaj, Nebulizatör, Tüp Bebek, RF, Mezoterapi, B Vitamini, Burun Ameliyatı, Bakır, EOS, Kortizon, İşitme Cihazı, Protez Saç, Anjiyo, Çinko, TSH, Hemogram, Kızlık Zarı Dikimi, Homeopati, EEG, Check Up, A Vitamini, B6 Vitamini, Bilirubin, Progesteron, Kalsiyum, Fosfor, İlk Yardım, Katarakt Ameliyatı, Hydrafacial, Botoks, Ultrason, Dudak Dolgusu, Radyoterapi, Göz Testi, Prolaktin, Öfke Kontrolü, Sodyum, Peeling, Kegel Egzersizi, Prp, Sintigrafi, Ürik Asit, Buz Lazer, Soğuk Lipoliz, EMG

Doktorlar

Uzm. Dr. Nimet Aktaş
Nefroloji,
Prof. Dr. Özkan Kanat
Tıbbi Onkoloji,
Doç. Dr. Sevda Erer Özbek
Nöroloji,
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Hanoğlu Taşkapılıoğlu
Nöroloji,
Prof. Dr. Kamil Dilek
Nefroloji,
Prof. Dr. Mustafa Güllülü
Nefroloji,
Prof. Dr. Mahmut Yavuz
Nefroloji, Dahiliye,
Prof. Dr. Alparslan Ersoy
Nefroloji,
Prof. Dr. Canan Ersoy
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları,
Doç. Dr. Tunay Şentürk
Kardiyoloji,
Uzm. Dr. Gökalp Rüstem Aksoy
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,
Prof. Dr. Erdinç Ertürk
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları,
Prof. Dr. Ercan Tuncel
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları,
Ass. Dr. Dudu Aygün
Nükleer Tıp,
Uzm. Dr. Dilek Çetiner Bahçetepe
Göğüs Hastalıkları,
Ass. Dr. Duygu Köprücüoğlu Zeytinoğlu
Göğüs Hastalıkları,