Üreme endokrinolojisi ve infertilite, kadınlarda görülen kısırlık ve hormonal bozukluklardan sorumlu olan bölümdür.

Kasık ağrısı, göbek deliğinden baldırlara kadar olan kısımda farklı sebeplerden ötürü ağrı hissedilmesi durumu olup; nedene göre medikal, cerrahi, fizik tedavi gibi yöntemlerle tedavi edilir.

Rahim duvarı kalınlaşması, endometriumda rahmin çeşitli sebeplerden karşılayamadığı östrojen fazlalığından dolayı kalınlaşma oluşması olup; tedavisi çoğu vakada, medikal tedavi yani ilaç tedavisidir. 

Prostat büyümesi, idrar kanalının üstünde bulunan prostat bezinin yaş ilerledikçe büyümesi durumu olup tedavisi hastanın ve prostatın durumuna göre değişkenlik gösterir

Prostat bezinin iltihaplanması durumuna prostatit denmekte olup, çok türlü bir hastalık olduğu için tedavi şekilleri de türüne göre değişkenlik gösterir.

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular
İnfertilite Polikliniği Ne Demek?

İnfertilite polikliniği, kısırlık sorununun teşhis, takip ve tedavisi ile ilgilenen bölümdür. Hastaya özel yaklaşımla gebeliği önleyen sorunların giderilmesi ve sağlıklı bir gebelik sürecinin tamamlanmasını hedeflenir. İnfertilite polikliniklerinde ürologlar, tıbbi genetik uzmanları, biyologlar, psikologlar, embriyologlar, jinekologlar, üreme endokrinolojisi ve infertilite uzmanları, hemşireler, laborantlar ve diğer sağlık görevlileri hizmet sunmaktadır. Devlete bağlı ya da özel sektörde hizmet veren sağlık kuruluşlarında yer alan bir bölümdür.