evim.com

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi, tüm fonksiyon ve şekil bozukluklarının giderilmesinden sorumlu tıp branşıdır.

Göz altı morlukları, cilde rengini veren melanin pigmentinin, göz altında daha çok olması sonucu oluşur.

Göz altı morlukları tedavisinde çok fazla tedavi seçeneği mevcuttur.

Cilt lekeleri, cilde rengini veren pigmentlerin fazla üretilmesi sonucu cildin bazı bölümlerinde oluşan lekelerdir.

Cilt lekeleri, kremler, lazer tedavileri gibi yöntemlerle geçebilen bir rahatsızlıktır.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Medikal estetik, cerrahi operasyonlara başvurmadan yapılan estetik müdahalelerin tümünü kapsar. Botoks uygulamaları, dolgu işlemleri, yağ aldırma operasyonları, yağ enjeksiyonu, lazer tedavileri ve saç ekimi gibi uygulamalar medikal estetik branşının ilgi alanları arasında yer alır.

Devlet hastanelerinde estetik operasyonlar uygulanır. Ancak sağlık açısından herhangi bir sorun yaratmadığı sürece masraflar SSK tarafından karşılanmaz. Kişinin sağlığını ya da psikolojisini olumsuz etkileyen durumlarda ise rapor hazırlanır ve belirlenen oran devlet tarafından karşılanır.  

Devlet hastanesinde yapılan plastik rekonstrüktif operasyonlar için herhangi bir ücret talep edilmez. Çünkü bu operasyonlar, dokularda görülen fonksiyon kayıplarını gidermek amacıyla uygulanır. Ancak estetik müdahale yapılması gerekiyorsa bunun için ücretlendirme yapılır.

Göz altı morlukları ona neden olan alerji, sinüzit gibi solunum yolunu etkileyen hastalıkların tedavi edilmesiyle giderilir. Bunun dışında nedeni eğer genetik faktörler ya da başka dış etkenlere dayanıyor ise kalıcı makyaj, kimyasal peeling, lazer, dolgu gibi yöntemlerde giderilir. Size en uygun yöntemi hekiminiz belirleyecektir.

Yanık vakaları kişilerin bilgi sahibi olması gereken en önemli konulardan birisidir. Yanık hafif derece bir yanık ise sadece ılık su altına tutmak ve bölgesel krem uygulamak yeterli olabilir. İkinci derece ve daha ileri yanıklar daha ciddi olabileceği için mutlaka acil servise başvurmak gerekmektedir. Yanığa neden olan etkenlere göre yaklaşımların farklı olacağı bilinmeli ve evde bilinçsizce müdahalelerde bulunulmamalı.