Mora Terapi Nedir?

Mora terapi, insan vücudundaki salınımları kontrol eden ve bir çok tedavi yöntemini birleştiren bir uygulamadır.

Mora terapi yönteminin ismi bu terapiyi bulan ve ilk defa deneyen iki uzmanın isimlerinin birleşmesi ile meydana gelmiştir. Dr.Morell ve Eric Racshe, insan vücudundaki salınımları kayıt edip sonrasında analiz edebilen ve analiz ettiği bu salınımları düzenleyip vücuda geri iletebilen bir cihaz üretmişlerdir.

Bu tedavi metodu biorezonansın temelini oluşturmaktadır. Mora terapi, biorezonans tekniğinin bir alt dalı olmakla beraber tamamen farklı bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmektedir.

Mora terapi, pek çok farklı tedavi yönteminin günümüz teknolojisi ile birleştirilerek cihazlar aracılığı ile uygulanan terapi yöntemidir. Terapi, mora cihazları adı verilen cihazlar ile uygulanmaktadır. Uzun yıllar süren araştırmalar ve tedaviler sonucunda terapinin etkisi kanıtlanmış ve Dünya genelinde yayılmıştır.

Mora terapi ile pek çok rahatsızlık ve bağımlılık giderilebilir. Mora terapi ile sigarayı bırakanlar ve kilo verenler hatta alerjilerini tedavi eden hastalar bulunmaktadır. Mora terapi sigara bırakma tedavisi için sık kullanılan ve en etkili yöntemlerden biri haline gelmiştir. Aynı sigara bağımlılığı gibi kişilerin yeme bağımlılıklarının da tedavi edilebileceği unutulmamalıdır.

Tedavi sürecinde hastaya vücudunda bulunan frekansların tam tersi verilecek vücudun artık bu maddeleri istememesi hedeflenir.

Mora Terapi Nasıl Yapılır?

Terapi, kişinin vücudundaki elektromanyetik dalgaların cihaza aktarılmasını gerektirmektedir. Bu sebeple kişinin vücudunda cihazın giriş yeri olan bölgeye bazı etken maddeler veya patolojik sıvılar yerleştirilebilir veya kişinin cildinin üzerine elektrotlar konulabilir. Daha sonrasında bunların yardımı ile kişinin vücudundaki elektromanyetik dalgalar cihaza aktarılır. Optik ayrıştırıcılar kullanılarak frekanslar ayrılır ve bu frekanslar cihazda tam tersine çevrilerek kişinin vücuduna geri aktarılır. Örneğin sigara isteği olan bir bireyin bu ihtiyacı değiştirilebilir. Bu yöntem sigara bırakma tedavileri arasında en etkili yöntemlerden biridir. Mora terapi iki farklı şekilde uygulanabilir.

  • Kişinin Elektromanyetik Frekans Yapısı ile Tedavi: Yapılan araştırmalara göre kişinin kendi vücudundan alınan frekansların ikiye ayrılması mümkün. Bu frekanslar öncelikle harmonik ve disharmonik frekanslar olarak ikiye ayrılıyor. Sonrasında disharmonik frekanslar sabit fazda ters çevriliyor ve vücuda geri aktarılıyor. Böylelikle tedavi gerçekleşmiş oluyor. Bu uygulama hastanın bedeninde hastalıklı bölgenin üzerine yerleştirilen elektotlar ile gerçekleştirilmektedir. 
  • Maddeleri Kullanarak Işın Yöntemi İle Tedavi: Bu yöntem ile hastanın vücudunun cihaza bağlanacağı bölgeye belli maddeler yerleştirilir. Bu maddeler sigara, alerjen madde veya bağımlılık yapabilen bazı maddeler olabilir. Gerekirse kişiye ait beden sıvıları bu bölgeye yerleştirilerek tedavi gerçekleştirilebilir. Kişinin cihaza bağlandığı bölgeye bu maddeler veya sıvılar yerleştirildikten sonra cihaz yardımı ile frekanslar tersine çevrilir ve kişinin bedenine geri iletilir. Böylelikle tedavi gerçekleşmiş olur. 

Mora Terapi ile Zayıflama

İnsan, yaşamı boyunca tükettiği besinlerin bazılarına bağımlı hale gelir. Bu bağımlılık un veya hamur işi veya çikolata bağımlılığı olarak karşımıza çıkabilir. Mora terapi, kişinin vücuduna bağımlı olduğu besinlerin konulması ve cihaz yardımı ile bu besinlere olan isteğinin giderilmesi için kullanılır. Bu terapi yöntemi genellikle tek seansta bu sorun için çözüm olabilmektedir. Zaman zaman ileri düzeydeki hastalar için tek seans yeterli gelmeyebilir. Bu durumlarda hastanın terapiye düzenli olarak devam etmesi şartı ile durum tedavi edilebilir. Mora terapi merkezleri, kilo verme uygulamaları için hastaların ön incelemesini yaptıktan sonra yeterli gelecek seans sayısı hakkında da bilgi vermektedirler.

Mora Terapi ile Sigarayı Bırakma

İlaçsız ve hızlı bir şekilde sigarayı bırakmayı hedefleyen bireyler için mora terapi en doğru çözümlerden biridir. Sigara bırakma tedavisinde izlenen aşamalar şunlardır:

  • Kişi düz bir şekilde cihazın yanındaki yatağa yatırılır
  • Cihazın vücuda bağlanacağı noktaya sigara veya sigara etken maddesi yerleştirilir.
  • Kişinin bedenindeki frekanslar cihaza aktarılır
  • Cihaz üzerinde ayrıştırılan frekanslardan uyumsuz olanları tersine çevrilir
  • Terse çevrilmiş olan frekanslar kişinin bedenine geri gönderilir

Seans sayıları kişinin bağımlılık ve direnç durumlarına göre değişkenlik gösterebilir ve uzmanlar tarafından belirlenir. Tedavi sonunda kişi artık sigaraya ihtiyaç duymaz ve bedenen sigaranın içerdiği maddeleri istemez.

Mora Terapi Yan Etkileri

Günümüzde mora terapi işleminin belli yan etkileri bulunmamaktadır. Hastalarda ufak ve basit yan etkiler gözlemlenebilir. Özellikle alerji tedavilerinde tedavi sonrasında öksürük ve kızarıklık gibi yan etkiler görülebilir.

Bu yan etkiler aslında tedavinin etkenliğini gösteren belirtilerdir. Fakat tedavinin doğru yapıldığı durumlarda bu yan etkilerin hiçbirine rastlamamak mümkündür.

Alerji tedavisi sürecinde hastanın bedenine alerjen maddeler yerleştirilir. Bu maddeler tedavi tam olarak tamamlanana kadar hastanın vücudunda alerjik reaksiyon etkisi göstermeye devam edebilir. Bu durum denge mora terapi tedavi yöntemi ile giderilebilmektedir. Bu sebeple hastaların çoğu hiçbir yan etki yaşamadan tedavi sürecini tamamlamaktadırlar.

Sigara bırakma mora terapi tedavisi sürecinde de hastalarda ufak ve kısa süreli öksürükler gözlemlenebilir.

Mora Terapi Zararları

Mora terapi tedavisinin günümüzde bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Tedavi tamamen frekanslar ve cihaz aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple hasta vücuduna herhangi bir kesi uygulanmaz.

Hasta uyanık pozisyondayken tedavi gerçekleştirilir ve böylelikle hasta tüm süreci takip edebilir. Tedavi sonucunda genelde herhangi bir yan etki gözlemlenmez ve hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir.

Tedavi süreci hastanın anlık durumuna göre ve tedaviye verdiği yanıta göre belirlenir. Tedavinin herhangi bir zararı olmadığı gibi vücut üzerinde bıraktığı bir iz veya yan etki de bulunmamaktadır.

Makaleyi faydalı buldun mu?
0
0
Makeleyi Paylaşın

Mora Terapi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Mora terapi sigara bırakma fiyatı tüm merkezlerin fiyatlandırma politikasına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Öncelikle hangi tedavi için başvurduğunuz büyük önem taşımaktadır. Sigara bırakma veya zayıflama tedavileri için fiyatlandırmalar farklılık gösterebilir. Bu sebeple kaç seansa ihtiyacınız olduğunu öğrendikten sonra doğru fiyatlandırmayı alabilirsiniz. Bazı merkezler mora terapi fırsat tedavileri adı altında kampanyalar yaparak hastalara ücretlendirmede kolaylık sağlamaktadırlar. Mora terapi sigara bırakma fiyatı kişinin bağımlılık durumuna göre de değişkenlik gösterebilir.

Mora terapi, günümüzde sıklıkla alerji tedavisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda kilo vermek isteyenler, kilo almak isteyenler ve sigarayı bırakmak isteyenler de bu tedavi yöntemine başvurabilirler. Bunun haricinde psikolojik bazı rahatsızlıklar için de bu terapi yöntemine başvurulabilir fakat bu alanda bu tedavi henüz yeterince yaygın olmadığından kişiler tarafından bilinmemektedir. Pek çok hastalığın mora terapi ile tedavisi mümkündür.