evim.com

Göz altı kırışıklıkları için ne yapmalı

Göz altı kırışıklıkları için bu kırışıklıkların oluşmasına neden olan durumlardan kaçınmalı ve kırışıklıkları engelleyecek, azalmasına yardımcı olacak uygulamalar yapılmalıdır. Gözleri ovuşturmak, çok mimin hareketi yapmak, yüz üstü yatmak göz çevresindeki deri ve kaslara zararlı olduğu için bu hareketleri sık yapmaktan kaçınılmalıdır. Sigara, sağlıksız beslenme, az su tüketimi cildin kolajeninin azalması, kurumasına neden olan etmenlerdendir. Bu alışkanlıklardan da vazgeçilmesi gerekir. 

Uyku düzenine dikkat edilmelidir. Uykusuzluk en çok gözleri yoracağı için iyi bir uyku göz çevresi sağlığı için önemlidir. Güneş de göz çevresinin yaşlanmasına neden olabileceği için güneş koruyucu kremlerle göz altı ve çevresi kırışıklıkları için kullanılabilir.

Ayrıca avokado yağı, üzüm çekirdeği yağı, e vitamini, Hindistan cevizi yağı, yaş maya maskesi, göz çevresi egzersizleri gibi egzersizler de kırışıklıklarda faydalı doğal yöntemlerdir. Kırışıklık karşıtı kremler de göz altı kırışıklıkları için kullanılabilecek bir yöntemdir. 

Daha ileri seviyelerde kırışıklıklar varsa da hekime başvurulmalıdır. Göz altı kırışıklıklarında kullanılan Işık dolgusu, dermapen (mikro iğne), altın iğne, emerge lazer, botox, erbium yag lazer,krem, blefaroplasti gibi yöntemlerden uygun olan hekim tarafından belirlenip uygulanabilir.

Soru cevabını faydalı buldunuz mu?
0
0