evim.com

Aliağa Devlet Hastanesi Hakkında

Adres: Yeni Mahalle Rumeli Caddesi No:7 / İzmir

Hakkımızda:

Hastane 15.07.1986 yılında imar olarak onaylanmış ve 04.02.1994 yılında ruhsatı onaylanarak inşaatı başlamıştır. Tamamen bitmesi 2005 tarihini bulmuştur. O tarihten itibaren hizmet vermeye devam eden Aliağa Devlet Hastanesi yaklaşık olarak 13.753 m2 alan üzerine inşa edilmiş olup 6724 m2 kapalı alan içerisinde yer almaktadır. 

Bodrum katı zemin ve -2 kat olarak planlanmış olup 65 yataklı olarak hizmet vermektedir. 2020 yılı itibari ile yeni yapılacak acil servis ve prefabrik projesi ile yeni hasta sayısını 2 katına çıkarmayı planlayan hastane yönetimi bu inşaatın önümüzdeki yıllarda tamamlanacağını açıklamıştır. 

Bunun yanı sıra Bakteriyoloji, Ultrasonografi, Biyokimya, , Hematoloji Laboratuarı, 6 yataklı olarak diyaliz Ünitesi, 3 tane Ameliyat salonları, 1 tane 2 Masalık Doğumhane, doğum servisinde 2 adet kuvöz,1 adet transport kuvöz bulunmakta ve hastalara hizmet vermektedir. Ayrıca acil servis içerisinde 5 tane görüntüleme monitörü, 1 hasta nakil aracı, 1 adet diyaliz, 1 adet ise evde bakım aracı bulunmaktadır. Bu araçların hepsi son teknoloji ile donatılmış olan cihazlar ile hizmet vermektedir. Cihazların kullanımı konusunda uzmanlaşmış olan doktorlar ve asistanları her türlü işlem için yardımcı olmaktadır.

Hastane içerisinde kemoterapi ve endoskopi birimi yeni açılmış olup hastaneye başvuran hastalara yardım etmektedir. Açık ve kapalı ameliyatlar, kemik dansimetre hizmetleri yine hastaneler ile yapılan anlaşma gereği hastane içerisinde uygulanan hizmetler arasında yer almaktadır. 

Hastane bünyesinde bulunan 65 yatak, 1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar halinde düzenlenerek hastalara hizmet vermektedir. Her 2 odaya 1 hasta bakıcı yardımcı olacak şekilde nöbet listelerinin düzenlendiği hastane içerisinde aynı zamanda hastaların rahat taşınabilmesi için her oda için ayrı olarak temin edilen tekerlekli sandalye ve sedye bulunmaktadır. 

Hizmetler:

  • PCR
  • Hormonlu Spiral
  • Rektal Tuşe
  • Rektal Tuşe
  • Su Çiçeği Aşısı
daha fazla göster

Hastalıklar:

    Doktorlar