evim.com

Torbalı Devlet Hastanesi Hakkında

Adres: Yedi Eylül Mah, Ekoten Caddesi No: 2 / İzmir

Hakkımızda:

İlçe içerisinde ilk olan devlet hastanesi, 1965 yılında inşaata başlamıştır. 1979 yılında inşaatı tamamlanarak 50 yatak kapasiteli olarak hizmet vermeye başlamıştır. İzmir içerisinde giderek artan nüfus nedeni ile hastane içerisinde yer alan dernek sayesinde 1994 yılında ek bina yapılmaya başlanmış ve 1997 yılında tamamlanarak 75 ek yatak ile hizmet vermeye devam etmiştir. 

Torbalı Bölge Orman Fidanlığı arazisi üzerine 50 dönüm olacak şekilde hastane yapımı için ek bir arazi alınmış ve 27.02.2014 tarihinde ihaleye girmiştir. İhale sonucu Toki ihaleyi kazanmış ve yeni bir hastane yapılması için 30.06.2014 yılında temel atmıştır. 3 sene içerisinde tamamlanan hastane, 20.08.2017 yılında hizmete girmiştir. O sene isim değişikliği yapmış ve Torbalı Devlet Hastanesi olarak adını tescillemiştir. 

Resmi açılışı 08 Eylül 2017 yılında o dönemin başbakanı tarafından gerçekleştirilmiştir. Eski haline göre 11 kat daha büyük olan hastane şu an gün içerisinde 100 hastaya hizmet vermektedir. Poliklinikleri hafta içi sabah 08.30 ile 16.00 arasında hizmet vermekte olup randevular MHRS ve telefon numaraları üzerinden alınmaktadır. Aynı zamanda hastane içerisinde laboratuar sonuçları 1 gün içerisinde resmi sitesinden yayınlanmaktadır. 

Hastane içerisinde 20 yataklı genel yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Ayrıca hemodiyaliz ünitesi, toplum ruh sağlığı merkezi, FTR salonu ve Ameliyathaneler ile en çok tercih edilen hastane olma özelliğini taşımaktadır. Hastane içerisinde şu an 250 yatak vardır. Acil servisinde 2 tam teşekküllü ambulansı bulunmaktadır. Ayrıca hastane içerisinde 21 adet sağlık ile alakalı olarak dükkân bulunmaktadır. Bu hastaneler içerisinde var olmayan farklı bir konsept olması nedeni ile birçok ödül almıştır. 

5yıldızlı otel konforunda inşa edilen hastane içerisinde 30 fark bölümde hizmet verilmektedir. Aydın ve Manisa illeri içerisinden yer alan hastalara da hizmet veren hastane çevre illere ambulans hizmeti de vermektedir. 

Hizmetler:

  • PCR
  • Hormonlu Spiral
  • Rektal Tuşe
  • Rektal Tuşe
  • Su Çiçeği Aşısı
daha fazla göster

Hastalıklar:

    Doktorlar