Hydrafacial Nedir?

Cerrahi müdahale gerektirmeyen hydrafacial uygulaması, ciltteki ölü hücreler, makyaj kalıntıları ve yağların derinlemesine temizlenmesinde etkili bir yöntemdir.

Hydrafacial, cerrahi müdahale gerektirmeyen (non-invaziv) ve ciltteki ölü deri hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Hydrafacial uygulamasında, “vorteks teknolojisi” ile donatılmış, vakum görevi gören profesyonel cihazlar kullanılmaktadır. Kullanılan hydrafacial cihazı sayesinde ciltteki; ölü hücreler, makyaj kalıntıları ve yağ derinlemesine temizlenmektedir. Ayrıca cilt gözeneklerindeki tıkanıklıklar da bu uygulama ile açılmaktadır. Böylelikle cildin daha sağlıklı, parlak, güzel ve genç bir görünüm kazanması sağlanmaktadır. 

Yaşlanma karşıtı bakım yöntemi olarak da tanımlanan hydrafacial uygulaması sırasında, enjeksiyon ve benzeri yöntemler kullanılmadığı için işlem ağrısız ve acısız gerçekleşmektedir. Yaşlanma karşıtı bakım yöntemi olarak da tanımlanan bu uygulama; cilt yenilemeden akne tedavisine, kırışıklardan kahverengi lekelerin yok edilmesine kadar farklı cilt problemlerinin tedavisinde alternatif bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Çünkü uygulamada cilt temizliğinin yanı sıra, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri de uygulanmaktadır.  

Hydrafacial Uygulaması Hangi Durumlarda Kullanılır? 

Hydrafacial uygulaması, farklı cilt problemlerinde alternatif bir tedavi metodu olarak kullanılmaktadır. İşlem sayesinde çevresel, yaş ve makyaj gibi cildin sağlıklı yapısını olumsuz yönde etkileyen faktörlerin etkilerinin azalması sağlanmaktadır. Hydrafacial cilt temizliği şu durumlarda kullanılmaktadır; 

 • Akne tedavisi 
 • Yaşlanma ile yorgunluğun neden olduğu kırışıklık ve lekeler 
 • Siyah nokta temizliği 
 • Büyüyen cilt gözeneklerinin daraltılması 
 • Cildin nemlendirilmesi ve nem dengesinin korunması
 • Makyaj kalıntılarının temizlenmesi 
 • Cildin alt katmanlarında yer alan ölü hücrelerin temizlenmesi
 • Derinlemesine cilt temizliği 

Hydrafacial Nasıl Yapılır?

Hücre yenilenmesinde büyük başarılar elde eden hydrafacial cilt bakımı, uzman kişiler tarafından steril bir ortamda uygulanmaktadır. Uygulamanın ilk aşamasında kişilerin; kuru, yağlı, karma ya da normal cilt yapılarından hangisine sahip oldukları uzmanlar tarafından tespit edilmektedir. Çünkü uygulama sırasında, farklı cilt tipleri için özel olarak geliştirilen temizleyici solüsyonlar uygulanmaktadır. Ardından hydrafacial cilt temizleme uygulamasına başlanmaktadır. İşlemler şu şekilde ilerlemektedir;  

 • Cilt yüzeyi, solüsyonlar yardımıyla temizlenmekte ve gözenekler yumuşatılır. 
 • Vakum başlıklı hydrafacial cihazı ile cilt temizlenir. 
 • Ardından ikinci aşamaya geçilir. Cilt tipine ve sorununa göre özel olarak belirlenen bir solüsyon cilde uygulanır. Bu sayede cildin beslenmesi sağlanır. 

Bu aşamada kullanılan solüsyon, cildin mevcut kolajen yapısını harekete geçirmektedir. Çünkü içeriğinde peptit, antioksidan ve hyaluronik asit bulunmaktadır. Böylelikle cildin onarılması ve yenilenmesi sağlanmaktadır.  

 • Bu uygulamanın ardından soğutucu başlık yardımıyla ciltte şok etkisi yaratılır. Bu sayede uygulanan solüsyonun ciltte kalıcı bir hal alması sağlanır. 
 • En son aşamada ise LED terapisi uygulanır. LED terapisi ile cilt dokusunu uyarmakta, gözeneklerin sıkılaşmasını ve daha uzun süre koruma altında kalmasını sağlamaktadır. 

Hydrafacial cilt bakımı; her cilt tipine, her yaştan kişiye uygulanabilmektedir. Ayrıca yılın her döneminde rahatlıkla uygulanabilen hydrafacial cilt bakımının uzmanlar, özellikle mevsim geçişlerinde yaptırılmasını önermektedir. Bu sayede cildin maruz kaldığı dış faktörlerin olumsuz etkileri en aza indirilmekte ve nem dengesi sağlanmaktadır.  

Hydrafacial Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımının kişilere sağladığı avantajlar şu şekildedir; 

 • Uygulama yarım saat kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır. 
 • İşlemin ardından kişiler, hemen normal hayatına dönebilir. 
 • Hydrafacial cilt bakımı herhangi bir ağrı, acı ve sızı hissine neden olmaz. 
 • Her yaşa ve cilt tipine uygundur. 
 • Uygulamanın sonrasında ciltte tahrişe neden olmaz. Böylelikle işlemin ardından kişilerin ciltlerinde kızarıklık, şişlik ve ödem oluşmaz. 
 • Yılın her döneminde rahatlıkla uygulanabilir. 
 • Cildin nem dengesini korumasını sağlar. Ciltteki aşırı yağlanmanın önüne geçer.
 • Cilt gözeneklerinin daralmasını sağlar. Akne, siyah nokta ve lekelerin kolayca temizlenmesine yardımcı olur. 
 • Cilt tonunu eşitler. 
 • Cildin nefes almasını sağladığı için parlak bir görünüm oluşturur. 
 • İşlemin ardından cilt yumuşak ve pürüzsüz bir yapıya sahip olur. 
 • Cildin elastik yapısının artmasını sağlar. 
 • İnce çizgi ve kırışıkların yok edilmesine yardımcı olur. 
 • Hydrafacial cilt bakımı ile derinlemesine bir müdahale yapıldığı için, kalıcılığı uzun süre devam eder. 

Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlayan vakumlu vortex başlığı, cildi mikroskobik düzeyde soyarak, tüm ölü hücrelerden, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağdan ve siyah noktalardan arındırır. Cilt yüzeyinde yer alan ince çizik ve kırışıklıklar, var olan renk farklılıkları ve lekeler, farklı cilt tipleri için hazırlanan serumlar sayesinde tedavi edilebilir. Antioksidan, hyaluronik asit ve protein içerikli peptit solüsyonları cilt altına uygulanarak, cildin sağlıklı görünümüne kavuşmasını, genç, canlı ve yumuşak görünmesini sağlar. Tüm işlemlerin tek seansta kombine edildiği hydrafacial yöntemi sayesinde pek çok farklı bakım işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde uygulanır

Makaleyi faydalı buldun mu?
1
0
Makeleyi Paylaşın

Hydrafacial ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hydrafacial cihazı nedir, nasıl kullanılır?

Hydrafacial cihazı, özel bir cihazdır. Vorteks teknolojisi ile geliştirilen başlığı sayesinde bu cihaz cildi mikroskobik düzeyde soyma özelliğine sahiptir. Böylelikle kişilerin tüm ölü hücrelerden, gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağ ve siyah noktalardan arındırılması sağlanmaktadır.

Int. Dr. Sinem Köse

Hydrafacial fiyatları ne kadar?

Hydrafacial fiyatları, uygulamanın yapılacağı merkeze göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar, uygulamanın yapılacağı kurumun ücretlendirme politikalarına göre şekillenecektir. Bu nedenle kişilerin ödeyecekleri tutara ilişkin net bir bilgi paylaşmak mümkün değildir.

Int. Dr. Sinem Köse

Hydrafacial öncesi sonrası değişim nasıl olur?

Hydrafacial öncesi sonrası değişim, dışarıdan bakıldığında gözle görülür ölçüde fark yaratmaktadır. Ölü hücreler, siyah noktalar, akneler temizlendiği için cilt daha parlak ve canlı bir görünüm kazanmaktadır. Bunun yanı sıra destekleyici solüsyon uygulamaları sayesinde cilt daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazanmaktadır.

Int. Dr. Sinem Köse

Hydrafacial yapan yerler nerelerdir?

Hydrafacial uygulaması, genellikle güzellik merkezlerinde yapılmaktadır. İşlem bazı özel hastaneler tarafından da uygulanmaktadır. Hydrafacial cilt bakımının mutlaka deneyimli bir güzellik uzmanı, dermatolog veya estetisyen tarafından uygulanması önerilmektedir.

Int. Dr. Sinem Köse

Hydrafacial cilt bakımı kaç seans uygulanmalıdır?

Hydrafacial cilt bakımı ile ilk seanstan itibaren gözle görülür sonuçların alınması mümkündür. Ancak seans sayısı, kişilerin cilt tipine ve problemlerine göre uzmanlar tarafından belirlenmektedir. Tedavi amacıyla yapılan hydrafacial cilt bakımının, birer hafta arayla 4 seans ile 6 seans arasında uygulama yapılması tavsiye edilmektedir.

Int. Dr. Sinem Köse

Hydrafacial cilt bakımı yaptıranlar memnun mu?

Hydrafacial cilt bakımı yaptıranlar, genellikle olumlu yönde görüş beyan etmektedir. Çünkü uygulama FDA onaylıdır. Bunun yanı sıra hydrafacial zararları yok denecek kadar azdır.

Int. Dr. Sinem Köse