Özel Terapi Tıp Merkezi

Psikoloji , Nöroloji , Psikiyatri , Pedodonti , Çocuk Psikiyatrisi
0 Görüş

Özel Terapi Tıp Merkezi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Fabrikalar Mh.3024 Sk.No:13 / Antalya

Yol tarifi, adresi nerede?

Özel Terapi Tıp Merkezi, 2007 yılında hizmetine başlamıştır. Psikiyatri alanında faaliyetlerine başlayan kurumun ilk adı Antalya Psikiyatri Merkezi’dir. Kurulduğu zamanlar, bulunduğu bölgenin ilk psikiyatri merkezi olarak hizmet vermiştir. Halen, bölgenin ruh sağlığı ile ilgili problemleriyle ilgilenen tek kuruluşu olma özelliğini taşımaktadır. 2 psikiyatri doktoru, 2 psikolog ve 1 nöroloji uzmanı ile faaliyetlerine başlayan kurum, kadrosunun eğitimi ve kurumun modern donanımıyla Antalya’yı geliştirmeye devam etmektedir. Sadece bulunduğu şehirden değil, civar illerden gelen hastaların da sağlığına kavuşmalarına yardımcı olmaktadır. Özel Terapi Tıp Merkezi, psikiyatri ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra, nöroloji alanında da hizmet vermektedir. 5 adet psikiyatri doktoru, 2 klinik psikoloğu, 1 nöroloji doktoru ve 1 beslenme uzmanıyla birlikte kaliteli hizmetlerini sürdürmektedir.

Sağlıklı ve dengeli yaşam bilincini de hastalarına aşılayan Terapi Tıp Merkezi’nin, toplamda 30 personeli vardır. 2011’de bu kadro sayısına ulaşarak, tıp merkezi konumuna yükselmiştir. Ayrıca 2015’te yeni binasına taşınarak, A sınıfı tıp merkezi unvanına sahip olmuştur. Tıp merkezinde psikiyatrik ve nörolojik muayene, aile ve çift psikoterapisi gibi hizmetler mevcuttur. Her geçen gün kendini yenileyen ve ilerleten anlayışla, daha geniş alanlarda hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Doğru teşhis, tedavi sürecinin en önemli parçasıdır. Terapi Tıp Merkezi’nde hematolojik, idrar tahlilleri ve doppler ultrasonografi gibi görüntüleme yöntemleri ile psikiyatri uzmanlarının yaptığı EEG, EMG gibi incelemeler yapılmaktadır. İleri teknolojik tanı cihazlarıyla doğru teşhisi anında uzman hekimler tarafından konulmaktadır.

Merkez temelde nitelikli psikiyatri hizmeti üzerine kurulmuştur. Bu nedenle ruh sağlığına ilişkin hizmetleri daha fazladır. Psikolojik değerlendirme için özel testler uygulamaktadırlar. Zeka ve organisite testleri, kişilik değerlendirmeleri ile hasta daha iyi tanınmakta, bu sayede tedavi ve terapi süreci daha uyumlu şekilde devam etmektedir. Terapi Tıp Merkezi sadece var olan sorunlara değil, geleceğe yönelik olabilecek problemlerle de başa çıkmayı hedefler. Bu nedenle 2010’dan beri ruh sağlığıyla ilgili eğitimler vermek amacıyla toplantı düzenlemektedirler. Mobing, stresle başa çıkma ve ekip ruhunu yakalama eğitimleri bunlardan birkaçıdır. Ayrıca şirketlere yönelik danışma hizmeti de sunmaktadır. Böylelikle tüm toplumun manevi sağlığını üst düzeye çekebilmektedirler. Kurum ayrıca, Türkçe ve İngilizce olmak üzere Klinik Psikiyatri ve Terapi Güncel dergilerini çıkarmaktadır. Bu dergiler hekimlerinin akademik alanda da başarı sağlayabildiğini göstermekle beraber, tüm toplumun ruh sağlığıyla ilgili bilgi seviyesini de arttırmaktadır. Terapi Tıp Merkezi, hasta gizliliğine saygı duyarak tüm hizmetlerini sürdürmektedir. Tıbbi ve etik değerlerin farkında olan çalışanları, bu değerleri fazlasıyla özümsemişlerdir. Aynı anlayış, daha yüksek kalite ve donanımla toplumun ruhsal sağlık seviyesini arttırmak, ilk amaçlarıdır.

Hizmetler:

IQ Testi, Kişilik Testi, Serotonin, Tuvalet Eğitimi, NLP, Kök Hücre Tedavisi, Homeopati, Check Up, EEG, Öfke Kontrolü, Regresyon, EMDR, Lityum, Nefes Egzersizleri, Bilişsel Davranışçı Terapi, Dikkat Testi, Disleksi Testi, Dil ve Konuşma Terapisi, Psikoterapi, Rorschach Testi, DSM-5, TMS, Bipolar Testi, Turing Testi, Elektroşok, Beck Depresyon Ölçeği, Palyatif Bakım, Alzheimer Testi, Terapi, Enneagram Testi, Aile Dizimi, Oyun Terapisi, Nefes Terapisi, Terapötik, Burdon Dikkat Testi, Psikoloji Testleri, EQ Testi, Enteral Beslenme, Wechsler IQ Test, Psikomotor Testi, GABA, Cinsel Terapi, Denver Testi, Stres Yönetimi, CAS Testi, Öğrenci Koçluğu, Psikodrama, Transaksiyonel Analiz, Aile Terapisi, Şema Terapi, MMPI Testi, Mora Terapi, Rosenberg Benlik Saygısı Ölçeği, Borderline Testi, Yaşam Koçluğu, Cümle Tamamlama Testi, Gestalt Terapi, Moxo, Stanford Binet Zeka Testi, Refleks Testi, Görsel Hafıza Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Sanat Terapisi, Hormon Tedavisi, Trepanasyon, Plazmaferez, Hafıza Güçlendirme, WISC 4 Testi, Uyku Apnesi Ameliyatı, Stroop Testi, Beynex, Çözüm Odaklı Terapi, Berard Metodu, VNG Testi, Tematik Algı Testi, Peabody Testi, Agte, Frankfurter Dikkat Testi, Uyku Laboratuvarı, Aleksitimi Testi, Derin Beyin Stimülasyonu, Grup terapisi, Epilepsi Ameliyatı, Psikometrik Test, Mezenkimal Kök Hücre, Farmakoterapi, Brunnstrom, Gessel Testi, Bir İnsan Çiz Testi, Steroid Tedavisi, Nöropsikolojik Testler, Yürüme Analizi, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Kas Gücü Muayenesi, Frostig Görsel Algı Testi, Metanefrin, Benton Görsel Bellek Testi, Kraniosakral Terapi, Kent Egy Testi

Doktorlar

Doç. Dr. Burhanettin Kaya
Psikiyatri,
Psk. Cumhur Avcil
Psikiyatri,
Uzm. Dr. Özlem Aybastı Kap
Psikiyatri,
Uzm. Dr. Aykut Çobadak
Psikiyatri,
Uzm. Dr. Zehra Gökmen
Psikiyatri,
Uzm. Dr. Mehmet Yumru
Psikiyatri,