Ordu Fatsa Devlet Hastanesi

Nöroloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Kardiyoloji , Üroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Dahiliye , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Ağız ve Diş Sağlığı , Kulak Burun Boğaz , Enfeksiyon Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Pratisyen , Göğüs Cerrahisi ...Daha fazla göster
0 Görüş

Ordu Fatsa Devlet Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Evkaf Mahallesi, Hastane Caddesi, No: 5 / Ordu

Yol tarifi, adresi nerede?

Fatsa Devlet Hastanesi 1955 yılında ilk olarak Ahmet Taylan tarafından yapılması üzerine Dumlupınar Mahallesi mevkiinde 5147 metrekarelik bir alana inşa edilmiştir. Bu taşınmaz mülkiyeti hazineye Ahmet Taylan hibe etmiş ve tahsis edilen alan üzerine 542 metrekarelik iki katlı daireli bir lojman ve garaj yapılmıştır. Her katına 10'ar adet oda yapılmış ve binanın inşaatında 1958 yılında başlanılarak 1962 yılında tamamlanmıştır. Bu binanın yetersiz hale gelmesi Fatsa halkının girişimleri ile birlikte Hastane Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği ve dolayısıyla mandıra mevkiinde bulunan bir şahıs tarafından bağışlanmış 25723 metrekarelik taşınmaz üzerine 1976 yılında inşa edilmeye başlamıştır.

900 metrekarelik ve 50 yataklı hastane inşaatına başlanmış olup 1977 tarihinde bu İnşaat tamamlanmıştır. Mevcut bina kısa sürede hastalara verimli hizmet veremez hale gelmiş ve 1985 tarihinde Hastane Güzelleştirme Ve Kalkındırma Derneği'nin almış olduğu karar ile 50 yatak ve ek inşaat yapımına başlanmıştır. 1987 yılına gelindiğinde Sağlık Bakanlığı tarafından bir kısmı karşılanan bir kısmı da vatandaşın katkısıyla yaptırılan hastane inşaatı bitirilmiş ve 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Hastanenin yatak sayısı 125’e yükselmiş ve bu dönemde hastaneden vatandaşların ihtiyacına karşılayabilecek bir hale getirilmesi sağlanmıştır.

1991 yılında devlet ile halk işbirliği ile 600 metrekarelik bir alan üzerine 4 katlı ve 76 odalı ikinci bir inşaat başlatılmıştır. Bu inşaat da 1993 tarihinde bitirilmiştir. Yatak sayısı da 200'e yükseltilmiştir. Hastane 1992 yılı itibariyle Sağlık Meslek Lisesi yapılmak üzere 590 metrekarelik bir inşaat başlatılmış ve temeli atılmıştır. Daha sonra bu inşaatın başka bir alana kaydırılması öngörülmüş ve plan tadilatı yapılarak bu alana 3 ek bina yapılması kararı alınmıştır. 1993 yılında başlanan inşaat 1997 yılında tamamlanmış ve bugünkü durumu ile hastanedeki 300 fiili yatak sayısı ise 317'ye yükselmiştir. Devlet Hastanesi'nin yapımında 300 yataklı yeni hastanenin yapımına 2014 yılında başlanmış ve 2016 yılında da hastane hizmet vermeye başlamıştır.

Uzun uğraşlar neticesinde kapasitesi yükseltilen hastanede özellikli hizmetler arasında yoğun bakım üniteleri ve hemodiyaliz ünitesi yer almaktadır. Hastanede acil servis ve daha pek çok özel servis bulunmaktadır. Polikliniklerde aynı özellikler yer alırken bebek dostu hastane olma özelliği ile sigara bırakma poliklinikleri bu hastanede hizmet veren poliklinikler olarak tercih ediliyor.

Hizmetler:

Vitamin, Renk Körlüğü Testi, D Vitamini, Diş Beyazlatma, Folik Asit, Omega 3, Trigliserid, Spiral, İmplant, Kanal Tedavisi, Demir, Ferritin, Magnezyum, Hamilelik Testi, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), Kreatinin, B12 Vitamini, Hba1c, Potasyum, C Vitamini, Safra Kesesi Ameliyatı, ALT, Normal Doğum, Boy Uzatma, Sünnet, EKG, Beta HCG, Testosteron, NEU, Tokluk Kan Şekeri, CRP, Akupunktur, Tomografi, Kök Hücre Tedavisi, Tüp Bebek, Kürtaj, İşitme Cihazı, Bakır, Kortizon, Çinko, TSH, Anjiyo, Homeopati, Hemogram, Check Up, EEG, Bilirubin, Progesteron, Kalsiyum, Katarakt Ameliyatı, Ultrason, Göz Testi, Prolaktin, Sodyum, Kegel Egzersizi, Prp, Ürik Asit, EMG, Ameliyat, K Vitamini, Fizik Tedavi, Selenyum, Üre, Geniz Eti Ameliyatı, Laparoskopi, Diş Kaplama, Sezaryen Doğum, Östrojen, Estradiol, Smear Testi, Ovulasyon Testi, FFA, ALP, ASO, Torch, Rehabilitasyon, Manuel Terapi, HBSAG, Kortizol, Nefes Egzersizleri, Zirkonyum Diş, Röntgen, Serbest T4, Bademcik Ameliyatı, Kulak Temizleme, Elisa Testi, Bel Fıtığı Ameliyatı, Glukoz, Troponin, Hormon Testi, Sperm Testi, Dansite, Trakeostomi, Beyin Ameliyatı, Anne Sütü Saklama ve Sağma, Vazektomi, Biyopsi, Kontakt Lens, Sonda, GGT

Doktorlar

Uzm. Dr. Gülden Altınbulak
Nöroloji,
Dr. Abdul Recep Semiz
Dahiliye,
Dr. Alper Aktaş
Üroloji,
Dr. Adem Akı
Dahiliye,
Uzm. Dr. Erkan Abanozoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,
Dr. İlhan Demir
Dahiliye,
Dr. Remzi Özel
Dahiliye,
Dt. Sefa Güner
Ağız ve Diş Sağlığı,
Dt. Seval Bayram
Ağız ve Diş Sağlığı,
Dr. Ali Özcan Çakır
Pratisyen,
Dt. Betül Kayalık Şahin
Ağız ve Diş Sağlığı,
Op. Dr. Davut Erişmiş
Genel Cerrahi,
Dr. Gökhan Koçer
Dahiliye,
Uzm. Dr. Gülbahar Ergün
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,
Uzm. Dr. Muammer Arman
Ortopedi ve Travmatoloji,
Uzm. Dr. Güney Erdoğan
Kardiyoloji,