evim.com

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Anadolu Yakası, Kısıklı / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi, 1999 yılında Medicana Sağlık Grubu’nun İstanbul Anadolu Yakası’nda sağlık hizmeti vermesi için açtığı bir kuruluştur. Hastane binasının inşa edildiği alan, 9 bin 300 metrekarelik bir alandır. Tıp merkezi, Medicana Sağlık Grubu’nun kalitesini arkasına alarak, sağlık sektöründe emin adımlarla yürümeyi başarmıştır. Medicana Çamlıca Tıp Merkezi’nde, bütün ana bilim dallarında poliklinik ve klinik hizmetleri üst düzey sağlık olanakları oluşturularak verilmektedir. Kurumda; endokrinoloji, plastik cerrahi, mikro cerrahi gibi ayrıcalıklı bilim dallarında da hizmet verilmektedir.  Hastane inşa edilmiş olduğu geniş alan ile hastaların geniş ve ferah mekanlarda sağlık hizmeti almasını olanak tanımaktadır. Hastane açıldığı günden bu yana, 113 hasta yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Yoğun bakım olanakları açısından da üst düzey hizmet veren hastanede, 35 yoğun bakım odası bulunmaktadır. Hastanede verilen tüm poliklinik ve klinik hizmetlerinin yanı sıra acil servis hizmeti de verilmektedir. 

Hastanede bulunan acil servis, 7 gün 24 saat aralıksız olarak çalışmaktadır. Acil servis alanı, bina içinde ameliyat odaları ile aynı kata ve yakın bir alana konumlandırılmıştır. Bunun nedeni, acil müdahale gereken durumlarda hastaların derhal ameliyata alınmasının kolay ve hızlı olmasının sağlanmak istenmesidir. Acil servis bölümünde; 2 çocuk, 2 de cerrahi acil servis yer almaktadır. Ayrıca pek çok hastanenin acil servisinde bulunmayan canlandırma servisi de bulunuyor. Her bir yatak hesaplanınca acil serviste bulunan yatak sayısı 12’yi bulmaktadır.

Tıp merkezi, yoğun bakım ünitelerinin yeterliliği konusunda da oldukça başarılıdır. Hastanede 10 tane genel yoğun bakım odası, 6 tane cerrahi yoğun bakım odası, 8 tane de kalp damar hastaları için yapılan yoğun bakım odası, 4 tane koroner ve 7 tane de yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Yoğun bakım hasta yatak kapasitesi, her bir birim toplandığı zaman 35 yatak kapasitesine ulaşılmaktadır. Hastane vermiş olduğu üst düzey sağlık hizmeti ile sadece İstanbul halkının değil, çevre illerden ve hatta yurt dışından gelen hastaların da tercih ettiği bir hastanedir.

Hizmetler:

Iq Testi, Boy Kilo Endeksi, Lazer Epilasyon, Diş Beyazlatma, Kişilik Testi, İmplant, Kanal Tedavisi, Hamilelik Testi, Safra Kesesi Ameliyatı, Dermapen, Protez Saç, Homeopati, Hemogram, Katarakt Ameliyatı, Hydrafacial, Dudak Dolgusu, Göz Testi, Prp, Soğuk Lipoliz, Buz Lazer, EMG, Mamografi, Regresyon, Sezaryen Doğum, Smear Testi, EMDR, Ovulasyon Testi, Microblading, FFA, İğneli Epilasyon, Bademcik Ameliyatı, Protez Tırnak, Elisa Testi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Dikkat Testi, Sperm Testi, Dil ve Konuşma Terapisi, Trakeostomi, Vazektomi, Karbon Peeling, Kontakt Lens, Kasık Fıtığı Ameliyatı, PSA, Kimyasal Peeling, Mide Küçültme, NST, Psikoterapi, Bölgesel Zayıflama, Kriyoterapi, Rahim Filmi, Cilt Beyazlatma, Rorschach Testi, Histeroskopi, DSM-5, Grip Aşısı, Alexandrite Lazer, Sistoskopi, TMS, Kavitasyon, Lokal Anestezi, Prostat Ameliyatı, Bipolar Testi, Beck Depresyon Ölçeği, İkili Test, Kolposkopi, Amalgam Dolgu, Rentek Manevrası, Göz Çizdirme, Vajina Beyazlatma, Elektroşok, RİA, Ben Aldırma, Cinsiyet Değiştirme Ameliyatı, Diş Temizleme, Burun Dolgusu, Spinal Anestezi, Detaylı Ultrason, İnsülin Direnci Testi, Fraksiyonel Lazer, Kepçe Kulak Ameliyatı, Fıtık Ameliyatı, TİT, Badem Göz Ameliyatı, ERCP, Hemoroid Ameliyatı, BCG Aşısı, Epidural Doğum, Amniyosentez, Suda Doğum, Diş Estetiği, Göz Kapağı Estetiği, Valsalva Manevrası, Akıllı Lens, Kalıcı Oje, Kalça Protezi, Heimlich Manevrası, Sedasyon, Akciğer Grafisi, Saç Mezoterapisi, Kortikosteroid

Anlaşmalı Kurumlar:

Merkezi Kayıt Kuruluşu A. Ş., Care & Create, İstanbul Ticaret Odası, Ak Sigorta, Allianz Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Ergo Sigorta, Mapfre Sigorta, Halk Sigorta, Ziraat Sigorta, Zurich Sigorta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Mensupları, Net Risk, Tarım Kredi Sosyal Yardım Vakfı, Inter Partner Assistance, Asya Emeklilik Ve Hayat, Ankara Sigorta, Anadolu Sigorta, Ace European Sigorta, Türk Telekom Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı, Ray Sigorta, Metlife Emeklilik Ve Hayat, Medilab Assist, Katılım Emeklilik Ve Hayat, İmece Destek Danışmanlık Hizmetleri, Aviva Sigorta, Ethica Sigorta, Ziraat Hayat Ve Emeklilik, Unico Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Sompo Sigorta, Dubai Star Sigorta, Doğa Sigorta Kooperatifi, Cigna Finans Emeklilik Ve Hayat, Axa Sigorta, Halk Hayat Ve Emeklilik, Generali Sigorta, Garanti Emeklilik Ve Hayat, Eureko Sigorta, Vezikovajinal Fistül Düzeltimi