Konya Akşehir Devlet Hastanesi

Nöroloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Dermatoloji , Üroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Radyoloji , Dahiliye , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Ağız ve Diş Sağlığı , Enfeksiyon Hastalıkları , Göğüs Hastalıkları , Pratisyen , Tıbbi Patoloji ...Daha fazla göster
0 Görüş

Konya Akşehir Devlet Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Seyran Mah. Alparslan Türkeş Caddesi No:42 / Konya

Yol tarifi, adresi nerede?

Akşehir Devlet Hastanesi; ilk olarak 1953 yılında, 50 yatak kapasitesi ile belediye hastanesi olarak hizmete açılmıştır. Daha sonra hayırsever iş adamı M.Şevki Şırvancı tarafından 2 kat daha yaptırılmıştır. 1961 yılında Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı’na devredilen hastaneye, 1978 yılında Sağlık Kurulları Kurma ve Yaşatma Derneği’nin öncülüğünde bölge halkının da katkısıyla ek bir bina yapılmıştır.

İkinci binası ile yatak kapasitesi 150’ye yükselen Akşehir Devlet Hastanesi’ne, 1996 yılında ek bir bina daha yapılmıştır. 1999 yılında C Blok olarak hizmete giren üçüncü binadan daha sonra, hayırsever vatandaş İsa Yarar tarafından Bayram Yarar adına D Blok ek poliklinik binası yaptırılmıştır. Son olarak, Sağlık Kurulları Kurma ve Yaşatma Derneği tarafından binanın 2. ve 3. katları yaptırılmış ve 300 yatak kapasitesi ile tescil ettirilmiştir.

Akşehir Devlet Hastanesi kapsamında hizmet veren tüm binalar 7 Temmuz 2014 tarihine kadar faaliyetini sürdürmüştür. 19 Şubat 2008 tarihinde Sağlık Bakanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokol ile Yeni Akşehir Devlet Hastanesi inşasına başlanmıştır. Eski hastane binası, 7 Temmuz 2014 tarihinde, 38 bin metrekarelik alanda kurulan, 200 yatak kapasitesine sahip yeni binasına taşınmıştır. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı’nın 2023 yılı hedefleri doğrultusunda 300 yatak kapasiteli olarak geçici ruhsatla hizmet vermeye devam etmiştir.

Akşehir Devlet Hastanesi bünyesinde; 45 Uzman Hekim, 18 Pratisyen Hekim, 338 Sağlık Personeli bulunmaktadır. Hastane bünyesinde ayrıca; 82 Genel İdari Hizmetlerde görevli personel ve güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi ve tıbbi sekreter olmak üzere 208 Daimi İşçi hizmet vermektedir.
 Sahip olduğu 300 yatak kapasitesi ve hastane otelciliği konseptinde sunduğu hizmet kapsamında Yeni Akşehir Devlet Hastanesi’nin her odasında televizyon, buzdolabı, klima, ayarlanabilen yatak, refakatçi koltuğu, banyo ve tuvalet yer almaktadır.

Akşehir Devlet Hastanesi kapsamındaki poliklinikler hafta içi her gün sabah saat 09:00-12:00 ve öğleden sonra 13:30-16:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Polikliniklerde muayene olmak isteyen vatandaşlar, Alo 182’yi arayabilir yada Mhrs üzerinden online randevu alabilir. Akşehir Devlet Hastanesi ayrıca, her gün 13:00-14:00 ve 19:00-21:00 saatlerinde hasta ziyareti kabul etmektedir.

Hizmetler:

Vitamin, D Vitamini, Diş Beyazlatma, Omega 3, Trigliserid, İmplant, Kanal Tedavisi, Demir, Ferritin, Magnezyum, Kreatinin, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), B12 Vitamini, Hba1c, Potasyum, E Vitamini, Safra Kesesi Ameliyatı, C Vitamini, ALT, Boy Uzatma, Sünnet, Testosteron, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Kök Hücre Tedavisi, Tomografi, CRP, Nebulizatör, Bakır, Kortizon, Çinko, TSH, Homeopati, Hemogram, Check Up, EEG, Kalsiyum, Bilirubin, Ultrason, Sodyum, Prp, Ürik Asit, Ameliyat, EMG, K Vitamini, Mamografi, Selenyum, Kolajen, Üre, Diş Kaplama, Laparoskopi, ASO, Torch, ALP, Kortizol, HBSAG, Zirkonyum Diş, Röntgen, Serbest T4, Glukoz, Elisa Testi, Bel Fıtığı Ameliyatı, Bronkoskopi, Sperm Testi, Dansite, Trakeostomi, Vazektomi, Biyopsi, GGT, Sonda, Albumin, Kasık Fıtığı Ameliyatı, Proloterapi, PSA, Mide Küçültme, Kriyoterapi, Kan Tahlili, Kateter, Mide Botoksu, PPD Testi, PCT, PDW, Varikosel Ameliyatı, Sistoskopi, Diş Çekimi, Lokal Anestezi, Protez Diş, EGFR, Prostat Ameliyatı, Aldosteron, B17 Vitamini, Amilaz, Nöral Terapi, Beta Karoten, Amalgam Dolgu, AFP, Keton, TENS Cihazı, Diş Temizleme, İnsülin Direnci Testi

Doktorlar

Uzm. Dr. Şermin Baloğlu
Dahiliye,
Dr. Muhammet Kamiloğlu
Pratisyen,
Uzm. Dr. Zeynep Çelebi Sözener
Göğüs Hastalıkları,
Dr. İbrahim Ortagedik
Dahiliye,
Dr. Derya Taşkesen
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,
Uzm. Dr. Mehmet Tahoğlu
Üroloji,
Uzm. Dr. Lütfi Fikret Varol
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,
Uzm. Dr. Hatice Serpil Akten Yeni
Göğüs Hastalıkları,
Uzm. Dr. Dilek Yılmaz
Nöroloji,
Uzm. Dr. Musa Temel
Genel Cerrahi,
Uzm. Dr. Erol Ertürk
Ortopedi ve Travmatoloji,
Dr. Gökhan Kuşdemir
Pratisyen,
Uzm. Dr. Çetin Duran
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,
Uzm. Dr. Belma Arabacı Arslan
Dermatoloji,
Uzm. Dr. Özlem Yüksel
Tıbbi Patoloji,
Uzm. Dr. Mehmet Topal
Anesteziyoloji ve Reanimasyon,