Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Nöroloji , Psikiyatri , Kardiyoloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Diyetisyen , Romatoloji , Dermatoloji , Üroloji , Odyoloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Perinatoloji , Radyoloji , Dahiliye , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Algoloji , İmmünoloji , Kulak Burun Boğaz , Yoğun Bakım , Nükleer Tıp , Enfeksiyon Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Neonatoloji , Kalp ve Damar Cerrahisi , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Göğüs Hastalıkları , Spor Hekimliği , Çocuk Endokrinolojisi , Çocuk Nörolojisi , Çocuk Psikiyatrisi , Göğüs Cerrahisi , Acil Servis , Tıbbi Genetik , Koroner Yoğun Bakım , Çocuk Gastroenteroloji , Çocuk Hematolojisi , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Çocuk Ürolojisi , Çocuk Kardiyolojisi , Çocuk Nefrolojisi , Gastroenteroloji Cerrahisi , Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları , Cerrahi Onkoloji , Çocuk Romatolojisi , Çocuk Yoğun Bakımı ...Daha fazla göster
0 Görüş

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Yenice Mah. Yenice Yolu No:1 / Şanlıurfa

Yol tarifi, adresi nerede?

Şanlıurfa’nın sağlık sorumluluğunun büyük bir kısmını üstlenen Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi şehrin en çok tercih edilen hastaneleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Hastanenin oluşumu 1973 yılında başlamış 125 yatak kapasitesiyle hastalarına hizmet vermiştir. Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye 1984 yılına kadar devam etmiştir. Hastane daha sonra 1984 ve 2004 yılları arasında bölgede Kadın Doğum ve Çocuk Bakım Evi olarak hizmetlerini gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin en yüksek doğum oranı yaşandığı illerin başında yer alan Şanlıurfa’da ihtiyaç olarak en çok Kadın Doğum Hastanelerine ihtiyaç olduğundan dolayı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi bundan önceki döneminde Kadın Doğum ve Çocuk sağlığı üzerine hizmet vermiştir.

2004 yılında Hastane iki ana dala ayrılarak ayrı binalarda hizmet vermiştir. Bunlardan bir Kadın Doğum Hastanesi diğeri ise Çocuk Hastalıkları Hastanesidir. Her yıl artan nüfus yoğunluğu ile hastane kapasitesi talepleri ve ilgiyi karşılamayınca 01.08.2006 yılında birleştirilerek Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplamda 101.103 m2 alandan oluşmaktadır. Hastane ayrıca toplamda 15 Bloktan oluşmaktadır ve Hastanenin toplam bahçe alanı ise 81.605 m2 gibi büyük bir alandan oluşmaktadır. Türkiye’nin en büyük hastaneleri arasında yer alan hastanenin 850’si açık 350’si kapalı olmak üzere toplamda 1200 araçlık otoparkı bulunmaktadır.

Hastane sadece hastalara sağlık hizmeti vermekle yetinmeyip bünyesinde çeşitli eğitimler ve seminerler düzenleyerek bilime ışık tutmaktadır. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinin toplam kapasitesi 400 yataktan oluşmaktadır. Devlet Hastanesi olmasına rağmen özel hastanelerin ve 5 yıldızlı otellerin konforunu aratmamaktadır. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine sadece şehir içinden değil şehir dışı ve ülke dışından da birçok hasta gelmektedir. Özellikle Ortadoğu Bölgesinden ciddi rakamdan hasta kabulü yapılmaktadır. Şanlıurfa önemli Turistik Bölgeler içerinde yer almasından dolayı her sene yoğun bir şekilde şehre turist gelmektedir. Yine aynı şekilde turistler tedavi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi tercih ermektedir.

Hizmetler:

Vitamin, IQ Testi, Hacamat, Renk Körlüğü Testi, Boy Kilo Endeksi, Lazer Epilasyon, D Vitamini, Kişilik Testi, Folik Asit, Saç Ekimi, Omega 3, Trigliserid, Spiral, Endoskopi, Serotonin, Demir, Ferritin, Magnezyum, Ketojenik Diyet, Hamilelik Testi, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), Kreatinin, B12 Vitamini, Hba1c, Potasyum, E Vitamini, Hemoglobin, Trombosit, C Vitamini, Safra Kesesi Ameliyatı, ALT, Normal Doğum, Boy Uzatma, EKG, Sünnet, Beta HCG, Testosteron, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Diyet, Lavman, Kök Hücre Tedavisi, NLP, Akupunktur, Tomografi, CRP, Dermapen, Kürtaj, Nebulizatör, Alerji Testi, Tüp Bebek, RF, Mezoterapi, İşitme Cihazı, Protez Saç, Bakır, Kortizon, Burun Ameliyatı, Çinko, TSH, Anjiyo, Hemogram, Kızlık Zarı Dikimi, Homeopati, EEG, Check Up, İlk Yardım, Bilirubin, Progesteron, Kalsiyum, Katarakt Ameliyatı, Hydrafacial, Botoks, Ultrason, Dudak Dolgusu, Göz Testi, Prolaktin, Öfke Kontrolü, Sodyum, Peeling, Kegel Egzersizi, Prp, Sintigrafi, Ürik Asit, Buz Lazer, Soğuk Lipoliz, EMG, Ameliyat, K Vitamini, Fizik Tedavi, Mamografi, Regresyon, Selenyum, Kolajen, Epilasyon, Üre, Geniz Eti Ameliyatı, Laparoskopi, Sezaryen Doğum, Östrojen

Doktorlar

Uzm. Dr. Ercan Nain
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, İmmünoloji, Çocuk İmmünolojisi,