Mersin Şehir Hastanesi

Gastroenteroloji , Nöroloji , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları , Hematoloji , Psikiyatri , Kardiyoloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Dermatoloji , Romatoloji , Nefroloji , Üroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Radyasyon Onkolojisi , Adli Tıp , Perinatoloji , Dahiliye , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Algoloji , İmmünoloji , Geriatri , Kulak Burun Boğaz , Yoğun Bakım , Nükleer Tıp , Enfeksiyon Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Neonatoloji , Kalp ve Damar Cerrahisi , Çocuk Genetik Hastalıkları , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Göğüs Hastalıkları , Spor Hekimliği , Çocuk Endokrinolojisi , Pratisyen , Çocuk Nörolojisi , El Cerrahisi , Çocuk Psikiyatrisi , Göğüs Cerrahisi , Acil Servis , Çocuk Cerrahisi , Tıbbi Genetik , Çocuk Gastroenteroloji , Çocuk Hematolojisi , Tıbbi Onkoloji , Çocuk İmmünolojisi , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Tıbbi Mikrobiyoloji , Tıbbi Biyokimya , Çocuk Ürolojisi , Gastroenteroloji Cerrahisi , Çocuk Nefrolojisi , Tıbbi Farmakoloji , Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp , Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları , Cerrahi Onkoloji , Çocuk Romatolojisi , Çocuk Göğüs Hastalıkları , Çocuk Yoğun Bakımı , Tıbbi Patoloji , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi , Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi , Tıbbi Parazitoloji ...Daha fazla göster
0 Görüş

Mersin Şehir Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Korukent Mah. 96015 Sok. Mersin Entegre Sağlık Kampüsü / Mersin

Yol tarifi, adresi nerede?

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3 Şubat 2017 senesinde Mersin iline bağlı Merkez ilçesinde hizmete açılmıştır. Başlangıçta şehir hastanesi olarak hizmete açılan kurum 15 Mayıs 2018 tarihi itibari ile Eğitim ve Araştırma hastanesine çevrilmiştir. Bu girişimi sağlık Bakanlığı’ndan aldığı akreditasyon ile başarmıştır.   Hastane 374 bin metrekarelik oldukça geniş bir alana inşa edilmiştir. İnşa edildiği bu geniş sahada birbirinden farklı pek çok kliniklerde hastalarına hizmet veren Mersin Eğitim ve Araştırma Hastanesi muayenesinde bulunduğu hastalıkların en alt seviyelerine inerek hastalığın köküne kadar tedavi edebilecek alt yapı ve teknoloji ile donatılmıştır.

Binada ayrıca akıllı bina teknolojisi kullanılmıştır. 3 uzun kule şeklinde üç ayrı binada hizmet veren hastane klinik alanda oldukça geniş hizmet veriyor. Alanında uzman hekim kadrosu ile hizmet verirken bu kadroyu 5 binin üzerinde yardımcı sağlık çalışanı her daim destekliyor. Bunlardan 2 bin kadarı devlet memuru iken geri kalan özel şirket çalışanı olarak geçiyor. Mersin Şehir Hastanesi Türkiye’de açılan ilk şehir hastanesi olma özelliğini de taşıyor.  Hastane bütün insanların tedavisine ihtiyaç duyabilecekleri tüm kliniklerde hizmet vermektedir. Bu amaç ile 280 teşhis klinik odası ve 280 poliklinik bulunuyor. En önemli birimlerden olan hasta yoğun bakım odası olarak 204 yoğun bakım odası bulunuyor.

Hastane yönetimi her kesimden insanın sağlık hizmeti alırken konforlu bir şekilde dinlenmesine özen göstererek çeşitli odalar ile hizmet veriyor. Bu alanda 1300 yatak kapasitesi bulunan hastanede bunların 3 tanesi VİP oda, 21 tanesi süit oda, 546 tanesi tek kişilik oda ve 252 tanesi de çift kişilik odalardır.  Hastanede yeni doğan yoğun bakım odası da bulunuyor. Bin 300 yatan hasta kapasitesine sahip hastane her odada hastaya özel konfor unsurlarını da bulunduruyor. Ayrıca hastaneye kendi araçları ile gelen hasta ve hasta yakınlarını düşünerek 3 bin 940 araç kapasitesine sahip vale hizmeti de içeren kapalı otoparkı da mevcuttur. Vale hizmetleri ücretsizdir. Mersin Şehir hastanesi hasta memnuniyeti misyonu ile hizmet kalitesini oluşturmuştur. Hastaneye tedavi amacı ile gelen bütün hasta ve hasta yakınlarının memnuniyet ve güler yüz ile ayrılmasını amaçlıyor.

Hizmetler:

Vitamin, IQ Testi, Hacamat, Renk Körlüğü Testi, Lazer Epilasyon, D Vitamini, Kişilik Testi, Folik Asit, Saç Ekimi, Omega 3, Trigliserid, Spiral, Endoskopi, Serotonin, Demir, Ferritin, Magnezyum, Kolonoskopi, Hamilelik Testi, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), Kreatinin, B12 Vitamini, Melatonin, Karbonhidrat, Lökosit, Hba1c, Dopamin, Potasyum, E Vitamini, Hemoglobin, Trombosit, C Vitamini, Safra Kesesi Ameliyatı, ALT, Boy Uzatma, Normal Doğum, Sedimantasyon, EKG, Sünnet, Libido, Beta HCG, Biotin, Eritrosit, Testosteron, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Lavman, Kök Hücre Tedavisi, Kemoterapi, NLP, Dermapen, CRP, Akupunktur, Tomografi, Alerji Testi, Kürtaj, Nebulizatör, Tüp Bebek, RF, Mezoterapi, B Vitamini, Burun Ameliyatı, Bakır, EOS, Kortizon, İşitme Cihazı, Protez Saç, Çinko, TSH, Anjiyo, Hemogram, Kızlık Zarı Dikimi, Homeopati, EEG, Check Up, İlk Yardım, B6 Vitamini, Bilirubin, A Vitamini, Progesteron, Kalsiyum, Fosfor, Katarakt Ameliyatı, Hydrafacial, Botoks, Ultrason, Dudak Dolgusu, Radyoterapi, Göz Testi, Prolaktin, Öfke Kontrolü, Sodyum, Peeling, Kegel Egzersizi, Prp, Sintigrafi, Ürik Asit, Buz Lazer, Soğuk Lipoliz, EMG

Doktorlar

Uzm. Dr. Cemal Kurt
Nefroloji,
Dr. Naciye Güneş
Dahiliye,
Uzm. Dr. Aybige Pilancı Kırlı
Dahiliye,
Uzm. Dr. Tülin Göçmen
Göğüs Hastalıkları,
Uzm. Dr. Turgut Erkutlu
Dahiliye,
Dr. Uğur Karataş
Dahiliye,
Uzm. Dr. Suzan Çetin
Göğüs Hastalıkları,
Dr. Meltem Çataklı
Dahiliye,
Dr. Yaman Çelebi
Dahiliye,
Dr. Kerim Güngör
Dahiliye,
Dr. Aysel Dağdelen
Dahiliye,
Dr. Radife Ünal Şeker
Dahiliye,
Dr. Ahmet Pazar
Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite,
Dr. Canan Karabıyık İzgi
Dahiliye,
Uzm. Dr. Mustafa Türedi
Halk Sağlığı,
Op. Dr. Ali Fazıl Ediz
Genel Cerrahi,