Mersin Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi

Gastroenteroloji , Nöroloji , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları , Hematoloji , Psikiyatri , Kardiyoloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Dermatoloji , Romatoloji , Nefroloji , Üroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Radyasyon Onkolojisi , Adli Tıp , Perinatoloji , Dahiliye , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Algoloji , İmmünoloji , Geriatri , Kulak Burun Boğaz , Yoğun Bakım , Nükleer Tıp , Enfeksiyon Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Neonatoloji , Kalp ve Damar Cerrahisi , Çocuk Genetik Hastalıkları , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Göğüs Hastalıkları , Spor Hekimliği , Çocuk Endokrinolojisi , Pratisyen , Çocuk Nörolojisi , El Cerrahisi , Çocuk Psikiyatrisi , Göğüs Cerrahisi , Acil Servis , Çocuk Cerrahisi , Tıbbi Genetik , Çocuk Gastroenteroloji , Çocuk Hematolojisi , Tıbbi Onkoloji , Çocuk İmmünolojisi , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Tıbbi Mikrobiyoloji , Tıbbi Biyokimya , Çocuk Ürolojisi , Gastroenteroloji Cerrahisi , Çocuk Nefrolojisi , Tıbbi Farmakoloji , Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp , Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları , Cerrahi Onkoloji , Çocuk Romatolojisi , Çocuk Göğüs Hastalıkları , Çocuk Yoğun Bakımı , Tıbbi Patoloji , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi , Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi , Tıbbi Parazitoloji ...Daha fazla göster
0 Görüş

Göğüs Cerrahisi Bölümü Hakkında

Adres:

Korukent Mah. 96015 Sok. Mersin Entegre Sağlık Kampüsü / Mersin

Yol tarifi, adresi nerede?

Göğüs cerrahisi, akciğerler, yemek borusu ve göğüs içine yerleşmiş (kalp, ana damarlar ve meme hariç) organlarda meydana gelen sorunlarla ilgilenen tıp alanıdır. Göğüs cerrahisinde, bu organlarda oluşan hastalık ya da yaralanmaların tanısı konulmakta ve cerrahi yöntemlerle tedavisi yapılmaktadır.

Uzman doktor, bahsi geçen bölgede yer alan hastalıkların takip, teşhis, tedavi ve cerrahi müdahalesinden sorumludur. Ayrıca kalp ve meme dışında kalan diğer organ ve bu organlara bağlı gelişen tüm hastalıklar da göğüs cerrahı tarafından tedavi edilmektedir.

Göğüs cerrahisi bölümüne özgü olarak kullanılan pek çok teşhis ve tedavi yöntemi bulunmaktadır. Göğüs kafesi, akciğer, soluk borusu ve yemek borusu gibi organlarda meydana gelen problemler için doğru tanının konulması, hastalığın tedavisinde büyük önem taşımaktadır. Hastalıkların teşhisinde farklı tahlil ve tetkikler uygulanmaktadır. 

Uzmanlar tarafından yapılan incelemeler sonucunda, kişilerin hastalıkları teşhis edilmekte, tedavi ve cerrahi yöntemin nasıl uygulanılacağına karar verilmektedir. Bu alanda uygulanan cerrahi işlemler, hastalıkla ilgili olan organın tedavisini kapsamaktadır. Kullanılan ameliyat teknikleri, büyük oranda halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen minimal invazif cerrahi ve robotik teknikleri içermektedir.

Uygulanan bazı tedavi yöntemleri şu şekildedir; akciğer cerrahisi, akciğer hacmi küçültme operasyonları, nefes borusu cerrahisi, yemek borusu cerrahisi, göğüs kafesi cerrahisi.

Hizmetler:

Fibrinolitik, Ter Bezi Aldırma, Sempatektomi, Pnömotoraks Ameliyatı, Akciğer Biyopsisi, Adson Testi, Jackknife, Rezeksiyon, Klipsli ETS Ameliyatı, Lobektomi, Eksizyonel Biyopsi, Asepsi, Estetik Dikiş, Sütur, Torakotomi, VATS, İnfüzyon Pompası, Kanül, Reanimasyon, Cyberknife, Torasentez, Akciğer Nakli, Enteral Beslenme, Videotorakoskopi, Klemp, Lokal Anestezi, Kateter, Trakeostomi, Ameliyat, Tomografi

Hastalıklar:

Akciğer Mantarı, Memeden kan gelmesi, Torasik Çıkış Sendromu, İntraduktal Papillom, Akciğer Apsesi, Hasta Bina Sendromu, Yelken Göğüs, Timoma, Poland Sendromu, Aspirasyon Pnömonisi, Hemotoraks, Torasik Outlet Sendromu, Kaburga kırığı, Güvercin göğsü, Plörezi, Fibroadenom, Kist hidatik, Horner Sendromu, Pulmoner emboli, Bronşektazi, Atelektazi, Travma

Göğüs Cerrahisi Doktorları

Uzm. Dr. Yusuf Kaya
Göğüs Cerrahisi,
Uzm. Dr. Ali Hüsnü Koçak
Göğüs Cerrahisi,
Op. Dr. İbrahim Savaş Zorlutuna
Göğüs Cerrahisi,