Kocaeli Devlet Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Güneş cad. Cedit mah. Hastane sok. / Kocaeli

Yol tarifi, adresi nerede?

Kocaeli Devlet Hastanesi, 1910 yılında ‘İzmit Gureba Hastanesi’ olarak hizmet vermeye başlamıştır. O dönem hizmet vermek için askeri hastanenin bir kısmını kullanmıştır. 1911 yılında İlk adı ile İzmir Gureba Hastanesi’nin yeni binasının yapımına başlanmıştır. Yeni hastane binası oldukça büyük ve birkaç bloktan oluşmaktadır. Yeni hastanenin yapım aşamasının tamamen bitmesi sonucunda, 1917 yılında geniş bir hizmetle hastalarına kapılarını açmıştır. Fakat hastane 1920 yılında savaşlardan ve ekonomik krizlerden ötürü kapanmak zorunda kalmıştır. 1926 yılında ise durumlar düzelince tekrardan kapılarını hastalarına açmıştır. Daha sonraki yıllarda hastanenin İzmit Gureba Hastanesi olan adı ‘İzmit Memleket Hastanesi’ olarak değiştirilmiştir. İzmit Memleket Hastanesi adı ile 1928 yılında yeni binasında hizmet vermeye başlayan hastane yoğun talepler doğrultusunda yatak kapasitesini de büyüterek 50’ye çıkarmıştır. Fakat bu yeni bina 1935 yılında yangın çıkması sonucu kısmen zarar görmüştür. Yaklaşık 10 yıl sonra 1943 yılında hastanede tekrardan bir yangın çıkmıştır. Çıkan yangın sonucu hastane çok ciddi zarar görmüştür. Bunun üzerine 1945 yılında yeni binanın yapımına başlanmıştır ve 1952 yılında tamamlanarak tekrardan hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. Yeni hizmetine ‘Verem Hastanesi’ ile birleşerek hizmetlerine devam etmiştir.

Hastane 1953 yılında Sağlık Bakanlığına devredilmiştir ve bunun sonucunda tekrardan adı değiştirilerek ‘İzmit Devlet Hastanesi’ olmuştur. Fakat 1999 depreminde İzmit Devlet Hastanesi’nin ana binasında ciddi hasarlar oluşmuştur. 2002 yılında ise yıkılması kararlaştırılmıştır. 2006 yılında ise adı ‘Kocaeli Devlet Hastanesi’ olarak değiştirilmiştir. Kocaeli Devlet Hastanesi, 2017’den beri tasarlanan modern binasında hizmetlerini sürdürmektedir. Kocaeli Devlet Hastanesi, Türkiye’nin köklü hastanelerinden bir tanesidir. Yıllar içerisinde birçok felaket yaşansa da bir şekilde tekrardan hastalarına hizmet verebilecek duruma getirilmiştir. Hastalarının ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurarak hareket eden Kocaeli Devlet Hastanesi, her durumda hastalarına nitelikli sağlık hizmeti vermeye çalışmıştır. Kocaeli Devlet Hastanesi, geçmişten bugüne hizmetlerine devam etmektedir. Yeniliğe ve değişime açık olan hastane gelişmeleri takip ederek hastanede hastaları için uygulamaya koymaktadır. Kocaeli Devlet Hastanesi hastalarına yüksek standartlı bir sağlık hizmeti sunabilmek için çalışmaktadır.

Hizmetler:

Vitamin, IQ Testi, Renk Körlüğü Testi, D Vitamini, Kişilik Testi, Omega 3, Trigliserid, Serotonin, Demir, Ferritin, Magnezyum, Kreatinin, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), B12 Vitamini, Lökosit, Hba1c, Potasyum, E Vitamini, Hemoglobin, Trombosit, C Vitamini, Safra Kesesi Ameliyatı, ALT, Boy Uzatma, Sünnet, EKG, Eritrosit, Testosteron, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Tomografi, Akupunktur, CRP, NLP, Kök Hücre Tedavisi, Kemoterapi, Nebulizatör, İşitme Cihazı, Bakır, Kortizon, Çinko, TSH, Anjiyo, Homeopati, Hemogram, Check Up, EEG, İlk Yardım, Kalsiyum, Bilirubin, Katarakt Ameliyatı, Ultrason, Göz Testi, Radyoterapi, Öfke Kontrolü, Sodyum, Kegel Egzersizi, Prp, Sintigrafi, Ürik Asit, Ameliyat, EMG, K Vitamini, Fizik Tedavi, Mamografi, Regresyon, Selenyum, Kolajen, Üre, Geniz Eti Ameliyatı, Laparoskopi, EMDR, FFA, ASO, Torch, ALP, Rehabilitasyon, Manuel Terapi, HBSAG, Kortizol, Lityum, MPV, MCV, Nefes Egzersizleri, HCT, Serbest T4, Röntgen, Bademcik Ameliyatı, MCH, Kulak Temizleme, Glukoz, Elisa Testi, Bel Fıtığı Ameliyatı, Diyaliz, Bilişsel Davranışçı Terapi, Troponin, Dikkat Testi, Bypass Ameliyatı, Perfüzyon, Bronkoskopi

Anlaşmalı Kurumlar:

Ak Sigorta, Acıbadem Sigorta

Doktorlar

Op. Dr. Özgen Avcı
Genel Cerrahi,
Uzm. Dr. Kemal Doğanay
Göğüs Hastalıkları,
Op. Dr. Mehmet Aycan Özkaya
Üroloji,
Uzm. Dr. Yalçın Tamer
Genel Cerrahi,
Op. Dr. Munip Necip Abdulkadir
Genel Cerrahi,
Op. Dr. Emrah Uludağ
Genel Cerrahi,
Uzm. Dr. Haluk Erkal
Radyasyon Onkolojisi,
Uzm. Dr. Fatih Turan
Göğüs Hastalıkları,
Dr. Neşe Aslan Ergül
Pratisyen,
Dr. Ülker Mola Şenyuva
Dahiliye,
Uzm. Dr. Barış Çalışkan
Üroloji,
Uzm. Dr. Ayten Büyükbayram Çimen
Psikiyatri,
Uzm. Dr. Bilnur Yaşar
Kardiyoloji,
Uzm. Dr. Gülfınar Çağlar Kılıç
Dahiliye,
Op. Dr. Cemalettin Cihangir
Göğüs Cerrahisi,
Dr. Öner Aydın
Dahiliye,