evim.com

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Adres: Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampusu Büyükdere Mah. Prof. Dr. Nabi AVCI Bulvarı No:4 / Eskişehir

Hakkımızda:

Hastanenin temeli 1976 yılında o dönemin başbakanı olan Süleyman Demirel tarafından atılmış olup, sağlık bakanlığı onaylı ve 300 yataklı Eskişehir’in en büyük hastanelerinden biriydi. Daha sonrasında 1977 yılında Anadolu üniversitesi bünyesine katılmış ve hasta kabulüne başlamıştır.

Rutin olarak hizmet vermekte olan hastane, 1991 yılında taşınmış ve başka bir hastane binası ile birleştirilmiştir. Bu birleşme ile toplam yatak sayısı 1310 a çıkarılmıştır. Daha sonra 1993 yılında resmi gazetede yayınlanarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesine bağlanmıştır.

Hastane uygulama ve eğitim araştırma hastanesi olduğundan dolayı çevre illeri olan Afyon, Bilecik ve Kütahya illerinden de hasta kabulü yapmaktadır.  Kendi bölgesinin en büyük hastaneleri arasında yer almaktadır.

Hastane içerisinde bugüne kadar toplam olarak 13 böbrek ve 9 karaciğer nakil işlemi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 34 kişilik uzman kadro ile bu hizmetlerine devam etmektedir. Nakil işlemleri transplantasyon ünitesi içerisinde gerçekleştirilmiş olup, tek kişilik izole odalarda hizmet verilmektedir.

En gelişmiş olan Radyoloji Ünitesi cihaz donanımı, ayaktan yatış birimi, poliklinik hizmetleri, kendine ait servisi ile tüm Avrupa içerisinde birincilik ödülleri almıştır. Hastane içerisinde 3 adet anjiyo ünitesi bulunur. Bu üniteler sayesinde ameliyatsız kalp kapağı değişimi yapılabilmektedir.

Türkiye içerisinde resmi olarak beyin krizi protokolü çerçevesinde Nöroloji Anjiyografi cihazı kullanılır. Aynı zamanda hastane içerisinde 35 koltuklu olarak hizmet veren kemoterapi bölümü bulunur.  Koltuk ve yataklı kemoterapi odaları ile birlikte toplamda 620 m2’lik bir alanda kanser hastalarına hizmet vermektedir.

Yeni doğan ünitesi Türkiye’nin en eskisidir. 1977 yılından beri hizmet verir. Yeni doğan yoğun bakım ünitesi içerisinde Türkiye’de çoğu hastane içerisinde bulunmayan cihazlar kullanılmaktadır. Bu nedenle kurtarma operasyonları neredeyse %100’dür. 1999 yılından beri kesintisiz olarak tüm hastalara check- up hizmeti veren hastane aynı zamanda tıbbi ve cerrahi olan tüm deneysel araştırmaları yine bünyesinde yapmaktadır.

Hizmetler:

  • Burun estetiği
  • Endoskopi
  • Kolonoskopi
  • Gebelik testi
  • Doğum kontrol hapı
daha fazla göster

Hastalıklar:

  • Vertigo
  • Hemoroid
  • Kolera
  • Epilepsi
  • Fibromiyalji
daha fazla göster

Doktorlar