Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hakkında

Adres:

Kazımdirik Üniversite Cd. No:9 / İzmir

Yol tarifi, adresi nerede?

Çocuk gastroenteroloji bölümü, 18 yaşından küçük çocukların, sindirim sistemi hastalıkları ile ilgilenen tıbbi bilim dalıdır. Çocuk gastroenteroloji bölümü, bazı hastanelerde pediatrik gastroenteroloji adını almaktadır. Bu bölüme beslenme bozuklukları, pankreas, safra kesesi ve karaciğer hastalıklarının da dahil olmasıyla, çocuk gastroenteroloji, hepatoloji ve beslenme bölümü olarak adlandırılmaktadır.  

Çocuk gastroenterolojisi, gastrointestinal sistem organları olarak tanımlanan ağız, yemek borusu, mide, oniki parmak bağırsağı, ince bağırsak, anal kanal, anüs ve kalın bağırsaklarda oluşan hastalıklarla ilgilenmektedir. Çocukların sindirim sistemleri, yetişkinlere göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle tıpta çocuk gastroenteroloji bölümüne ihtiyaç duyulmaktadır.  

Çocuk gastroenteroloji bölümü her hastanede bulunmamaktadır. Bu nedenle ister özel hastane, isterse de devlet hastanesi olsun başvurulacak sağlık kuruluşunda bölümün olup olmadığı önceden araştırılmalıdır.  

Çocuk gastroenteroloji bölümünde uygulanan ve tanı yöntemlerinden sindirim sisteminin doğrudan görüntüleyip ve bu sayede bilgisayar ekranında hastaların iç dokularının görüntülenmesi sağlanmaktadır.  

Çocuk gastroenteroloji bölümünde uygulanan tanı ve tedavi metodları, hastaların ve hastalığın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu alanda doğru tanı ve tedavi yöntemlerine uzman hekim karar vermektedir. 

Hizmetler:

Gaitada Gizli Kan Testi, Gaita Tahlili, Oskültasyon, Rektoskopi, Gastroskopi, Gaita Testi, Tahlil, Peg, Lavman

Hastalıklar:

Anne Sütü Alerjisi, Bebeklerde Çölyak Hastalığı, Bebeklerde Akciğere Süt Kaçması, Ruminasyon Bozukluğu, Bebeklerde Reflü, Bebeklerde İştahsızlık, Bebeğin Yabancı Cisim Yutması, Eozinofilik özofajit, Bağırsak Kanaması, Bebeklerde Ağız Kokusu, Bağırsak Üşütmesi, Sürekli Karın Ağrısı, Safra Kusmak, Hirschsprung hastalığı, Enkoprezis, Malabsorbsiyon, Hepatik ensefalopati, Özofajit, Disfaji, Mukuslu Kaka, Kusma, Karaciğer yetmezliği, Amipli dizanteri, Bebeklerde Sarılık, Laktoz intoleransı, Bağırsak iltihabı, Gilbert sendromu, Bebeklerde Kusma, Bebeklerde Gaz Sancısı, Göbek fıtığı, Kabızlık, Huzursuz bağırsak sendromu, İshal, Ülser, Kıl kurdu, Mide bulantısı, Mide yanması, Gastrit, Reflü, Sürekli Gaz Çıkarmak, Mide ağrısı

Anlaşmalı Kurumlar:

Laparoskopik Safra Kesesi Ameliyatı, Ace European Sigorta, Axa Sigorta, Halk Sigorta, Inter Partner Assistance, Ziraat Sigorta, Yapı Kredi Sigorta, Güneş Sigorta, Ak Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, Anadolu Sigorta, Acıbadem Sigorta, Şeker Sigorta, Dubai Star Sigorta, Eureko Sigorta, Generali Sigorta, Mapfre Sigorta, Groupama Sigorta, Ankara Sigorta

Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Uzm. Dr. Çiğdem Ömür Ecevit Tuncer
Çocuk Gastroenteroloji,
Prof. Dr. Funda Özgenç
Çocuk Gastroenteroloji,
Prof. Dr. Sema Aydoğdu
Çocuk Gastroenteroloji,
Prof. Dr. Raşit Vural Yağcı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Gastroenteroloji,
Uzm. Dr. Gulnar Veliyava
Çocuk Gastroenteroloji,