Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Periodontoloji , Ortodonti , Endodonti , Radyoloji , Ağız ve Diş Sağlığı , Prostodonti
0 Görüş

Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

İbnisina, Sürmeli Sk. No:4 / Kocaeli

Yol tarifi, adresi nerede?

Derince Diş Hastanesi, Kocaeli Derince’de hastalara ağız ve diş sağlığı konusunda hizmet vermektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı 30 Temmuz 2008 tarihinde 28974 makam onayı ile ‘T.C. Sağlık Bakanlığı Derince Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ adı ile hizmet vermeye başlamıştır. 2009 yılında Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana binasında hasta kabulüne başlanmıştır.

Derince Diş Hastanesi’nde 10 entegre klinik ve 20 diş üniti bulunmaktadır. 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi ya da iletişim numarasından randevu alan hastalara hizmet verilmektedir. Diş Polikliniğinde diş dolguları, ışınlı kompozit (beyaz) dolgular, amalgam dolgular, kanal tedavileri, fissür örtücü uygulanmaktadır. Protetik diş tedavisi ünitesinde eksik ya da kaybedilmiş dişlerin yerine yapay olarak yeni dişler takılmaktadır. Diş eksikliğinin sayısı, konumu ve çevre dokularının durumuna göre tedavi şekline uzman hekimler tarafından karar verilmektedir.

Derince’de bulunan ağız ve diş sağlığı merkezine gelemeyecek durumda olan hastaların, ağız ve diş sağlığı tedavileri evde sürdürülmektedir. Engelli, yatağa bağımlı, yaşlı ve benzeri durumda olan hastalara evde kendi ortamında tedavi imkânı sunulmaktadır. Evde Sağlık Hizmetinden yararlanmak için ‘444 3 833’ numaralı hat aranıp başvuru formu doldurulduktan sonra hizmet alınmaktadır.

Genel anestezi altında diş tedavisi hizmeti veren hastane, anestezi, gaz ya da enjeksiyon şeklinde verilen ilaçlar ile başlar, tedavi bittiğinde ilaç durdurulur ve hasta uyanmaya başlar. Derince Diş Hastanesi, nöbetçi polikliniğinde hafta içi 17.00 - 24.00, hafta sonu ve tatil günlerinde 08.00 - 24.00 saatleri arasında hastalara acil diş hizmeti verilmektedir. Hastane tarafından diş röntgenleri, periapikal röntgen, panoramik röntgen radyoloji hizmetleri verilmektedir. E-nabız üzerinden radyoloji bölümünden çekilen test sonuçlarına ulaşılmaktadır.

Hizmetler:

Diş Beyazlatma, İmplant, Kanal Tedavisi, Tomografi, EMG, Mamografi, Diş Kaplama, Zirkonyum Diş, Röntgen, Porselen Diş, Diş Çekimi, Protez Diş, Amalgam Dolgu, Diş Temizleme, Diş Estetiği, İnvisalign, Sedasyon, Akciğer Grafisi, Bonding, Şeffaf Diş Teli, Braket, Gece Plağı, Protetik Diş Tedavisi, Orthero, Lamine Diş, Köprü Diş, Gülüş Tasarımı, Renkli Doppler, 4 Boyutlu Ultrason, Diş Eti Ameliyatı, Küretaj, Profilaksi, Ortodontik Tedavi, Diş teli tedavisi, Doppler Ultrason, Toraks BT, Hollywood Smile, Diş Törpüleme, Ön Diş Dolgusu, Yer Tutucu, Geçici Dolgu, Kist Ameliyatı, Kemik Tozu, Panoramik Röntgen, Total Protez, NLS, Pembe Estetik, Bebeklerde Kalça Ultrasonu, Gömülü Diş Çekimi, Fissür Örtücü, Dil Temizleme, Frenektomi, Gingivektomi, Geçici Diş, Çift Çene Ameliyatı, Kök Diş Çekimi, Lingual Ortodonti, Rubber Dam, Sabit Protez, İnley Dolgu, Diş Tomografisi, Flor Uygulaması, Fiber Post, Artrosentez, Sinüs Lifting, Diş Kisti Ameliyatı, Distraksiyon, Hibrit Protez, Apse Drenajı, Flap Operasyonu, Süt Dişi Çekimi, Veneer Kron, Hilterapi, İmplant Üstü Protez, Otogreft, Hassas Tutuculu Protez, Minimal İnvaziv, CAD-CAM (Emax)

Doktorlar

Dt. Ayşe Çalık
Ağız ve Diş Sağlığı,
Dt. Aykut Hurma
Ağız ve Diş Sağlığı,
Dt. A. Özgür Yıldız
Ağız ve Diş Sağlığı,
Dt. Meltem Bircan
Ağız ve Diş Sağlığı,
Dt. Arzu Gürbüz
Ağız ve Diş Sağlığı,
Dt. Ufuk Temizer
Ağız ve Diş Sağlığı,