Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi

Psikiyatri , Diyetisyen , Dahiliye , Yoğun Bakım
0 Görüş

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Ergene Mahallesi, 129/20 Sokak, No:1 Evka 3 / İzmir

Yol tarifi, adresi nerede?

Hastane ilk olarak Bornova Acil Yardım Ve Travmatoloji Hastanesi adı ile 1996 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Gösterilen yoğun talep üzerine, 2001 yılında poliklinik ek binası inşa edilmiştir. 2009 yılında ise genel hastaneye dönüştürülerek, halen kullanılmakta olan, Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi adını almıştır. Bölge halkına; daha konforlu ve üst düzeyde bir sağlık hizmeti sunabilmek için hastanenin tamamen yenilenmesine karar verilmiş ve 06.06.2014 tarihinde yeni hastane inşaatına başlanmıştır.

Üst düzey konfor ve donanıma sahip olarak 10.04.2017 tarihinde hizmete açılan bu hastanede; kapalı alan 6.717 metrekareden 38.200 metrekareye kadar genişletilmiş; yatak kapasitesi ise 74'ten 210'a yükseltilmiştir. Hastanede toplam 174 adet klinik yatağı, 58 adet poliklinik odası, 11 tanesi yataklı genel yoğun bakım ve 8 tanesi yataklı dâhiliye - kardiyoloji yoğun bakım olmak üzere toplam 19 yataklı yetişkin yoğun bakım ünitesi ile birlikte 9 adet ameliyathane salonu bulunmaktadır. Bilgi teknolojilerini, sunmuş olduğu sağlık hizmetine  başarılı ve istikrarlı bir şekilde uyarlamayı başaran Türkan Özilhan Devlet Hastanesi, hizmet kalitesini en üst seviyeye taşıyarak 'Dijital Hastane' unvanına layık görülmüştür. Ayrıca, hastanede tüm ısınma-soğutma ve elektrik ihtiyacını karşılamak üzere; Trijen sistemi kurulmuştur.

Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi'nde işaret dili ile işitme engelli hastalara ayrıcalıklı bir hizmet de sunulmaktadır. Bu sayede işitme engeli olan hastalar, işaret dili eğitimi almış olan personel yardımıyla; muayene ve tedavi süreçlerini kolaylıkla tamamlayabilmektedirler. Covid-19 salgını nedeniyle pandemi hastanesi olarak hizmet vermekte olan Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi, bu süreçte göstermiş olduğu üstün başarı ve gayret sonucu; Bornova Kaymakamı tarafından 'Başarı Belgesi' ile ödüllendirilmiştir. Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi'nde; MHRS'den randevu alarak veya hastanenin poliklinik kayıt biriminden kayıt yaptırarak aynı gün içerisinde muayene olmak mümkündür.

Hizmetler:

Vitamin, IQ Testi, Boy Kilo Endeksi, D Vitamini, Kişilik Testi, Omega 3, Trigliserid, Serotonin, Demir, Ferritin, Magnezyum, Ketojenik Diyet, B12 Vitamini, Hba1c, C Vitamini, ALT, CRP, NLP, Kök Hücre Tedavisi, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Diyet, Bakır, Kortizon, Çinko, TSH, Homeopati, Hemogram, Check Up, Bilirubin, Kalsiyum, Ultrason, Öfke Kontrolü, Sodyum, Ürik Asit, K Vitamini, Regresyon, Selenyum, Üre, EMDR, ALP, ASO, Kortizol, Lityum, Nefes Egzersizleri, Serbest T4, Glukoz, Bilişsel Davranışçı Terapi, Dikkat Testi, Dil ve Konuşma Terapisi, Sonda, GGT, Albumin, Psikoterapi, Kan Tahlili, Vücut Yağ Oranı, Rorschach Testi, DSM-5, PDW, TMS, EGFR, Aldosteron, B17 Vitamini, Amilaz, Turing Testi, Bipolar Testi, Beck Depresyon Ölçeği, Elektroşok, Beta Karoten, AFP, Keton, Kreatin Kinaz, İnsülin Direnci Testi, Şeker Yüklemesi, TİT, B1 Vitamini, Homosistein, Periferik Yayma, Terapi, HDL, Entübasyon, INR, K2 Vitamini, Niasin, Açlık Kan Şekeri, Kan Şekeri, Alkali Beslenme, Fibrinojen, Aile Dizimi, Nefes Terapisi, Oyun Terapisi, Enneagram Testi, Telomer, Psikoloji Testleri, Terapötik, Burdon Dikkat Testi, Anti TPO, RDW-CV, EQ Testi, Enteral Beslenme

Doktorlar

Uzm. Dr. Murat Medeni
Dahiliye,