evim.com

Meltem Efe Sevim Muayenehanesi Psikiyatri

0 Görüş

Psikiyatri Bölümü Hakkında

Adres:

Zuhuratbaba Mah. Bakır Sok.No:11 Bakırköy / İstanbul

Psikolojik hastalıkların, tedavi edildiği tıbbi bilim dalı psikiyatri olarak adlandırılmaktadır. Psikiyatri ruh hekimliği olarak da tanımlanabilmektedir. Pek çok devlet hastanesi ve özel hastanede psikiyatri servisi bulunmaktadır. Ayrıca hastalar isterlerse yalnızca bu alana odaklanan özel psikiyatri merkezi gibi sağlık kuruluşlarında da tedavi olabilmektedir.

Ruh sağlığı ile ilgili çalışmalar yapan psikiyatri, bir tıp dalıdır. Bu alanda genel olarak insanların düşünce, davranış, duygu durum bozuklukları gibi ruh sağlığı problemlerine uzman hekimler tarafından tanı konulmakta ve tedavileri yapılmaktadır.  Çocuk, ergen ve yetişkin olmak üzere tüm yaş gruplarından hastaların tedavileri, uzman psikiyatrist hekimin gerekli gördüğü terapi ve ilaç yöntemleri ile yapılmaktadır.

Psikiyatri bölümü, insanların hayatlarını doğrudan etkileyen ruhsal hastalıkların tedavisini yapmaktadır. Pek çok ruh sağlığı ile ilgili hastalık hastanelerin bu biriminde tedavi edilmektedir. 

Psikiyatri bölümlerinde iki farklı tedavi metodu uygulanmaktadır. Bu tedavilerden ilki ilaç tedavisidir. İlaç tedavisi, hastalara uzman psikiyatrist hekim tarafından reçete edilmektedir. Bunun dışında uygulanan bir diğer yöntem ise psikoterapidir. Psikoterapi; grup terapileri, aile terapileri, çift terapileri ve davranış terapileri gibi farklı yöntem ve tekniklerle uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır.

Ruh sağlığı hastalıklarının tanısı ve tedavisi uzman psikiyatrist hekimler tarafından yapılmaktadır. Psikiyatri alanında tanı konulurken hastalara yapılan muayene sırasında genellikle birtakım testler kullanılmaktadır. Yaygın olarak kullanılan psikiyatrik tedavi yöntemleri ise psikoterapi ve ilaç tedavisi olarak tanımlanmaktadır.

Hizmetler:

Elektronörofizyoloji, Benton Görsel Bellek Testi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Nöropsikolojik Testler, Farmakoterapi, Grup terapisi, Aleksitimi Testi, Psikometrik Test, Peabody Testi, Tematik Algı Testi, Çözüm Odaklı Terapi, Berard Metodu, Stroop Testi, WISC 4 Testi, Hafıza Güçlendirme, Trepanasyon, Hormon Tedavisi, Sanat Terapisi, Görsel Hafıza Testi, Gestalt Terapi, Borderline Testi, Cümle Tamamlama Testi, Rosenberg Benlik Saygısı Ölçeği, Mora Terapi, Transaksiyonel Analiz, Aile Terapisi, Psikodrama, Öğrenci Koçluğu, CAS Testi, Stres Yönetimi, Cinsel Terapi, Wechsler IQ Test, Psikomotor Testi, EQ Testi, Psikoloji Testleri, Terapötik, Burdon Dikkat Testi, Aile Dizimi, Oyun Terapisi, Nefes Terapisi, Enneagram Testi, Terapi, Elektroşok, Beck Depresyon Ölçeği, Bipolar Testi, TMS, DSM-5, Rorschach Testi, Psikoterapi, Dil ve Konuşma Terapisi, Dikkat Testi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Nefes Egzersizleri, EMDR, Regresyon, NLP, Kişilik Testi, Iq Testi

Hastalıklar:

Ağlama Krizi, Gece Yeme Sendromu, Dissosiyatif Amnezi, Eroin Bağımlılığı, Kokain Bağımlılığı, Spastik Kolit, Akut Stres Bozukluğu, Dalgalardan Korkma Hastalığı, Pelteklik, Yoksunluk, Hasta Bina Sendromu, Doğum Korkusu, Nevrotik Bozukluk, Dişçi Korkusu, Evlilik Sorunları, İçe Kapanıklık, Uyum Bozukluğu, Kendine Zarar Verme, Hamilelik Depresyonu, Alışveriş Hastalığı, Beyin Yorgunluğu, Siklotimi, Somatoform Bozukluklar, Saldırganlık, Piromani, Evlilik Korkusu, Dismorfofobi, Tahammülsüzlük, Lohusa depresyonu, Artikülasyon Bozukluğu, Gelecek kaygısı, Serotonin eksikliği, Hiperventilasyon, Unipolar depresyon, Erteleme hastalığı, Kumar bağımlılığı, Konversiyon bozukluğu, Şizotipal kişilik bozukluğu, Pasif agresif kişilik bozukluğu, Peter Pan Sendromu, Uçak korkusu, Parafili, Tsundoku, Rapunzel Sendromu, Munchausen sendromu, Trikotillomani, Şizoaffektif bozukluk, Çekingen kişilik bozukluğu, Oyun Bağımlılığı, Geç boşalma, Simetri hastalığı, Kaybetme Korkusu, Hipomani, Öfke kontrol bozukluğu, Disparoni, Distimi, Cotard Sendromu, Dunning Kruger Sendromu, Uyurgezerlik, Bağımlı kişilik bozukluğu, Atipik psikoz, Gece terörü, Bahar yorgunluğu, Stendhal Sendromu, Sigara bağımlılığı, Pika, Tırnak yeme hastalığı, Sinir krizi, Travma sonrası stres bozukluğu, Telefon Bağımlılığı, Depersonalizasyon, Othello sendromu, Narsist kişilik bozukluğu, Mental retardasyon, Sosyal Medya Bağımlılığı, Hastalık hastalığı, Misophonia, Panik bozukluk, Şizoid kişilik bozukluğu, Deliryum, Yaygın anksiyete bozukluğu, Özgüven Eksikliği, Alkol bağımlılığı, Obsesyon, Cinsel İsteksizlik, Nemfomani, Antisosyal kişilik bozukluğu, Kleptomani, Atipik otizm, Paranoya, Histeri, Mitomani, Akran Zorbalığı, Bulimia, Psikoz, Narkolepsi, Madde Bağımlılığı, Klostrofobi, Çoklu kişilik bozukluğu, Sosyal fobi

Tıbbi Tesis Tipi:

Muayenehane

Psikiyatri Doktorları