Fırat Üniversitesi Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Üniversite Mahallesi Yahya Kemal Caddesi No: 25 / Elazığ

Yol tarifi, adresi nerede?

Fırat Üniversitesi Hastanesi Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak 1984 yılının Aralık ayında Elazığ halkına sağlık hizmeti vermeye başlamıştır. 125 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen üç ana bloktan meydana gelen Fırat Üniversitesi Hastanesi, 1053 yatak kapasitesine sahiptir. Bloklar “P blok, O blok ve S blok” olarak isimlendirilmiştir. P blokta; iç hastalıkları ana dil birimi ve bu dala bağlı olarak hizmet veren diğer birimler, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, göğüs hastalıkları, yenidoğan yoğun bakım üniteleri, uyku bozuklukları tedavi merkezi, total parenteral beslenme merkezi, yanık merkezi  ve çocuk hastalıkları gibi bölümler bulunmaktadır.

Hastanenin “O Blok” olarak adlandırılan binasında ise kronik rahatsızlıkların tanı ve tedavi sürecinde görev yapan branşlar yer almaktadır. Bunlar, diyaliz merkezi, radyasyon onkolojisi, kanser tedavi merkezleri, ana ameliyat odaları, laboratuvarlar ve idari birimlerdir. Hastanenin “S Blok” olarak adlandırılan binasında acil müdahale gerektiren tıbbi birimler bulunmaktadır. Bunlar acil servis, adli tıp odası, yoğun bakım üniteleri, tüp bebek odaları, doğum odaları ve hasta kayıt işlemlerinin yürütüldüğü bölümlerdir. Fırat Üniversitesi Hastanesi, alanında uzman hekimleri, sağlık personelleri ve yüksek yatak kapasitesi ile çevredeki il ve ilçelerden de hasta kabul etmektedir.

Hizmetler:

Vitamin, IQ Testi, Hacamat, Renk Körlüğü Testi, Lazer Epilasyon, D Vitamini, Kişilik Testi, Folik Asit, Saç Ekimi, Omega 3, Trigliserid, Spiral, Serotonin, Demir, Ferritin, Magnezyum, Hamilelik Testi, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), Kreatinin, B12 Vitamini, Melatonin, Karbonhidrat, Lökosit, Hba1c, Potasyum, E Vitamini, Dopamin, Hemoglobin, Trombosit, C Vitamini, Safra Kesesi Ameliyatı, ALT, Normal Doğum, Boy Uzatma, Sedimantasyon, EKG, Sünnet, Beta HCG, Biotin, Eritrosit, Testosteron, Libido, NEU, Tokluk Kan Şekeri, NLP, Kök Hücre Tedavisi, Kemoterapi, Tomografi, Akupunktur, Dermapen, CRP, Nebulizatör, Kürtaj, Alerji Testi, Tüp Bebek, RF, Mezoterapi, B Vitamini, Bakır, EOS, Kortizon, Burun Ameliyatı, İşitme Cihazı, Protez Saç, Anjiyo, Çinko, TSH, Hemogram, Refleksoloji, Kızlık Zarı Dikimi, Ozon Tedavisi, Homeopati, EEG, Check Up, B6 Vitamini, Bilirubin, A Vitamini, Progesteron, Kalsiyum, Fosfor, İlk Yardım, Katarakt Ameliyatı, Hydrafacial, Botoks, Sülük Tedavisi, Ultrason, Dudak Dolgusu, Radyoterapi, Göz Testi, Prolaktin, Öfke Kontrolü, Sodyum, Fitoterapi, Kegel Egzersizi, Prp, Sintigrafi, Ürik Asit, Buz Lazer, Soğuk Lipoliz, Ameliyat

Doktorlar

Ass. Dr. Uğur Orak
Kadın Hastalıkları ve Doğum,
Dr. Gökhan Artaş
Tıbbi Patoloji,
Ass. Dr. Can Demir
Dahiliye,
Ass. Dr. Abdül Gani Kılıç
Kalp ve Damar Cerrahisi,
Dr. Öğr. Üyesi Fatih Fırdolaş
Üroloji,
Prof. Dr. İbrahim Halil Bahçecioğlu
Gastroenteroloji,
Doç. Dr. Tevfik Turgut
Göğüs Hastalıkları,
Ass. Dr. Sema Sağlam Tanrıverdi
Dahiliye,
Doç. Dr. Figen Deveci
Göğüs Hastalıkları,
Doç. Dr. Gamze Kırkıl
Göğüs Hastalıkları,
Ass. Dr. Levent Kılıç
Göğüs Hastalıkları,
Prof. Dr. Necati Dağlı
Kardiyoloji,
Ass. Dr. Tevfik Karakoç
Dahiliye,
Doç. Dr. Ayhan Doğukan
Nefroloji,
Doç. Dr. Hasan Korkmaz
Kardiyoloji,
Uzm. Dr. Kader Uğur Aksoy
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları,