Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Merkez, 1164. Sk. No:13 / Adıyaman

Yol tarifi, adresi nerede?

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 1954 senesinde yapımına başlanmış ve 1963 senesinde  yatak kapasitesi 50 olarak faaliyetlerine başlamıştır. Daha ileriki zamanlarda ise bina yapısı genişletilerek, yatak sayısı 315’e yükseltilmiştir. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurulduğu dönemde, kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi olarak hizmet vermiştir.  2012 senesine kadar Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi adı altında çalışmalarını sürdürmüştür. 82. Yıl Devlet Hastanesi, 1962 senesinde Malatya SSK Hastanesi adı altında Sağlık İstasyonu biçiminde hizmet etmeye başlamıştır. 1974 senesinde 26 yatak kapasiteli Dispansere evrilmiştir. 2001 senesinden bu yana yataklı bir hastane olarak yolunda devam etmiştir. 2005 senesinde Sosyal Sigortalar Kurumu’na bağlı hastanelerin, Sağlık Bakanlığı’na devrolması kararı ile Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi de devredilmiştir. Ancak 2012 senesine kadar 100 yatak kapasiteli Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi adı ile hizmetlerini sürdürmüştür. 2012 senesinin Mart ayından itibaren Adıyaman Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile 82. Yıl Devlet Hastanesi bir çatı altında toplanarak Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almış ve hizmetlerini vermeye başlamıştır. Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesiyle birlikte, 2012 senesinin Ağustos ayından itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında hizmet çıtasını ve kalitesini yükseltmiştir. T.C. Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2015 senesinin  Haziran ayından  itibaren yeni inşa edilen hastane kampüsündeki gelişmiş binasına yerleşmiştir. Başlıca üç yerleşkede olmak üzere 663 yatak kapasitesi ile hizmet etmiştir. 2019 senesinin Şubat ayından itibaren, yatak sayısı 710’a yükseltilerek hizmet etmeye devam etmektedir.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bünyesinde birçok birimi de barındırmaktadır. Acil servisler, çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları, emzirme danışmanlık, fizik tedavi ünitesi, palyatif bakım merkezi, yanık ünitesi, toplum sağlığı merkezi, gebe okulu,   anne oteli,  evde sağlık hizmetleri, taş kırma ünitesi, hemodiyaliz ünitesi gibi birçok birimi ile vatandaşa hizmet vermektedir. Çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları birimi; 0-18   yaş grubunun ruh sağlığını koruma ve tedaviye yönelik hizmet eden bir bölümdür. İçerik bakımından ergen ve çocukların sağlık durumlarının araştırılması, tedavi edici yöntemler aranması, destek birimlerinin değerlendirilmesi, psikolojik destek ve eğitim alınması adına çalışmaları mevcuttur. Zeka testi, psikolojik testler, tarama testleri gibi yöntemlerden faydalanılmaktadır. Hastanede bulunan gebe okulu birimi ; anne adaylarının doğum gerçekleşmeden önce, doğum esnasında ve doğum sonrasında bilinçli hareket etmeleri için çalışmalar yapmaktadır.   Hastaneden Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) kullanılarak, randevu alınabilmektedir.

Hizmetler:

Vitamin, IQ Testi, Hacamat, Renk Körlüğü Testi, Lazer Epilasyon, D Vitamini, Kişilik Testi, Folik Asit, Saç Ekimi, Omega 3, Trigliserid, Spiral, Endoskopi, Serotonin, Demir, Ferritin, Magnezyum, Kolonoskopi, Hamilelik Testi, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), Kreatinin, B12 Vitamini, Melatonin, Karbonhidrat, Lökosit, Hba1c, Dopamin, Potasyum, E Vitamini, Hemoglobin, Trombosit, C Vitamini, Safra Kesesi Ameliyatı, ALT, Boy Uzatma, Normal Doğum, Sedimantasyon, EKG, Sünnet, Libido, Beta HCG, Biotin, Eritrosit, Testosteron, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Lavman, Kök Hücre Tedavisi, NLP, Dermapen, CRP, Tomografi, Akupunktur, Kürtaj, Nebulizatör, Tüp Bebek, RF, Mezoterapi, B Vitamini, Burun Ameliyatı, Bakır, EOS, Kortizon, İşitme Cihazı, Protez Saç, Çinko, TSH, Anjiyo, Hemogram, Kızlık Zarı Dikimi, Homeopati, Check Up, İlk Yardım, B6 Vitamini, Bilirubin, A Vitamini, Progesteron, Kalsiyum, Fosfor, Katarakt Ameliyatı, Hydrafacial, Botoks, Ultrason, Dudak Dolgusu, Göz Testi, Prolaktin, Öfke Kontrolü, Sodyum, Fitoterapi, Peeling, Kegel Egzersizi, Prp, Sintigrafi, Ürik Asit, Buz Lazer, Soğuk Lipoliz, EMG, Ameliyat, K Vitamini, Fizik Tedavi

Doktorlar