Adana Şehir Hastanesi Hakkında

Hakkımızda:

Adres:

Kışla Mahallesi Dr. Mithat Özsan Bulvarı No:1 / Adana

Yol tarifi, adresi nerede?

Adana’nın önde gelen hastaneleri arasında yer alan Adana Şehir Hastanesi 2017 Eylül ayında hizmete girmiştir. Özellikle hastane geniş bir alana inşa edilmesiyle hasta yatak sayısının fazla olması sağlanarak çok sayıda hastaya sağlık hizmeti verilmesi hedeflenmiştir. Hastane sadece Adana halkı tarafından değil özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinden de yoğun talep görmektedir. İl dışındaki çoğu hastane hastalarını donanımlı bir yapıya sahip olmasından dolayı Adana Şehir Hastanesine yönlendirmektedir. Hastane 318.500 m2 alan üzerine inşası gerçekleşmiş Adana’nın merkez ilçelerinden biri olan Yüreğir ilçesinde yer almaktadır. Şehrin merkezinde yer alması ulaşımı kolaylaşabilir kılmıştır. Şehir içinde bulunan hemen hemen bütün semtlerden ulaşım özel ve halk otobüsleri tarafından sağlanmaktadır.

Adana Şehir Hastanesi kendi içerisinde ayrı hastanelerden oluşmaktadır. Bunlar 1.300 yatak kapasiteli Ana Hastane, 150 yatak kapasitesine sahiptir. Bunun yanında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi olarak çok geniş bir kesime hizmet vermektedir. Ana bina çevresinde 4 blok yer almaktadır. Adana Şehir Hastanesi birçok hastanenin tek bir çatı altında toplandığı yerdir. Hastane içerisinde yer alan hastaneler; 184 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanesi, 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, 187 yatak kapasiteli Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Hastanesi, 347 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 150 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 582 yatak sayısıyla ana hastanedir.

Hastane içerisine teknolojiden yararlanarak yüksek ölçekli güvenlik önlemleri alınmış, 1.512 sismik izolatör yapılmıştır. Buda dünyanın hiçbir hastanesinde rastlanmayan bir özellik olduğu için Adana Şehir Hastanesi Dünyanın en büyük sismik izolatörle Hastanesi ünvanını almaya hak kazanmıştır.2020 yılı içerisinde ülkemizi etkisi altına alan Korona virüsüne karşı sıkı önlemler almış, Adana’nın Korona virüsle mücadelesinde korona virüsü taşıyan hastaların en fazla tedavi edildiği hastanedir. Adeta bu dönemde pandemi hastaneleri kadar virüsle mücadele verilmektedir. Hastane içerisinde birçok mağaza, restoran, kafe, kreş bulunmaktadır.

Hizmetler:

Vitamin, IQ Testi, Hacamat, Renk Körlüğü Testi, Lazer Epilasyon, D Vitamini, Kişilik Testi, Folik Asit, Saç Ekimi, Omega 3, Trigliserid, Spiral, Endoskopi, Serotonin, Demir, Ferritin, Magnezyum, Kolonoskopi, Hamilelik Testi, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme), Kreatinin, B12 Vitamini, Lökosit, Hba1c, Potasyum, E Vitamini, Hemoglobin, Trombosit, C Vitamini, Safra Kesesi Ameliyatı, ALT, Normal Doğum, Boy Uzatma, EKG, Sünnet, Beta HCG, Eritrosit, Testosteron, NEU, Tokluk Kan Şekeri, Lavman, Kök Hücre Tedavisi, NLP, Tomografi, Akupunktur, Dermapen, CRP, Nebulizatör, Kürtaj, Alerji Testi, Tüp Bebek, Mezoterapi, RF, Bakır, Kortizon, Burun Ameliyatı, İşitme Cihazı, Protez Saç, Anjiyo, Çinko, TSH, Hemogram, Kızlık Zarı Dikimi, Homeopati, Check Up, Bilirubin, Progesteron, Kalsiyum, İlk Yardım, Katarakt Ameliyatı, Hydrafacial, Botoks, Ultrason, Dudak Dolgusu, Göz Testi, Prolaktin, Öfke Kontrolü, Sodyum, Peeling, Kegel Egzersizi, Prp, Ürik Asit, Buz Lazer, Soğuk Lipoliz, EMG, Ameliyat, K Vitamini, Fizik Tedavi, Mamografi, Regresyon, Selenyum, Kolajen, Epilasyon, Üre, Geniz Eti Ameliyatı, Laparoskopi, Sezaryen Doğum, Kuduz Aşısı, Östrojen, Otopsi

Doktorlar