evim.com

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Adres: Selimiye Mahallesi Tıbbiye Caddesi / İstanbul (Anadolu)

Hakkımızda:

Adını şu an bulunmuş olduğu semtten alan Haydarpaşa Askeri Hastanesi 1846 yılında hasta kabulüne başlamıştır. Hacı Hüseyin Paşa yönetiminde 1 yıllık çalışma ile hizmete açılan hastane Kavak kasrı üzerine kurulmuş ve İstanbul’un neredeyse tamamını gören bir konumdadır. 1 Ekim 1985 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim Hastanesi ismini almış ve tam olarak akademik hayatına başlamıştır. 19 Ağustos 2016 tarihi itibari ile Sağlık Bakanlığına devredilmiş ve hasta kabulüne devam etmiştir.

Hastane Kırım savaşında hasta ve yaralılara yardım etmiştir. Ayrıca 1863 yılında Hastane birkaç yüz dönüm genişletilmiştir. En büyük mikroskoplar ve tıbbi aletler hastane içerisinde yer almaktadır. Hastane en son olarak büyük bir onarıma girmiş ve Selimiye Kışlası’na devredilmiştir. Son olarak 1 Nisan 1940 yılından beri şu anki konumunda ve büyüklüğünde hizmet vermektedir. 

Sultan Abdülhamit Han Hastanesi toplamda 698 yatak kapasiteli olup, ayrıca 5 ameliyathane ile anjiyo, açık kalp ameliyatları yapılacak kapasitesi bulunmaktadır. Emar, tomografi, işlemleri için de hizmet veren hastane aynı zamanda hasta randevuları için internet sitesi üzerinden hizmet vermektedir. 

Her bölüm üzerinden hizmet veren hastane aynı zamanda 24 saat hasta kabul eden acil servisi ile İstanbul içerisinde en çok hastaya hizmet veren hastane olma özelliği taşımaktadır. Hastane içerisinde 5 ambulans ile hizmet verilmektedir. 

Hastane aynı zamanda 182 üzerinden randevularını almakta ve haftanın 7 günü poliklinikleri üzerinden hizmet vermektedir. En çok kanser üzerine kendini geliştirmiş olan ve bu yönde çalışmalarını sürdüren hastane, poliklinikleri ve acil servisi ile gün içerisinde 500’den fazla hastanın tedavisi konusunda uzman doktorları ile birlikte hizmet vermektedir. 

Sosyal sigortalar kurumu, emekli sandığı, bağ - kur, tüm devlet memurları ve belediye çalışanları ve aileleri hastaneden ücretsiz olarak hizmet alabilmektedir. Ameliyatlar konusunda da yine ücretsiz olarak hizmet veren hastane, laparoskopik olarak da ileri derece gelişmiş olan teknolojik aletleri ile operasyonlarını gerçekleştirmektedir. 

Hizmetler:

  • Alexandrite Lazer
  • PCR
  • Bişektomi
  • Somon DNA
  • Jawline
daha fazla göster

Hastalıklar:

  • Sivilce
  • Cilt kanseri
  • Göz altı morlukları
  • Cilt lekeleri
  • Güneş Yanığı
daha fazla göster

Doktorlar