evim.com

Çocuk Nörolojisi Bölümü Hakkında

Adres:

Üniversite Mahallesi Uran Caddesi No:10 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Çocuk nöroloji bölümü, çocuklarda oluşabilecek kas, omurilik, beyin ve sinir hastalıklarının tanı ve tedavisini uygulayan, bir tıp uzmanlık dalıdır. Aynı zamanda "pediatrik nöroloji" ya da "gelişim nörolojisi" olarak da bilinmektedir.

Uzman çocuk nöroloji hekimleri, hastaya gereken test ve tetkikleri uyguladıktan sonra yapılacak muayene sonrasında teşhis koymakta ve tedavi işlemlerine başlamaktadır.

Nöroloji takibi, yenidoğan döneminden itibaren ilerleyen gelişimi takip etmektedir. Bebeklerin, sağlıklı bir çocukluk dönemi geçirebilmesi için nörolojik muayeneler oldukça önemlidir. Doğumdan itibaren oluşan gelişme gerilikleri, beyin felci, kas rahatsızlıkları, otizm gibi sıkça görülen gelişim bozukluklarının tanı ve tedavisi çocuk nörolojisi bölümünde yapılmaktadır.

Gebelik sürecinde, doğumda ya da doğumdan sonra, sinir sisteminde oluşan hasar sonucu veya genetik geçişli hastalıklar sonucu çocuk nörolojik rahatsızlıkları görülebilmektedir. Çocuk nöroloji bölümü, çocuklarda sağlıklı bir sinir sisteminin bulunmasını sağlayarak, insan ve toplum sağlığını da korumaktadır.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenen hastanelerde, çocuk nöroloji bölümü de bulunmaktadır. Tıp fakültesi ve eğitim eve araştırma hastanelerinde sıklıkla bulunan çocuk nöroloji bölümü için randevu alınarak gidilmelidir.

Çocuk beyin ve sinir sisteminde oluşan hastalıklar üzerine çalışan pediatrik nöroloji bölümü, Tıp Fakültesi hastanelerinde bulunmaktadır. Çocukta oluşacak nörolojik rahatsızlıklarda üniversite hastanelerinden randevu alınarak, muayene olunabilmektedir. Doğum ve sonrasında yer alan nörolojik rahatsızlıklar da üniversite hastaneleri tarafından tedavi edilmektedir.

Hizmetler:

Kas Gücü Muayenesi, Nöropsikolojik Testler, Derin Beyin Stimülasyonu, Polio Aşısı, Refleks Testi, Mini Mental Test, Babinski Refleksi, Nöral Terapi, EMG

Hastalıklar:

Algı Bozukluğu, Cipa Hastalığı, Hipotonik Bebek, Krabbe Hastalığı, Katılma Nöbeti, Adem Hastalığı, Kuadripleji, AVM Hastalığı, Makrosefali, Adrenolökodistrofi, Menenjiom, Asimetrik yüz, Hipersomnia, Düşük ayak, Solunum yetmezliği, Artikülasyon Bozukluğu, Avuç içi yanması, Psödotümör serebri, Spastisite, Beyinde kist, Tay sachs, Beyin ödemi, DMD, Kraniosinostoz, Soğuk havale, Temporal Lob Epilepsisi, Periferik nöropati, Apraksi, Koprolali, Kafa travması, Ohtahara sendromu, Sspe, Beyne pıhtı atması, Sağ Kol Uyuşması, Uyurgezerlik, Konuşma bozukluğu, Tuberoskleroz, Tüberoskleroz, Kas Seğirmesi, Beyin damar tıkanıklığı, Gece terörü, Havale Geçirmek, Çocuk felci, Ensefalopati, SVO, Beyincik sarkması, Distoni, Ataksi, Gerilim tipi baş ağrısı, Kas erimesi, Nevralji, Ensefalit, Hemipleji, Guillain barre sendromu, Deliryum, Nörofibromatozis, Uyku Felci, Ayak yanması, Rett sendromu, Sinestezi, Beyincik dejenerasyonu, Atipik otizm, Nöropati, Sinir sıkışması, Narkolepsi, Trigeminal nevralji, Tourette sendromu, Spina bifida, Halüsinasyon, Hidrosefali, İnsomnia, Asperger sendromu, Menenjit, Serebral palsi

Anlaşmalı Kurumlar:

Ace European Sigorta, Acıbadem Sigorta, Ankara Sigorta, Anadolu Sigorta, Allianz Sigorta, Ak Sigorta, Axa Sigorta, Groupama Sigorta, Generali Sigorta, Eureko Sigorta, Ergo Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Ziraat Sigorta, Zurich Sigorta, Yapı Kredi Sigorta, Sompo Sigorta, Ray Sigorta, Halk Sigorta, Güneş Sigorta

Çocuk Nörolojisi Doktorları