evim.com

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Hakkında

Adres:

Yenişehir, İşçiler Cad. No. 126 / İzmir

Yol tarifi, adresi nerede?

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi aslında tıbbın iki ayrı branşıdır. Ancak bu iki branşta yapılan uygulamalar birbirini tamamlamaktadır. Ayrıca operasyonlarda da iki branş koordineli olarak çalıştıkları için tek bir çatı altında kabul edilmektedir.  

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde, doğumsal veya travmalara bağlı olarak gelişen fonksiyon ve şekil bozukluklarının tedavi işlemleri uygulanmaktadır.  

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünü estetik cerrahiden ayıran en önemli fark, bu alanda tedavinin uygulanması için şekil bozukluklarının yanı sıra işlev kayıplarının da olması zorunluluğudur. Oysa estetik cerrahide, herhangi bir sağlık sorununun olması gerekli görülmemektedir. Bu iki farklı disiplinin iş birliği ile plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uygulamaları yapılarak hem hastalıklar tedavi edilmekte hem de hastaların görünümlerine yönelik problemler ortadan kaldırılmaktadır. 

Kısacası plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında uygulanan ameliyatlar sayesinde, hastaların dokularında görülen işlev kayıpları yeniden kazandırılırken, istedikleri görüntüye ulaşmaları sağlanmaktadır.

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde tedaviler cerrahi girişimlerle yapılmaktadır. Hastanın ve hastalığın durumuna göre ameliyat sırasında kullanılan teknikler değişiklik göstermektedir. Bu alanda kullanılan cerrahi yöntemlerden bazıları ise açık ameliyatlar, kapalı ameliyatlar liposuction uygulamaları, enjeksiyon uygulamaları, gerdirme operasyonları, yama müdahaleleri şeklindedir. Bu alanda yapılacak cerrahi girişime, hastanın genel sağlık durumuna ve hastalığa göre uzman hekim tarafından karar verilmektedir. 

Hizmetler:

Kafatası Ameliyatı, Kol İnceltme Ameliyatı, Kol Germe Ameliyatı, AWT, Silikon Dudak, Lazerle Vajina Daraltma, Lazerle Çatlak Tedavisi, Medikal Ayak Bakımı, Kaş Arası Dolgu, Göğüs Küçültme Ameliyatı, Vizon Kirpik, Yüz Mezoterapisi, Dermal Dolgu, Karboksiterapi, Göz Büyütme Ameliyatı, Ütüleme Lazer, Kalça Estetiği, Eksfoliasyon, Endopeel, Kıkırdak Delimi, Bacak Kalınlaştırma, HIFU, Medikal Cilt Bakımı, Yağ Enjeksiyonu, Çift Çene Ameliyatı, Plexr, Enfraruj, Gıdı Aldırma, Biodermogenesi, Bacak Ameliyatı, Kirpik Gürleştirme, Nazolabial Dolgu, Ayak Bileği İnceltme, Ozon Sauna, Cosmelan, Fokuslu Ultrason, Cilt Tipi Testi, Kapalı Burun Ameliyatı, Asepsi, Estetik Dikiş, Dudak Kontürü, Septorinoplasti, Bıyık Ekimi, Göz Estetiği, Bacak Estetiği, Göz Altı Dolgusu, Protez Göz, Migren Ameliyatı, Led Maske, Lazer Liposuction, Ultherapy, Masseter Botox, Mikro Sinusektomi, Penis Büyütme Ameliyatı, Saç Klonlama, Q Switch Lazer, Dudak Estetiği, Elmacık Kemiği Dolgusu, Thulium Lazer, Lipomatik, Piezo, Kulak Estetiği, Yüz Estetiği, IPL Lazer, Yüz Zayıflatma, Yüz Gerdirme, Selülit Masajı, DHI Saç Ekimi, Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı, Yanak Dolgusu, Fransız Askısı, Kalça Büyütme, Brezilya Poposu, Örümcek Ağı Estetiği, Aquafilling, Fue Saç Ekimi, Yüz Dolgusu, Karın Germe Ameliyatı, Çene Estetiği, Burun Küçültme, PRP Saç Tedavisi, Dermabrazyon, Gençlik Aşısı, Kaş Kaldırma, Genital Estetik, Soprano Ice, Bacak Boyu Uzatma, Burun Ucu Estetiği, Gıdı Eritme, Vajina Estetiği, Gülüş Tasarımı, Işık Dolgusu, G5 Masajı, Diode Lazer, Meme Küçültme, Yüz Nakli, Ameliyatsız Burun Estetiği, Kaş Ekimi, Meme Büyütme Ameliyatı, Saç Simülasyonu

Hastalıklar:

Göbek Sarkması, Deri Sarkması, Poland Sendromu, Vajina Sarkması, Burun kırılması, Asimetrik yüz, Göz kapağı sarkması, Yapışık parmaklılık, Kraniosinostoz, Altı Parmaklılık, Ksantelazma, Tavşan dudak, Göz Altı Kırışıklıkları, Genital Bölge Kararması, Septum deviasyonu, Yanık, Kemerli Burun, Kepçe kulak, Güneş Yanığı, Ganglion kisti, Cilt lekeleri, Yağ bezesi

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorları