Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bölümü Hakkında

Adres:

Beylikdüzü Cad. No:3 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Üreme endokrinolojisi ve infertilite bölümü, kadınlarda meydana gelen kısırlık ve hormon bozukluklarının tanı, takip ve tedavisinin yapıldığı tıbbi branştır. İnsanlarda sağlıklı üreme süreci, vücutta salgılanan hormonların fonksiyonlarını gerçekleştirmesi ile oluşmaktadır. Hormonların düzensiz veya dengesiz salgılanması, infertilite yani kısırlık gibi pek çok sağlık problemine neden olmaktadır. Bu hastalıkların tedavisi üreme endokrinolojisi ve infertilite bölümü tarafından yapılmaktadır. Bölüm, pek çok devlet hastanesi, özel hastane, üniversite hastanelerinde ve tüp bebek merkezlerinde bulunmaktadır.

Üreme endokrinolojisi ve infertilite bölümünde çalışan uzman hekimler, kısırlık ve kadınlarda görülen hormonal bozukluklarla ilgilenmektedir. Bu bölümde uzman hekim olmak için 6 senelik temel tıp eğitiminin tamamlanması ve Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ile kadın hastalıkları ve doğum yani jinekoloji alanında uzmanlık eğitiminin alınması gerekmektedir. 

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Neye Bakar?

Kadınlarda östrojen hormonu ergenlik dönemine girilmesi ve doğurganlık döneminin başlaması ile salgılanmaya başlamaktadır. Bu hormon; memelerin büyümesi, genital kılların çıkması, kalçaların yuvarlak bir görünüm alması ve adet döngüsünün başlamasına neden olmaktadır. Kadınlarda yumurtlama döneminde sonra, rahim içini gebeliğe hazır hale getiren ise progesteron hormonudur. Döllenmiş yumurtanın rahme tutunması ve sağlıklı bir gebelik geçirilmesi için bu hormonun salgılanması önemlidir. Kadınlarda gebeliği etkileyen bir diğer hormon ise prolaktindir. Bu hormonun fazla salgılanması da gebeliğe engel olmaktadır.

Kadınlarda bu hormonlar gibi, gebelikten sorumlu olan hormonların yetersiz ya da normalden daha fazla salgılanması, sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu tip durumlarda sağlıklı bir gebelik süreci geçirilmesi için üreme endokrinolojisi ve infertilite bölümünün tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır.

Üreme endokrinolojisi ve infertilite bölümünde uygulanan başlıca tedavi yöntemleri şu şekildedir; tüp bebek tedavisi, aşılama yöntemi, hormonal tedaviler, cerrahi operasyonlar.

Üreme endokrinolojisi ve infertilite bölümünde uygulanan tedavi yöntemlerine, hastalara ve hastalığın durumuna göre uzman hekim tarafından karar verilmektedir. Bu aşamada hastanın hormonal durumu, genel sağlık durumu ve tedavinin etki göstermesi beklenen sürece göre karar verilmektedir.

Hizmetler:

Endokrin Testi, Mikro Tese Ameliyatı, Sperm Dondurma, IMSI, Tese, Mikroenjeksiyon, Yumurta Toplama, Mikrocerrahi, Embriyo Transferi, Çatlatma İğnesi, Tahlil, Sperm Testi, Östrojen, Tüp Bebek

Hastalıklar:

T Şeklinde Rahim, Anorgazmi, Süper Erkek Sendromu, Testosteron eksikliği, Kalıtsal Hastalıklar

Anlaşmalı Kurumlar:

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Darüşşafaka Cemiyeti Mensupları, Care & Create, Metlife Emeklilik Ve Hayat, Medilab Assist, Mapfre Sigorta, Katılım Emeklilik Ve Hayat, Allianz Sigorta, Acıbadem Sağlık Ve Hayat Sigorta, Ace European Sigorta, Halk Sigorta, Axa Sigorta, Doğa Sigorta Kooperatifi, Cigna Finans Emeklilik Ve Hayat, Aviva Sigorta, Asya Emeklilik Ve Hayat, Anadolu Sigorta, Ankara Sigorta, Merkezi Kayıt Kuruluşu A. Ş., Demir Hayat Sigorta, Generali Sigorta, Eureko Sigorta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Mensupları, Tasarruf Mevduati Sigorta Fonu, Ak Sigorta, Net Risk, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, İstanbul Ticaret Odası, Ziraat Hayat Ve Emeklilik, Güneş Sigorta, Yapı Kredi Sigorta, Ziraat Sigorta, Dubai Star Sigorta, Anadolu Anonim Türk Sig. Şti. Memurları Emekli Sand. Vakfı, Ergo Sigorta, Garanti Emeklilik Ve Hayat, Sompo Sigorta, Unico Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Zurich Sigorta, İmece Destek Danışmanlık Hizmetleri, Inter Partner Assistance, Halk Hayat Ve Emeklilik, Ray Sigorta, Groupama Sigorta, Ethica Sigorta, American Life Hayat Sigorta

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Doktorları