evim.com

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Hakkında

Adres:

İnönü mah. Yavuz Sultan Selim blv. No: 190 / Trabzon

Yol tarifi, adresi nerede?

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi aslında tıbbın iki ayrı branşıdır. Ancak bu iki branşta yapılan uygulamalar birbirini tamamlamaktadır. Ayrıca operasyonlarda da iki branş koordineli olarak çalıştıkları için tek bir çatı altında kabul edilmektedir.  

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde, doğumsal veya travmalara bağlı olarak gelişen fonksiyon ve şekil bozukluklarının tedavi işlemleri uygulanmaktadır.  

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünü estetik cerrahiden ayıran en önemli fark, bu alanda tedavinin uygulanması için şekil bozukluklarının yanı sıra işlev kayıplarının da olması zorunluluğudur. Oysa estetik cerrahide, herhangi bir sağlık sorununun olması gerekli görülmemektedir. Bu iki farklı disiplinin iş birliği ile plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uygulamaları yapılarak hem hastalıklar tedavi edilmekte hem de hastaların görünümlerine yönelik problemler ortadan kaldırılmaktadır. 

Kısacası plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında uygulanan ameliyatlar sayesinde, hastaların dokularında görülen işlev kayıpları yeniden kazandırılırken, istedikleri görüntüye ulaşmaları sağlanmaktadır.

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde tedaviler cerrahi girişimlerle yapılmaktadır. Hastanın ve hastalığın durumuna göre ameliyat sırasında kullanılan teknikler değişiklik göstermektedir. Bu alanda kullanılan cerrahi yöntemlerden bazıları ise açık ameliyatlar, kapalı ameliyatlar liposuction uygulamaları, enjeksiyon uygulamaları, gerdirme operasyonları, yama müdahaleleri şeklindedir. Bu alanda yapılacak cerrahi girişime, hastanın genel sağlık durumuna ve hastalığa göre uzman hekim tarafından karar verilmektedir. 

Hizmetler:

Kafatası Ameliyatı, Silikon Dudak, Kol Germe Ameliyatı, AWT, Kaş Arası Dolgu, Lazerle Vajina Daraltma, Lazerle Çatlak Tedavisi, Göğüs Küçültme Ameliyatı, Göz Büyütme Ameliyatı, Yüz Mezoterapisi, Karboksiterapi, Dermal Dolgu, Ütüleme Lazer, Kalça Estetiği, Eksfoliasyon, Bacak Kalınlaştırma, Kıkırdak Delimi, Endopeel, Yağ Enjeksiyonu, Çift Çene Ameliyatı, Medikal Cilt Bakımı, HIFU, Plexr, Enfraruj, Gıdı Aldırma, Biodermogenesi, Ayak Bileği İnceltme, Nazolabial Dolgu, Kirpik Gürleştirme, Ozon Sauna, Cosmelan, Cilt Tipi Testi, Kapalı Burun Ameliyatı, Asepsi, Estetik Dikiş, Dudak Kontürü, Fokuslu Ultrason, Göz Estetiği, Septorinoplasti, Bıyık Ekimi, Protez Göz, Bacak Estetiği, Göz Altı Dolgusu, Masseter Botox, Ultherapy, Lazer Liposuction, Led Maske, Saç Klonlama, Mikro Sinusektomi, Penis Büyütme Ameliyatı, Dudak Estetiği, Q Switch Lazer, Elmacık Kemiği Dolgusu, Lipomatik, Piezo, Thulium Lazer, Kulak Estetiği, IPL Lazer, Yüz Estetiği, Yüz Zayıflatma, Yüz Gerdirme, Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı, Selülit Masajı, DHI Saç Ekimi, Fransız Askısı, Kalça Büyütme, Brezilya Poposu, Yanak Dolgusu, Fue Saç Ekimi, Örümcek Ağı Estetiği, Aquafilling, Karın Germe Ameliyatı, Çene Estetiği, Yüz Dolgusu, Burun Küçültme, Gençlik Aşısı, Kaş Kaldırma, PRP Saç Tedavisi, Dermabrazyon, Genital Estetik, Soprano Ice, Bacak Boyu Uzatma, Gıdı Eritme, Burun Ucu Estetiği, Vajina Estetiği, Gülüş Tasarımı, Işık Dolgusu, G5 Masajı, Diode Lazer, Yüz Nakli, Meme Küçültme, Ameliyatsız Burun Estetiği, Kaş Ekimi, Meme Büyütme Ameliyatı, Saç Simülasyonu, Altın İğne, BB Glow, Jawline, Lazer Lipoliz, Somon DNA

Hastalıklar:

Göbek Sarkması, Deri Sarkması, Poland Sendromu, Vajina Sarkması, Burun kırılması, Asimetrik yüz, Göz kapağı sarkması, Yapışık parmaklılık, Kraniosinostoz, Altı Parmaklılık, Ksantelazma, Tavşan dudak, Göz Altı Kırışıklıkları, Genital Bölge Kararması, Septum deviasyonu, Yanık, Kemerli Burun, Kepçe kulak, Güneş Yanığı, Ganglion kisti, Cilt lekeleri, Yağ bezesi

Anlaşmalı Kurumlar:

Ergo Sigorta, Eureko Sigorta, Generali Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Ray Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Zurich Sigorta, Halk Sigorta, Inter Partner Assistance, Mapfre Sigorta, Axa Sigorta, Ziraat Sigorta

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorları