evim.com

Hacer Burcu Sarı Muayenehanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

0 Görüş

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Hakkında

Adres:

Çorum / Çorum

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, kişilerde kas, iskelet, sinir ve kalp sistemlerinde ortaya çıkan hastalıkların tedavisinin yapıldığı birimdir. Bu hastalıklar doğuştan gelişebildikleri gibi, sonradan da oluşabilmektedirler.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları hastalarda; sakatlık, hastalık, yaralanma ya da yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan fiziksel zorlukların tedavi edilmesine destek olan bir alandır. Farklı uygulama alanları bulunan fizik tedavide, fizyoterapist hastanın durumuna uygun tedavi programlarını özel olarak hazırlamaktadır. 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Alanları Nelerdir?

Hastanelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon servislerinin uygulama alanları; yanık sonrası rehabilitasyon, metabolik kemik problemleri, romatizmal hastalıkların tedavisi ve takibi, ortopedik rehabilitasyon ve spor yaralanmaları, pediatrik rehabilitasyon, kardiyak rehabilitasyon, akut ve kronikleşen ağrı tedavisi, doğumsal ya da sonradan ortaya çıkan eklem ve kemik bozuklukları, geriatrik rehabilitasyon ve nörolojik rehabilitasyonlar.

Hastalara ve hastalığa bağlı olarak, rehabilitasyon alanında uygulanan tedavi yöntemleri değişiklik göstermektedir. Bu tedavi yöntemleri, uzman doktor tarafından hastalara uygun bir şekilde özel olarak uygulanmaktadır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyonda; ilaç tedavisi, fizik tedavi ve terapötik egzersiz yöntemlerinden herhangi bir tanesi ya da tamamı hastalara uygulanabilmektedir. 

Hizmetler:

Elektronörofizyoloji, Bel Fıtığında Ozon Tedavisi, Hemipleji Rehabilitasyonu, El Rehabilitasyonu, Magnetoterapi, Kraniosakral Terapi, Yürüme Analizi, Kupa Tedavisi, Kısa Dalga Diatermi, Lokomat, Dorn Terapi, Parafin Banyosu, Brunnstrom, Fabere Testi, Enfraruj, Klinik Pilates, Schober Testi, Frenkel Egzersizleri, Konservatif Tedavi, Elektroterapi, Rom Egzersizleri, Traksiyon, Kinezyoloji, Kemik Ölçümü, Medikal Masaj, Mobilizasyon, Hidroterapi, Kuru İğne Tedavisi, Lenf Drenaj, Osteopati, Terapi, TENS Cihazı, Kayropraktik, Proloterapi, Nefes Egzersizleri, Manuel Terapi, Rehabilitasyon, Fizik Tedavi, Kegel Egzersizi, Akupunktur

Hastalıklar:

Kalsifik Tendinit, Fibrozit, Kienböck, Slap Lezyonu, Dirsek Kırığı, Hipoksik İskemik Ensefalopati, Ön Çapraz Bağ Kopması, Lomber Spondiloz, Kubital Tünel Sendromu, Golfçü Dirseği, El Ağrısı, Miyofasiyal ağrı sendromu, Spastisite, Dizde sıvı kaybı, Çekiç parmak, İntraserebral Kanama, Bilek Ağrısı, Plantar fasiit, Piriformis sendromu, Sakroileit, Eklem faresi, Baldır Ağrısı, Duruş bozukluğu, Bel düzleşmesi, Kemik iliği ödemi, Bel tutulması, Gonartroz, Kas erimesi, Donuk omuz, Paget hastalığı, Boyun kireçlenmesi, Guillain barre sendromu, Eklem ağrıları, Ayak ağrısı, Tetik parmak, Kas yırtılması, Ganglion kisti, Bel kayması, Topuk ağrısı, Osteoartrit, Tenisçi dirseği, Fil hastalığı, Romatizma, Miyalji, Kemik erimesi, Siyatik, Diz ağrısı, Boyun ağrısı, Omuz ağrısı, Boyun tutulması, Menisküs, Kuyruk sokumu ağrısı, Serebral palsi, Bel ağrısı, Boyun fıtığı, Bel fıtığı, Sma hastalığı, Gut hastalığı, Fibromiyalji

Tıbbi Tesis Tipi:

Muayenehane

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları