evim.com

Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Hakkında

Adres:

Eskişehir Yolu 25. km Yapracık Mah. / Ankara

Yol tarifi, adresi nerede?

Hastanelerin ağız ve diş sağlığı bölümü; ağız, diş, diş eti ve çene bölgesini ilgilendiren hastalıkların tedavilerinin yapıldıkları birimdir. Ağız ve diş sağlığı bölümü, devlet hastaneleri, özel hastaneler, özel klinikler ve polikliniklerde bulunmaktadır. Hastaların daha sağlıklı ve iyi bir görünüme sahip ağız ve dişlere sahip olmaları için, düzenli olarak diş hekimlerine muayene olmaları gerekmektedir. Bu birimde görev yapan sağlık personelleri diş hekimi, diş teknisyeni, diş protez teknisyeni, röntgen teknisyeni, hemşire, sterilizasyon hemşiresi şeklindedir.

Bu birimde çalışan her sağlık personelinin farklı görevleri bulunmaktadır. Hastanelerin ağız ve diş sağlığı biriminde, öncelikle hastaların şikayetleri uzman doktor tarafından dinlenmektedir. Hastalıkların tanısının konulması, tedaviye başlanması için çeşitli muayene ve tetkikler uygulanmaktadır. Konulan teşhise göre doğru tedavi yöntemi diş hekimi tarafından belirlenmektedir. Genel olarak uygulanacak yöntemler, hasta ile paylaşılmaktadır. Ağız ve diş hastalıkları için uygulanacak tedavi, hastaya ve hastalığın durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı Birimleri

Ağız ve diş sağlığı, kişilerin genetik yapısı, yaşı, kişisel bakımı gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Diş hastalıkları, pek çok farklı neden yüzünden ortaya çıkabilmektedir. Diş hastalıkları, hastanelerin ağız ve diş sağlığı merkezinde tedavi edilmektedir. Ağız ve diş sağlığı merkezi bünyesinde bulunan ilgili birimler; koruyucu diş hekimliği, ortodonti, periodontoloji, pedodonti, ağız ve çene cerrahisi, endodonti, estetik diş hekimliği şeklindedir.

Hizmetler:

Hassas Tutuculu Protez, Veneer Kron, Süt Dişi Çekimi, Flap Operasyonu, Hibrit Protez, Artrosentez, Sinüs Lifting, Diş Kisti Ameliyatı, Flor Uygulaması, Fiber Post, Diş Tomografisi, Sabit Protez, İnley Dolgu, Kök Diş Çekimi, Lingual Ortodonti, Fissür Örtücü, Geçici Diş, Rubber Dam, Dil Temizleme, Total Protez, Gömülü Diş Çekimi, Panoramik Röntgen, Kist Ameliyatı, Geçici Dolgu, Ön Diş Dolgusu, Diş Törpüleme, Ortodontik Tedavi, Diş teli tedavisi, Profilaksi, Küretaj, Diş Eti Ameliyatı, Gülüş Tasarımı, Köprü Diş, Orthero, Protetik Diş Tedavisi, Gece Plağı, Bonding, Şeffaf Diş Teli, Sedasyon, Diş Estetiği, Diş Temizleme, Amalgam Dolgu, Kanal Tedavisi, İmplant, Diş Beyazlatma

Hastalıklar:

Diş Eti Kanseri, Diastema, Çene Kemiği Erimesi, Dil mantarı, Damak Yarası, Diş kisti, Periodontitis, Diş kırılması, Bruksizm, Çene ağrısı, Ağız kuruluğu, Dil kanseri, Pamukçuk, Çürük diş, Dil yarası, Diş apsesi, Diş eti şişmesi, Ağız kokusu, Diş eti kanaması, Diş eti iltihabı, Diş ağrısı, Diş eti çekilmesi

Ağız ve Diş Sağlığı Doktorları