evim.com

Ozan Balık Muayenehanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

0 Görüş

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Hakkında

Adres:

Terrace Fulya Residence Hakkı Yeten Caddesi No:11 / İstanbul

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi aslında tıbbın iki ayrı branşıdır. Ancak bu iki branşta yapılan uygulamalar birbirini tamamlamaktadır. Ayrıca operasyonlarda da iki branş koordineli olarak çalıştıkları için tek bir çatı altında kabul edilmektedir.  

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde, doğumsal veya travmalara bağlı olarak gelişen fonksiyon ve şekil bozukluklarının tedavi işlemleri uygulanmaktadır.  

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünü estetik cerrahiden ayıran en önemli fark, bu alanda tedavinin uygulanması için şekil bozukluklarının yanı sıra işlev kayıplarının da olması zorunluluğudur. Oysa estetik cerrahide, herhangi bir sağlık sorununun olması gerekli görülmemektedir. Bu iki farklı disiplinin iş birliği ile plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uygulamaları yapılarak hem hastalıklar tedavi edilmekte hem de hastaların görünümlerine yönelik problemler ortadan kaldırılmaktadır. 

Kısacası plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında uygulanan ameliyatlar sayesinde, hastaların dokularında görülen işlev kayıpları yeniden kazandırılırken, istedikleri görüntüye ulaşmaları sağlanmaktadır.

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde tedaviler cerrahi girişimlerle yapılmaktadır. Hastanın ve hastalığın durumuna göre ameliyat sırasında kullanılan teknikler değişiklik göstermektedir. Bu alanda kullanılan cerrahi yöntemlerden bazıları ise açık ameliyatlar, kapalı ameliyatlar liposuction uygulamaları, enjeksiyon uygulamaları, gerdirme operasyonları, yama müdahaleleri şeklindedir. Bu alanda yapılacak cerrahi girişime, hastanın genel sağlık durumuna ve hastalığa göre uzman hekim tarafından karar verilmektedir. 

Hizmetler:

Damak Ameliyatı, Kafatası Ameliyatı, Kol İnceltme Ameliyatı, Göbek Ameliyatı, Dudak Ameliyatı, Göğüs Kıllarından Saç Ekimi, Silikon Dudak, Kol Germe Ameliyatı, Lazerle Burun Estetiği, Çene Ucu Estetiği, AWT, Revizyon Burun Ameliyatı, Hilterapi, Kaş Arası Dolgu, Medikal Ayak Bakımı, Dudak Küçültme, Göğüs Küçültme Ameliyatı, Lazerle Çatlak Tedavisi, Silikon Göğüs Ameliyatı, Lazerle Vajina Daraltma, Vizon Kirpik, Dermal Dolgu, Yüz Mezoterapisi, Göz Büyütme Ameliyatı, Karboksiterapi, Ütüleme Lazer, Lazerle Sivilce Tedavisi, Kalça Estetiği, Eksfoliasyon, Kıkırdak Delimi, Bacak Kalınlaştırma, Endopeel, Enfraruj, Plexr, Çift Çene Ameliyatı, Medikal Cilt Bakımı, Yağ Enjeksiyonu, HIFU, Biodermogenesi, Bacak Ameliyatı, Gıdı Aldırma, Jackknife, Tummy Tuck, Abdominoplasti, Velashape, Ayak Bileği İnceltme, Mikrodermabrazyon, Meme Protezi, Kirpik Gürleştirme, Nazolabial Dolgu, Cilt Tipi Testi, Kapalı Burun Ameliyatı, Göz Altı Torbası Ameliyatı, Fokuslu Ultrason, Ozon Sauna, Cosmelan, Estetik Dikiş, Asepsi, Dudak Kontürü, Saç Dövmesi, Sütur, Septorinoplasti, Lazerle Leke Tedavisi, Göz Estetiği, GRP, Bıyık Ekimi, Bacak Estetiği, Protez Göz, Göz Altı Dolgusu, Masseter Botox, Ultherapy, Lazer Liposuction, Led Maske, Migren Ameliyatı, Mikro Sinusektomi, Penis Büyütme Ameliyatı, Saç Klonlama, Dudak Estetiği, Q Switch Lazer, Elmacık Kemiği Dolgusu, Thulium Lazer, Lipomatik, Piezo, Kulak Estetiği, Kanül, IPL Lazer, Yüz Estetiği, Yüz Zayıflatma, Yüz Gerdirme, Selülit Masajı, DHI Saç Ekimi, Fransız Askısı, Kalça Büyütme, Brezilya Poposu, Yanak Dolgusu, Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı, Reanimasyon, Aquafilling, Fue Saç Ekimi, Örümcek Ağı Estetiği

Hastalıklar:

Karın Çatlakları, Vücutta Yanma, Göğüs Sarkması, Vajina Yırtılması, Göbek Sarkması, Deri Sarkması, Poland Sendromu, Vajina Sarkması, Burun kırılması, Asimetrik yüz, Göz kapağı sarkması, Yapışık parmaklılık, Nevüs, Kraniosinostoz, Altı Parmaklılık, Ksantelazma, Tavşan dudak, Göz Altı Kırışıklıkları, Genital Bölge Kararması, Septum deviasyonu, Yanık, Kemerli Burun, Kepçe kulak, Güneş Yanığı, Ganglion kisti, Cilt lekeleri, Yağ bezesi

Tıbbi Tesis Tipi:

Muayenehane

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorları