evim.com

Nişantaşı Özel Sağık Hizmetleri Dermatoloji

0 Görüş

Dermatoloji Bölümü Hakkında

Adres:

Valikonağı Cad. Asri Apt. No:137 Kat:2 D:12 / İstanbul

Dermatoloji, cilt-deri hastalıkları ve bu hastalıkların tedavisi ile ilgili olan bir tıp dalıdır. Dermatoloji, deri bilimi şeklinde de adlandırılır. İnsan vücudunda cilt üzerinde ve deri üzerinde olan tüm hastalıkların tedavisine bakan tıbbi bir bilim dalıdır.

Dermatoloji, cilt sağlığı, saç, tırnak ve aynı zamanda mukoza zarının hastalıkları ve tedavisinde tıbbi çalışmalar yapmaktadır. Deri, insan vücudunda olan en büyük organ kabul edilir. Buna bağlı olarak da yaralanma ve bakterilere karşı, insandaki ilk savunma hattı görevindedir. Aynı zamanda çoğu zaman kişinin genel sağlık durumunu yansıtmaktadır.

Saç, tırnak ya da cilt ile ilgili problemler yaygın şekilde görülmektedir. Hatta hemen her insan, hayatında bir ya da daha fazla kere dermatolojik hastalıkları ve bu hastalıklar yüzünden olan semptomları yaşar. Genel olarak pratisyen bir hekime gerçekleştirilen ziyaretlerin ortalama altı tanesinden biri, kişinin deri hastalıkları üzerinedir.

Vücut üzerinde oluşan deri hastalıkları tedavisi ile ilgili olarak kullanılabilecek türlü dermatolojik tedavi şekilleri vardır. Buna bağlı olarak mantar hastalıkları gibi deri sorunlarında farklı ya da tırnak hastalıkları ile ilgili farklı tedaviler uygulanabilmektedir. 

Dermatologların Yöntemleri

Dermatolog uzmanların yöntemleri, 3000 üstünde değişik hastalığı tedavi edebilmektedir. Dermatoloji pratiği çok büyük ölçüde klinik açıdan bilgi gerektirmektedir. Dermatolog uzmanlarının cilt hastalıkları semptomlarına yol açabilecek pek çok iç duruma vakıf olması ve bilmesi gerekir. Bu noktada dermatolog uzmanlar, sedef hastalığı, cinsel yolla bulaşan deri hastalıkları ya da cilt lekeleri gibi daha pek çok hastalık ile ilgili olarak tedavi ve tanı konusunda eğitilmiş kişilerdir.

Sedef hastalığı, egzama gibi diğer deri hastalıkları, inatçı olmakla beraber dermatologlar tarafından tedavisinde farklı yöntemler kullanılarak ilerleme kaydedilebilmektedir. Bu deri hastalıklarının tedavisi amaçlı kullanılan yöntemlerin her bir tanesinin, belirli dermatolojik rahatsızlıkların yönetimi üzerine üstleneceği rol vardır. Bu noktada topikal ajanlar, dermatoloji alanında kullanılan en yaygın tedavi biçimidir. Bu yöntemde istenen etkinin sağlanabilmesi için direkt olarak etkilenmiş bölge üzerine uygulama yapılabilir. Bunun yanı sıra hastalıkların tedavisi için kullanılan terapi türleri de diğer tıp koşulları ya da özel amaçlar açısından önemlidir.

Hizmetler:

Dermatoskopi, Wood Lambası, Steroid Tedavisi, Saç Analizi, Kist Ameliyatı, Elektrokoter, Tırnak Çekimi, Debridman, Yama Testi, Plazmaferez, Ter Testi, Paterji Testi, İyontoforez, Fibroblast, Dermabrazyon, Fototerapi, Kortizon İğnesi, Kortikosteroid, Fraksiyonel Lazer, Kriyoterapi, Prp, Homeopati

Hastalıklar:

Karın Çatlakları, Vücutta Yanma, Tıkanma Sarılığı, Diaper Dermatit, Dirsek Kararması, Dudak Üstü Kararması, Köselik, Deri Sarkması, Glomus Tümörü, Bowen Hastalığı, Pleva Hastalığı, Hipertrofik Skar, Lenfanjit, Ayak Su Toplaması, Kağıt Kesiği, Sırt Kaşıntısı, Elde Siğil, Hamilelik çatlakları, Tırnak iltihabı, Kan çıbanı, Büllöz pemfigoid, Ciltte kızarıklık, Topuk çatlağı, Pyoderma gangrenosum, Ağaç adam hastalığı, Morfea, Kıl Batması, Kaşık Tırnak, Sinek Isırığı, Peniste mantar, Akantozis Nigrikans, Tinea Nigra, Mikozis fungoides, Cilt kuruluğu, Deri döküntüsü, El mantarı, Yüzde kızarıklık, 1. Derece Yanık, 3. Derece Yanık, Saç Sirkesi, Livedo retikülaris, 2. derece yanık, Telenjiektazi, Ksantelazma, Bazal hücreli karsinom, Göz Altı Kırışıklıkları, Aktinik keratoz, Tırnak Kırılması, Saç mantarı, Kasık Biti, Anjioödem, Deri altı sivilce, Seboreik Keratoz, Kırmızı Ben, Milia, Şirpençe, Tüberoskleroz, Eritema Nodozum, Genital Bölge Kararması, Böcek isırığı, Ayak Terlemesi, Erizipel, Erkek tipi saç dökülmesi, Dermatitis Herpetiformis, Saç Egzaması, Pellegra, Pemfigus, Siyanoz, Molluscum contagiosum, Yatak yarası, Eritema multiforme, Malign melanom, Tinea versicolor, Orf Hastalığı, Hidradenitis suppurativa, Ayak nasırı, Ayak tırnak mantarı, Kontakt dermatit, Saç beyazlaması, Güneş lekesi, Balık pulluluk, Saç biti, Yanık, Tinea corporis, Keratosis pilaris, Kılcal damar çatlaması, Pişik, Keloid, Ekimoz, Genital herpes, Kasık mantarı, Kıl kökü iltihabı, Güneş Yanığı, İmpetigo, Hematom, Skleroderma, Vücutta kırmızı lekeler, Cilt lekeleri, Güneş alerjisi, Candida mantarı

Tıbbi Tesis Tipi:

Özel Klinik

Dermatoloji Doktorları