evim.com

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Hakkında

Adres:

Beylikdüzü Cad. No. 3 Posta Kodu: 34 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi aslında tıbbın iki ayrı branşıdır. Ancak bu iki branşta yapılan uygulamalar birbirini tamamlamaktadır. Ayrıca operasyonlarda da iki branş koordineli olarak çalıştıkları için tek bir çatı altında kabul edilmektedir.  

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde, doğumsal veya travmalara bağlı olarak gelişen fonksiyon ve şekil bozukluklarının tedavi işlemleri uygulanmaktadır.  

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünü estetik cerrahiden ayıran en önemli fark, bu alanda tedavinin uygulanması için şekil bozukluklarının yanı sıra işlev kayıplarının da olması zorunluluğudur. Oysa estetik cerrahide, herhangi bir sağlık sorununun olması gerekli görülmemektedir. Bu iki farklı disiplinin iş birliği ile plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uygulamaları yapılarak hem hastalıklar tedavi edilmekte hem de hastaların görünümlerine yönelik problemler ortadan kaldırılmaktadır. 

Kısacası plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında uygulanan ameliyatlar sayesinde, hastaların dokularında görülen işlev kayıpları yeniden kazandırılırken, istedikleri görüntüye ulaşmaları sağlanmaktadır.

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde tedaviler cerrahi girişimlerle yapılmaktadır. Hastanın ve hastalığın durumuna göre ameliyat sırasında kullanılan teknikler değişiklik göstermektedir. Bu alanda kullanılan cerrahi yöntemlerden bazıları ise açık ameliyatlar, kapalı ameliyatlar liposuction uygulamaları, enjeksiyon uygulamaları, gerdirme operasyonları, yama müdahaleleri şeklindedir. Bu alanda yapılacak cerrahi girişime, hastanın genel sağlık durumuna ve hastalığa göre uzman hekim tarafından karar verilmektedir. 

Hizmetler:

Kafatası Ameliyatı, Kol İnceltme Ameliyatı, Silikon Dudak, Kol Germe Ameliyatı, AWT, Medikal Ayak Bakımı, Lazerle Vajina Daraltma, Lazerle Çatlak Tedavisi, Göğüs Küçültme Ameliyatı, Vizon Kirpik, Kaş Arası Dolgu, Göz Büyütme Ameliyatı, Yüz Mezoterapisi, Karboksiterapi, Dermal Dolgu, Ütüleme Lazer, Eksfoliasyon, Kalça Estetiği, Kıkırdak Delimi, Bacak Kalınlaştırma, Endopeel, Yağ Enjeksiyonu, Çift Çene Ameliyatı, Medikal Cilt Bakımı, HIFU, Biodermogenesi, Bacak Ameliyatı, Enfraruj, Gıdı Aldırma, Plexr, Nazolabial Dolgu, Ayak Bileği İnceltme, Kirpik Gürleştirme, Ozon Sauna, Cosmelan, Dudak Kontürü, Estetik Dikiş, Kapalı Burun Ameliyatı, Cilt Tipi Testi, Asepsi, Fokuslu Ultrason, Göz Estetiği, Septorinoplasti, Bıyık Ekimi, Bacak Estetiği, Protez Göz, Göz Altı Dolgusu, Masseter Botox, Ultherapy, Migren Ameliyatı, Lazer Liposuction, Led Maske, Mikro Sinusektomi, Penis Büyütme Ameliyatı, Saç Klonlama, Dudak Estetiği, Q Switch Lazer, Elmacık Kemiği Dolgusu, Lipomatik, Piezo, Thulium Lazer, Kulak Estetiği, IPL Lazer, Yüz Estetiği, Yüz Zayıflatma, Yüz Gerdirme, Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı, Selülit Masajı, DHI Saç Ekimi, Fransız Askısı, Kalça Büyütme, Brezilya Poposu, Yanak Dolgusu, Fue Saç Ekimi, Örümcek Ağı Estetiği, Aquafilling, Karın Germe Ameliyatı, Çene Estetiği, Yüz Dolgusu, Burun Küçültme, Kaş Kaldırma, Gençlik Aşısı, PRP Saç Tedavisi, Dermabrazyon, Genital Estetik, Soprano Ice, Bacak Boyu Uzatma, Gıdı Eritme, Burun Ucu Estetiği, Vajina Estetiği, Gülüş Tasarımı, Işık Dolgusu, G5 Masajı, Diode Lazer, Yüz Nakli, Meme Küçültme, Ameliyatsız Burun Estetiği, Kaş Ekimi, Meme Büyütme Ameliyatı, Saç Simülasyonu

Hastalıklar:

Göbek Sarkması, Deri Sarkması, Poland Sendromu, Vajina Sarkması, Burun kırılması, Asimetrik yüz, Göz kapağı sarkması, Yapışık parmaklılık, Kraniosinostoz, Altı Parmaklılık, Ksantelazma, Tavşan dudak, Göz Altı Kırışıklıkları, Genital Bölge Kararması, Septum deviasyonu, Yanık, Kemerli Burun, Kepçe kulak, Güneş Yanığı, Ganglion kisti, Cilt lekeleri, Yağ bezesi

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorları