Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk İmmünolojisi

Nöroloji , Kardiyoloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Üroloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Perinatoloji , Radyoloji , Dahiliye , Genel Cerrahi , Ağız ve Diş Sağlığı , Kulak Burun Boğaz , Yoğun Bakım , Enfeksiyon Hastalıkları , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Kalp ve Damar Cerrahisi , Göğüs Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi , Androloji , Çocuk Nörolojisi , Acil Servis , Çocuk Cerrahisi , Çocuk Gastroenteroloji , Çocuk Hematolojisi , Çocuk İmmünolojisi , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Tıbbi Mikrobiyoloji , Tıbbi Biyokimya , Çocuk Ürolojisi , Çocuk Kardiyolojisi , Çocuk Nefrolojisi , Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları , Çocuk Romatolojisi , Çocuk Onkolojisi , Tıbbi Patoloji , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi ...Daha fazla göster
0 Görüş

Çocuk İmmünolojisi Bölümü Hakkında

Adres:

Atakent Mh. Turgut Özal Blv. No:46 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Çocuk immünolojisi ve alerji hastalıkları birimi, immün yetmezlik ile enfeksiyon türleri gibi temelde immünolojik kaynaklı olan çok sayıdaki hastalığın tanı, tetkik (testi) ve tedavilerinin uluslararası seviyede gerçekleştirildiği bir çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümüdür.

Aynı zamanda hem genetik hem de çevresel faktörlerin etkisi sonucunda meydana gelen alerjen hastalıkların tanısının konulabilmesi, gerekli tedavi uygulanabilmesi ile ilgili olan bilim dalıdır.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanlarından bir tanesi olan çocuk immünolojisi farklı hastalıkları alanına dahil etmektedir. Bu noktada alerjik hastalıklar ve immünolojik rahatsızlıklar çok sayıda örneklenebilir. Bu immünolojik ve alerjik hastalıkların arasında acil olarak müdahale gerektiğinden dolayı ölümcül düzeyde sonuç verebilen alerji hastalıkları ve reaksiyonları da bulunur. Halk dilinde bağışıklık sistemi şeklinde adı geçen immün sistem içerisinde değişik nedenler yüzünden rastlanan zayıflık, sık sık olarak kendini enfeksiyon hastalıkları geçirme olarak gösterebilmektedir.

Çocuk immünolojisi hastalarının farklı şikâyetleri göz önüne alınarak hekim tarafından incelenmektedir. Hekimin hastasından dinlediği detaylı öykü ardından fizik muayene gerçekleştirilir. Hastaların hastalıkları ve şikâyetlerine göre gerek görülmesi hâlinde doktor bazı testleri uygun görür. Bu noktada gerekli olduğu düşünülürse laboratuvar testleri ve radyolojik görüntüleme tekniklerine başvurulmaktadır. Gerek çocuk hastanın alerjisi ya da alerji kaynaklı sorunu gerekse immünolojik rahatsızlığı, yapılacak testler ile anlaşılabilmektedir. 

Çocuk immünolojisi ve çocuk alerji bölümü bünyesinde hastanın durumuna ve hastalığına bağlı olarak farklı tedavi yöntemlerine başvurulur. 

Hizmetler:

Prick Testi, York Testi, Gıda İntolerans Testi, Pinnertest, Alerji Testi

Hastalıklar:

Bebeklerde Alerjik Rinit, Susam Alerjisi, Anne Sütü Alerjisi, Fındık Alerjisi, Böcek Alerjisi, Balık Alerjisi, Ceviz alerjisi, Buğday Alerjisi, Fıstık Alerjisi, Arı Alerjisi, Atopi, Lateks Alerjisi, Çikolata Alerjisi, Toz alerjisi, Bebeklerde Süt Alerjisi, Wiskott aldrich sendromu, Soğuk alerjisi, Dudak Şişmesi, Bebeklerde Egzama, Besin Alerjisi, Antibiyotik alerjisi, Süt alerjisi, Kedi alerjisi, Anjioödem, Anaflaksi, Bebeklerde Alerji, Bahar alerjisi, Alerjik astım, Arı Sokması

Çocuk İmmünolojisi Doktorları

Doç. Dr. Arzu Babayiğit
Çocuk İmmünolojisi,
Uzm. Dr. Emre Akkelle
Çocuk İmmünolojisi,
Uzm. Dr. Çiğdem Aydoğmuş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi,
Doç. Dr. Funda Çipe
Çocuk İmmünolojisi,