Çocuk Endokrinolojisi Bölümü Hakkında

Adres:

15 Temmuz Mahallesi 148063. Caddesi No:4 / Gaziantep

Yol tarifi, adresi nerede?

Çocuk endokrinolojisi, 0 - 18 yaş grubunda görülen hormon bozukluklarının tanı, teşhis ve tedavisinde yer alan bilim dalıdır. Yenidoğan döneminden sonraki bebek, çocuk ve ergenlik süreci boyunca yaşanabilecek büyüme ve gelişmeye ait rahatsızlıklar ile beraber hormonal hastalıkların tedavisi de çocuk endokrinolojisi bölümü tarafından gerçekleştirilmektedir.

Vücutta yer alan hormonlar, insanların normal bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gereklidir. Hormonların her biri kendine ait özel bezlerden salgılanmaktadır. Salgı bezlerinin gelişmemesi, hiç oluşmaması, az ya da fazla çalışması veya düzenli çalışmaması sonucunda endokrin hastalıklar meydana gelmektedir. Bu durumun yarattığı rahatsızlıkların, çocukluk çağında gerçekleşmesi ise çocuk endokrinolojisi ana bilim dalı tarafından tedavi edilmesini gerektirmektedir.

Çocuk endokrinoloji bölümü, çocuk sağlığı üzerinde etki gösteren hormon bozuklukları hastalıklarını incelemektedir. Oluşan rahatsızlıklar uzman endokrinoloji doktorları tarafından değerlendirilerek, en uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Çocuk sağlığını korumak, oluşabilecek hormonal hastalıkları önlemek adına, gerekli işlemler uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Hormon tedavisi, cerrahi işlemler gibi tedavi yöntemleri arasından, çocuk için en uygun yöntem belirlenir ve tedaviye başlanır.

Çocuk endokrinoloji bölümü, üniversite hastaneler, eğitim ve araştırma hastanesi ve birçok özel hastanede bulunmaktadır. Çocuk üzerinde fark edilen, hormonlar nedeniyle oluşan sorunlar için, çocuk endokrinolojisi bölümünden randevu alınarak, doktor muayenesi yapılmalıdır.

Hastane randevuları online ya da telefon aracılığı ile alınmaktadır. Görülen rahatsızlık belirtileri neticesinde oluşan hastalık teşhis edilip, tedaviye başlanacaktır.

Hizmetler:

Endokrin Testi, Tahlil

Hastalıklar:

Laron Sendromu, Büyüme hormonu eksikliği, Boy Kısalığı, Paratiroid Adenomu, Hipotonik Bebek, Gelişim geriliği, Hiperparatiroidi, Jigantizm, Konjenital Adrenal Hiperplazi, Morbid obez, Tiroid nodülü, Polidipsi, Hipofiz adenomu, Hipokalsemi, Cam kemik hastalığı, Akondroplazi, Metabolik sendrom, Osteomalazi, Mikrosefali, Hashimoto, Yenidoğan sarılığı, TSH Düşüklüğü, Akromegali, Turner sendromu, Cushing sendromu, Obezite

Çocuk Endokrinolojisi Doktorları