Göğüs Cerrahisi Bölümü Hakkında

Adres:

Kazımdirik Üniversite Cd. No:9 / İzmir

Yol tarifi, adresi nerede?

Göğüs cerrahisi, akciğerler, yemek borusu ve göğüs içine yerleşmiş (kalp, ana damarlar ve meme hariç) organlarda meydana gelen sorunlarla ilgilenen tıp alanıdır. Göğüs cerrahisinde, bu organlarda oluşan hastalık ya da yaralanmaların tanısı konulmakta ve cerrahi yöntemlerle tedavisi yapılmaktadır.

Uzman doktor, bahsi geçen bölgede yer alan hastalıkların takip, teşhis, tedavi ve cerrahi müdahalesinden sorumludur. Ayrıca kalp ve meme dışında kalan diğer organ ve bu organlara bağlı gelişen tüm hastalıklar da göğüs cerrahı tarafından tedavi edilmektedir.

Göğüs cerrahisi bölümüne özgü olarak kullanılan pek çok teşhis ve tedavi yöntemi bulunmaktadır. Göğüs kafesi, akciğer, soluk borusu ve yemek borusu gibi organlarda meydana gelen problemler için doğru tanının konulması, hastalığın tedavisinde büyük önem taşımaktadır. Hastalıkların teşhisinde farklı tahlil ve tetkikler uygulanmaktadır. 

Uzmanlar tarafından yapılan incelemeler sonucunda, kişilerin hastalıkları teşhis edilmekte, tedavi ve cerrahi yöntemin nasıl uygulanılacağına karar verilmektedir. Bu alanda uygulanan cerrahi işlemler, hastalıkla ilgili olan organın tedavisini kapsamaktadır. Kullanılan ameliyat teknikleri, büyük oranda halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen minimal invazif cerrahi ve robotik teknikleri içermektedir.

Uygulanan bazı tedavi yöntemleri şu şekildedir; akciğer cerrahisi, akciğer hacmi küçültme operasyonları, nefes borusu cerrahisi, yemek borusu cerrahisi, göğüs kafesi cerrahisi.

Hizmetler:

Fibrinolitik, Ter Bezi Aldırma, Sempatektomi, Pnömotoraks Ameliyatı, Akciğer Biyopsisi, Adson Testi, Jackknife, Rezeksiyon, Klipsli ETS Ameliyatı, Lobektomi, Eksizyonel Biyopsi, Asepsi, Estetik Dikiş, Sütur, Torakotomi, VATS, İnfüzyon Pompası, Kanül, Reanimasyon, Cyberknife, Torasentez, Akciğer Nakli, Enteral Beslenme, Videotorakoskopi, Klemp, Lokal Anestezi, Kateter, Trakeostomi, Ameliyat, Tomografi

Hastalıklar:

Akciğer Mantarı, Memeden kan gelmesi, Torasik Çıkış Sendromu, İntraduktal Papillom, Akciğer Apsesi, Hasta Bina Sendromu, Yelken Göğüs, Timoma, Poland Sendromu, Aspirasyon Pnömonisi, Hemotoraks, Torasik Outlet Sendromu, Kaburga kırığı, Güvercin göğsü, Plörezi, Fibroadenom, Kist hidatik, Horner Sendromu, Pulmoner emboli, Bronşektazi, Atelektazi, Travma

Anlaşmalı Kurumlar:

Laparoskopik Safra Kesesi Ameliyatı, Ace European Sigorta, Axa Sigorta, Halk Sigorta, Inter Partner Assistance, Ziraat Sigorta, Yapı Kredi Sigorta, Güneş Sigorta, Ak Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Sigorta, Anadolu Sigorta, Acıbadem Sigorta, Şeker Sigorta, Dubai Star Sigorta, Eureko Sigorta, Generali Sigorta, Mapfre Sigorta, Groupama Sigorta, Ankara Sigorta

Göğüs Cerrahisi Doktorları

Ass. Dr. Sinem Ergün
Göğüs Cerrahisi,
Prof. Dr. Ufuk Çağırıcı
Göğüs Cerrahisi,
Ass. Dr. Yeliz Erol Sarıaslan
Göğüs Cerrahisi,
Doç. Dr. Alpaslan Çakan
Göğüs Cerrahisi,
Op. Dr. Kutsal Turhan
Göğüs Cerrahisi,
Ass. Dr. Tevfik İlker Akçam
Göğüs Cerrahisi,
Ass. Dr. Elmar Mamadov
Göğüs Cerrahisi,
Ass. Dr. Huriye Gülistan Bozdağ
Göğüs Cerrahisi,
Dr. Halil İbrahim Bingöl
Göğüs Cerrahisi,
Op. Dr. Ayşe Gül Çevik
Göğüs Cerrahisi,
Ass. Dr. Ali Özdil
Göğüs Cerrahisi,
Ass. Dr. Argün Kış
Göğüs Cerrahisi,