Çocuk İmmünolojisi Bölümü Hakkında

Adres:

Mithatpaşa Caddesi No:1606 İnciraltı Yerleşkesi / İzmir

Yol tarifi, adresi nerede?

Çocuk immünolojisi ve alerji hastalıkları birimi, immün yetmezlik ile enfeksiyon türleri gibi temelde immünolojik kaynaklı olan çok sayıdaki hastalığın tanı, tetkik (testi) ve tedavilerinin uluslararası seviyede gerçekleştirildiği bir çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümüdür.

Aynı zamanda hem genetik hem de çevresel faktörlerin etkisi sonucunda meydana gelen alerjen hastalıkların tanısının konulabilmesi, gerekli tedavi uygulanabilmesi ile ilgili olan bilim dalıdır.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanlarından bir tanesi olan çocuk immünolojisi farklı hastalıkları alanına dahil etmektedir. Bu noktada alerjik hastalıklar ve immünolojik rahatsızlıklar çok sayıda örneklenebilir. Bu immünolojik ve alerjik hastalıkların arasında acil olarak müdahale gerektiğinden dolayı ölümcül düzeyde sonuç verebilen alerji hastalıkları ve reaksiyonları da bulunur. Halk dilinde bağışıklık sistemi şeklinde adı geçen immün sistem içerisinde değişik nedenler yüzünden rastlanan zayıflık, sık sık olarak kendini enfeksiyon hastalıkları geçirme olarak gösterebilmektedir.

Çocuk immünolojisi hastalarının farklı şikâyetleri göz önüne alınarak hekim tarafından incelenmektedir. Hekimin hastasından dinlediği detaylı öykü ardından fizik muayene gerçekleştirilir. Hastaların hastalıkları ve şikâyetlerine göre gerek görülmesi hâlinde doktor bazı testleri uygun görür. Bu noktada gerekli olduğu düşünülürse laboratuvar testleri ve radyolojik görüntüleme tekniklerine başvurulmaktadır. Gerek çocuk hastanın alerjisi ya da alerji kaynaklı sorunu gerekse immünolojik rahatsızlığı, yapılacak testler ile anlaşılabilmektedir. 

Çocuk immünolojisi ve çocuk alerji bölümü bünyesinde hastanın durumuna ve hastalığına bağlı olarak farklı tedavi yöntemlerine başvurulur. 

Hizmetler:

Prick Testi, York Testi, Gıda İntolerans Testi, Pinnertest, Alerji Testi

Hastalıklar:

Bebeklerde Alerjik Rinit, Susam Alerjisi, Anne Sütü Alerjisi, Fındık Alerjisi, Böcek Alerjisi, Balık Alerjisi, Ceviz alerjisi, Buğday Alerjisi, Fıstık Alerjisi, Arı Alerjisi, Atopi, Lateks Alerjisi, Çikolata Alerjisi, Toz alerjisi, Bebeklerde Süt Alerjisi, Wiskott aldrich sendromu, Soğuk alerjisi, Dudak Şişmesi, Bebeklerde Egzama, Besin Alerjisi, Antibiyotik alerjisi, Süt alerjisi, Kedi alerjisi, Anjioödem, Anaflaksi, Bebeklerde Alerji, Bahar alerjisi, Alerjik astım, Arı Sokması

Anlaşmalı Kurumlar:

Ray Sigorta, Ziraat Sigorta, Sompo Sigorta, Zurich Sigorta, Güneş Sigorta, Acıbadem Sigorta, Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Mapfre Sigorta, Allianz Sigorta, Axa Sigorta, Ankara Sigorta, Ergo Sigorta

Çocuk İmmünolojisi Doktorları