Biruni Üniversite Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi

Psikoloji , Nöroloji , Nöroloji , Gastroenteroloji , Hematoloji , Psikiyatri , Kardiyoloji , Anesteziyoloji ve Reanimasyon , Diyetisyen , Dermatoloji , Romatoloji , Ortopedi ve Travmatoloji , Göz Hastalıkları , Radyoloji , Genel Cerrahi , Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Algoloji , Kulak Burun Boğaz , Yoğun Bakım , Enfeksiyon Hastalıkları , Kadın Hastalıkları ve Doğum , Beyin ve Sinir Cerrahisi , Neonatoloji , Kalp ve Damar Cerrahisi , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon , Göğüs Hastalıkları , Çocuk Psikiyatrisi , Göğüs Cerrahisi , Acil Servis , Çocuk Cerrahisi , Tıbbi Genetik , Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Koroner Yoğun Bakım , Tıbbi Onkoloji , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi , Tıbbi Mikrobiyoloji , Tıbbi Biyokimya ...Daha fazla göster
0 Görüş

Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Hakkında

Adres:

: Beşyol Mah. Eski Londra Asfaltı. No. 10 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Kalp ve damar cerrahisi, kalp ve damarlarda meydana gelen hastalıkların, cerrahi yöntemler kullanılarak tedavisinin yapıldığı tıbbi branştır. Kalp ve damar cerrahisi, kardiyovasküler cerrahi (KVC) adını da almaktadır.  

Kalpte doğumsal veya sonradan meydana gelen işlev bozuklukları, yapısal bozukluklar, kalp krizi, damar tıkanıklığı, kalp kapakçığı hastalıkları ve kalp yetmezliği gibi pek çok hastalığın tedavisinde cerrahi girişimler uygulanmaktadır. Öte yandan kalp nakli gibi komplike ameliyatlar da kalp ve damar cerrahisinde, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir.  

Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümünde Kullanılan Tedavi Yöntemleri Nelerdir? 

Kalp ve damar cerrahisi doğrudan hasta kabulü yapmamaktadır. Hastaların öncelikle kardiyoloji bölümüne muayene olmaları gerekmektedir. Ritim bozukluğu, %80’in altında gözlemlenen damar tıkanıklığı, hipertansiyon (yüksek tansiyon) gibi hastalıkların tedavisi medikal yöntemlerle yapılmaktadır. Bu hastalıkların tedavisi, kardiyoloji bölümünde, kardiyologlar tarafından uygulanmaktadır. 

Öte yandan varis, %80’in üzerinde gözlemlenen damar tıkanıklığı, kalp kapakçığı yetmezliği gibi medikal tedavinin yetersiz kaldığı hastalıklarda kalp ve damar cerrahisi devreye girmektedir. Koroner arterde meydana gelen hastalıklar, AORT anevrizması ile AORT kapağındaki hastalıkların tedavisi de kalp ve damar cerrahisinin sorumluluk alanına girmektedir.  

Ameliyatlarda açık ve kapalı cerrahi yöntemler kullanılmaktadır. Ancak kalp ve damar cerrahisi, hastalıkların tedavisini büyük bir çoğunlukla açık kalp ameliyatları ile yapmaktadır. 

Hizmetler:

Fibrinolitik, Minimal İnvaziv, Kapalı Kalp Ameliyatı, Mikrocerrahi Varikosel Ameliyatı, Radyofrekans Ablasyon, Da Vinci Robotik Cerrahi, Kalp Deliği Ameliyatı, Kalp Muayenesi, Kalp Kapakçığı Değişimi, Endarterektomi, Perikardiyosentez, Trombolitik Tedavi, EVAR, TEVAR, PTCA, Tavi, Köpük Tedavisi, Kist Ameliyatı, Ejeksiyon Fraksiyonu, Lazerle Varis Tedavisi, Wells Skoru, FFR, Greft, Hormon Tedavisi, VATS, Santral Venöz Kateter, İnfüzyon Pompası, Mikrocerrahi, Kalp Nakli, Floroskopi, ECMO, Kalp Sintigrafisi, Yapay Kalp, D Dimer, Kılcal Damar Tedavisi, Kalp Kapakçığı Ameliyatı, Skleroterapi, Amputasyon, Ablasyon, Açık Kalp Ameliyatı , Ekokardiyografi, Varis Ameliyatı, Palyatif Bakım, Defibrilatör, Stent, Lokal Anestezi, Kan Tahlili, Kalp Pili, Holter, CPR, DSA, Perfüzyon, Bypass Ameliyatı, Ultrason, Check Up, Anjiyo, Tomografi, EKG, MR (Manyetik Rezonans Görüntüleme)

Hastalıklar:

Gebelikte Vajinal Varis, Hipoplastik Sol Kalp Sendromu, Bacakta Pıhtı, Vajinal Varis, Triküspit Yetmezliği, Yaşlılık Hastalıkları, Toplardamar Tıkanıklığı, Venöz Ülser, Damar Ağrısı, Gizli Kalp Krizi, AVF, İç Varis, Kılcal Varis, Şah Damarı Tıkanıklığı, Lenfanjit, Kalp Kapak Hastalıkları, Bacak Şişmesi, PFO, Periferik arter hastalığı, Ayak Bileği Şişmesi, Miyokardit, Bacak damar tıkanıklığı, İnfektif Endokardit, Kaval Kemiği Ağrısı, Sağ El Uyuşması, VSD, Pıhtı atması, Mitral kapak yetmezliği, PAH, Dolaşım bozukluğu, Sol El Uyuşması, Hamilelikte Bacak Ağrısı, Kalp damar tıkanıklığı, El Uyuşması, Telenjiektazi, Göz Kararması, Sağ Kol Uyuşması, Buerger hastalığı, Derin ven trombozu, Venöz yetmezlik, Kalp spazmı, Aort diseksiyonu, Tromboflebit, Kalp büyümesi, Kılcal damar çatlaması, Aort anevrizması, Fallot tetralojisi, Kol ağrısı, Damar tıkanıklığı, Kalp Hastalıkları, Emboli, Ateroskleroz, Sol Kol Uyuşması, Kalp ağrısı, Fil hastalığı, Travma, Kalp yetmezliği, Anevrizma, Kaçış sendromu, Varis

Anlaşmalı Kurumlar:

Güneş Sigorta, Vakıfbank Sigorta, Ziraat Sigorta, Mapfre Sigorta, Liberty Sigorta, İş Bankası, Işık Sigorta, Inter Partner Assistance, Hür Sigorta, Ace European Sigorta, Ankara Sigorta, Anadolu Sigorta, American Life Hayat Sigorta, Allianz Sigorta, Ak Sigorta, Acıbadem Sigorta, Tarsim Sigorta, Şeker Sigorta, Sompo Sigorta, Ray Sigorta, New Life Yaşam Sigorta, Zurich Sigorta, Yapı Kredi Sigorta, Neova Sigorta, Eureko Sigorta, Ergo Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Axa Sigorta, Aviva Sigorta, Finans Sigorta, Groupama Sigorta, Generali Sigorta, Garanti Sigorta, Fiba Sigorta, Euro Sigorta, Halk Sigorta, Tüp Mide Ameliyatı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Mensupları

Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları

Op. Dr. Emrah Ereren
Kalp ve Damar Cerrahisi,
Op. Dr. Melike Elif Teker
Kalp ve Damar Cerrahisi,
Doç. Dr. Önder Teskin
Kalp ve Damar Cerrahisi,