evim.com

Başar Şenyüz Muayenehanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

0 Görüş

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Hakkında

Adres:

Toros Mahallesi 807. Sokak Akif Avcı Apt. No:6 / Antalya

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi aslında tıbbın iki ayrı branşıdır. Ancak bu iki branşta yapılan uygulamalar birbirini tamamlamaktadır. Ayrıca operasyonlarda da iki branş koordineli olarak çalıştıkları için tek bir çatı altında kabul edilmektedir.  

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde, doğumsal veya travmalara bağlı olarak gelişen fonksiyon ve şekil bozukluklarının tedavi işlemleri uygulanmaktadır.  

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünü estetik cerrahiden ayıran en önemli fark, bu alanda tedavinin uygulanması için şekil bozukluklarının yanı sıra işlev kayıplarının da olması zorunluluğudur. Oysa estetik cerrahide, herhangi bir sağlık sorununun olması gerekli görülmemektedir. Bu iki farklı disiplinin iş birliği ile plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uygulamaları yapılarak hem hastalıklar tedavi edilmekte hem de hastaların görünümlerine yönelik problemler ortadan kaldırılmaktadır. 

Kısacası plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında uygulanan ameliyatlar sayesinde, hastaların dokularında görülen işlev kayıpları yeniden kazandırılırken, istedikleri görüntüye ulaşmaları sağlanmaktadır.

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde tedaviler cerrahi girişimlerle yapılmaktadır. Hastanın ve hastalığın durumuna göre ameliyat sırasında kullanılan teknikler değişiklik göstermektedir. Bu alanda kullanılan cerrahi yöntemlerden bazıları ise açık ameliyatlar, kapalı ameliyatlar liposuction uygulamaları, enjeksiyon uygulamaları, gerdirme operasyonları, yama müdahaleleri şeklindedir. Bu alanda yapılacak cerrahi girişime, hastanın genel sağlık durumuna ve hastalığa göre uzman hekim tarafından karar verilmektedir. 

Hizmetler:

Damak Ameliyatı, Kafatası Ameliyatı, Kol İnceltme Ameliyatı, Göbek Ameliyatı, Göğüs Kıllarından Saç Ekimi, Silikon Dudak, Kol Germe Ameliyatı, Çene Ucu Estetiği, AWT, Revizyon Burun Ameliyatı, Hilterapi, Kaş Arası Dolgu, Medikal Ayak Bakımı, Dudak Küçültme, Göğüs Küçültme Ameliyatı, Silikon Göğüs Ameliyatı, Lazerle Vajina Daraltma, Lazerle Çatlak Tedavisi, Vizon Kirpik, Yüz Mezoterapisi, Dermal Dolgu, Göz Büyütme Ameliyatı, Karboksiterapi, Ütüleme Lazer, Kalça Estetiği, Lazerle Sivilce Tedavisi, Eksfoliasyon, Bacak Kalınlaştırma, Kıkırdak Delimi, Endopeel, Enfraruj, Plexr, Yağ Enjeksiyonu, Çift Çene Ameliyatı, Medikal Cilt Bakımı, HIFU, Gıdı Aldırma, Biodermogenesi, Bacak Ameliyatı, Tummy Tuck, Jackknife, Abdominoplasti, Velashape, Ayak Bileği İnceltme, Mikrodermabrazyon, Kirpik Gürleştirme, Meme Protezi, Nazolabial Dolgu, Kapalı Burun Ameliyatı, Asepsi, Cilt Tipi Testi, Göz Altı Torbası Ameliyatı, Fokuslu Ultrason, Ozon Sauna, Cosmelan, Dudak Kontürü, Estetik Dikiş, Septorinoplasti, Lazerle Leke Tedavisi, Göz Estetiği, GRP, Bıyık Ekimi, Bacak Estetiği, Protez Göz, Göz Altı Dolgusu, Masseter Botox, Lazer Liposuction, Led Maske, Migren Ameliyatı, Ultherapy, Dudak Estetiği, Q Switch Lazer, Mikro Sinusektomi, Penis Büyütme Ameliyatı, Saç Klonlama, Lipomatik, Piezo, Thulium Lazer, Kulak Estetiği, Elmacık Kemiği Dolgusu, IPL Lazer, Yüz Estetiği, Kanül, Reanimasyon, DHI Saç Ekimi, Selülit Masajı, Yüz Zayıflatma, Yüz Gerdirme, Yanak Dolgusu, Fransız Askısı, Kalça Büyütme, Brezilya Poposu, Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı, Aquafilling, Fue Saç Ekimi, Radyofrekans, Örümcek Ağı Estetiği, Yüz Dolgusu, Karın Germe Ameliyatı, Çene Estetiği

Hastalıklar:

Karın Çatlakları, Vücutta Yanma, Göğüs Sarkması, Vajina Yırtılması, Göbek Sarkması, Deri Sarkması, Poland Sendromu, Vajina Sarkması, Burun kırılması, Asimetrik yüz, Göz kapağı sarkması, Yapışık parmaklılık, Kraniosinostoz, Altı Parmaklılık, Ksantelazma, Tavşan dudak, Göz Altı Kırışıklıkları, Genital Bölge Kararması, Septum deviasyonu, Yanık, Kemerli Burun, Kepçe kulak, Güneş Yanığı, Ganglion kisti, Cilt lekeleri, Yağ bezesi

Tıbbi Tesis Tipi:

Muayenehane

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorları