Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Hakkında

Adres:

Fevzi Çakmak, Şehit Ömer Faydalı Caddesi, Fırın Sk. No:33/A / Yalova

Yol tarifi, adresi nerede?

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi aslında tıbbın iki ayrı branşıdır. Ancak bu iki branşta yapılan uygulamalar birbirini tamamlamaktadır. Ayrıca operasyonlarda da iki branş koordineli olarak çalıştıkları için tek bir çatı altında kabul edilmektedir.  

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde, doğumsal veya travmalara bağlı olarak gelişen fonksiyon ve şekil bozukluklarının tedavi işlemleri uygulanmaktadır.  

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi bölümünü estetik cerrahiden ayıran en önemli fark, bu alanda tedavinin uygulanması için şekil bozukluklarının yanı sıra işlev kayıplarının da olması zorunluluğudur. Oysa estetik cerrahide, herhangi bir sağlık sorununun olması gerekli görülmemektedir. Bu iki farklı disiplinin iş birliği ile plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uygulamaları yapılarak hem hastalıklar tedavi edilmekte hem de hastaların görünümlerine yönelik problemler ortadan kaldırılmaktadır. 

Kısacası plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında uygulanan ameliyatlar sayesinde, hastaların dokularında görülen işlev kayıpları yeniden kazandırılırken, istedikleri görüntüye ulaşmaları sağlanmaktadır.

Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümünde tedaviler cerrahi girişimlerle yapılmaktadır. Hastanın ve hastalığın durumuna göre ameliyat sırasında kullanılan teknikler değişiklik göstermektedir. Bu alanda kullanılan cerrahi yöntemlerden bazıları ise açık ameliyatlar, kapalı ameliyatlar liposuction uygulamaları, enjeksiyon uygulamaları, gerdirme operasyonları, yama müdahaleleri şeklindedir. Bu alanda yapılacak cerrahi girişime, hastanın genel sağlık durumuna ve hastalığa göre uzman hekim tarafından karar verilmektedir. 

Hizmetler:

Damak Ameliyatı, Kafatası Ameliyatı, Kol İnceltme Ameliyatı, Göbek Ameliyatı, Dudak Ameliyatı, Ayak Küçültme, Kol Germe Ameliyatı, Lazerle Burun Estetiği, Çene Ucu Estetiği, AWT, Revizyon Burun Ameliyatı, Hilterapi, Silikon Dudak, Göğüs Kıllarından Saç Ekimi, Silikon Kalça, Silikon Göğüs Ameliyatı, Lazerle Vajina Daraltma, Lazerle Çatlak Tedavisi, Medikal Ayak Bakımı, Dudak Küçültme, Kaş Arası Dolgu, Göğüs Küçültme Ameliyatı, Vizon Kirpik, Boyun Estetiği, Yüz Mezoterapisi, Dermal Dolgu, Karboksiterapi, Göz Büyütme Ameliyatı, Ütüleme Lazer, Kalça Estetiği, Eksfoliasyon, Lazerle Sivilce Tedavisi, Popo Kaldırma, Endopeel, Kıkırdak Delimi, Bacak Kalınlaştırma, Vajina Ameliyatı, HIFU, Medikal Cilt Bakımı, Thermage, Yağ Enjeksiyonu, Çift Çene Ameliyatı, Plexr, Enfraruj, Gıdı Aldırma, Biodermogenesi, Bacak Ameliyatı, Tummy Tuck, Jackknife, Mikrodermabrazyon, Meme Protezi, Kirpik Gürleştirme, Nazolabial Dolgu, Ayak Bileği İnceltme, Abdominoplasti, Velashape, Penis Ameliyatı, Ozon Sauna, Cosmelan, Göz Altı Torbası Ameliyatı, Fokuslu Ultrason, Cilt Tipi Testi, Kapalı Burun Ameliyatı, Asepsi, Estetik Dikiş, Dudak Kontürü, Lazerle Leke Tedavisi, Septorinoplasti, Cilt Gençleştirme, Sütur, Bıyık Ekimi, GRP, Göz Estetiği, Saç Dövmesi, Bacak Estetiği, Göz Altı Dolgusu, Protez Göz, Migren Ameliyatı, Led Maske, Lazer Liposuction, Ultherapy, Masseter Botox, Mikro Sinusektomi, Pasif Jimnastik, Penis Büyütme Ameliyatı, Saç Klonlama, Q Switch Lazer, Dudak Estetiği, Elmacık Kemiği Dolgusu, Thulium Lazer, Lipomatik, Piezo, Kulak Estetiği, İnfüzyon Pompası, Yüz Estetiği, IPL Lazer, Kanül, Yüz Zayıflatma, Yüz Gerdirme, Selülit Masajı

Hastalıklar:

Prognati, Mikrotia, Memenin İçe Dönük Olması, Parmak Kopması, Elmacık Kemiği Kırığı, Yüz Kırışıklığı, Çene Kırığı, Karın Çatlakları, Vücutta Yanma, Göğüs Sarkması, Vajina Yırtılması, Diastazis Rekti, Göbek Sarkması, Deri Sarkması, Pierre Robin Sendromu, Kaş Düşmesi, Yüz Sarkması, Yanak Sarkması, Poland Sendromu, Vajina Sarkması, Pençe El, Hipertelorizm, Lazer Yanığı, Burun kırılması, İç Dudak Sarkması, Asimetrik yüz, Göz kapağı sarkması, Yapışık parmaklılık, Skar, Vücut Çatlakları, Nevüs, Burun Düşmesi, Kraniosinostoz, Altı Parmaklılık, Ksantelazma, Tavşan dudak, Göz Altı Kırışıklıkları, Genital Bölge Kararması, Septum deviasyonu, Yanık, Kemerli Burun, Kepçe kulak, Güneş Yanığı, Yara, Ganglion kisti, Cilt lekeleri, Göz Altı Torbaları, Yağ bezesi

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doktorları