Özel Batıgöz Göz Sağlığı Ve Cerrahi Dal Merkezi Diyarbakır Göz Hastalıkları

0 Görüş

Göz Hastalıkları Bölümü Hakkında

Adres:

İzzetpaşa Caddesi No:7 Suriçi / Diyarbakır

Göz hastalıkları bölümü, tıpta oftalmoloji olarak adlandırılmaktadır. Bu bölümde, gözlerde meydana gelen her türlü hastalık için teşhis konulmakta, tedavi ve takip uygulamaları yapılmaktadır. Göz sağlığı, insan hayatında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Gözde bulunan hastalıkların erken teşhisi, tedavinin de daha kolay yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle uzmanlar, kişilerin herhangi bir sağlık problemi olmasa da düzenli olarak göz muayenesi yaptırmalarını önermektedir. Çünkü ihmal edilen göz hastalıkları, ilerleyen dönemlerde daha büyük sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Göz hastalıkları bölümünde, göz doktorları görev yapmaktadır. Tedavi olması gereken küçük yaştaki hastalarla ise çocuk göz doktorları ilgilenmektedir.

Bölüme gelen hastalara ilk olarak tıbbi göz muayenesi yapılmaktadır. Bu muayene sırasında hastalardaki görme sorunları, çevresel görme eksiklikleri, göz zarı, göz kapakları, göz merceği, gözyaşı ve göz sinirleri ayrıntılı bir şekilde kontrol edilmektedir. Göz muayenesi sırasında, uzman doktor tarafından kullanılan farklı metotlar bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları; göz tansiyonu ölçümü, bilgisayarlı görme alanı testi, göz kuruluğu testleri, renk görme testleri, optik biyometri ölçümleri şeklinde sıralanmaktadır.

Gözde meydana gelen hastalıklar, farklı semptomlar gösterebilmektedir. Göz sağlığını tehlikeye atan her türlü hastalık, göz hastalıkları servisinin uzmanlık alanına girmektedir. 

Bu hastalıkların tedavisi, ancak uzman hekim kontrolünde yapılabilmektedir. Bazı göz hastalıklarının tedavisinde cerrahi müdahale gerekebilmektedir. Bu müdahale uzman göz doktoru tarafından uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra ilaç tedavisi ve lazer tedavisi gibi farklı metotlar kullanılarak da hastaların göz sağlığına kavuşması sağlanmaktadır. Öte yandan uzman hekim, gerekli gördüğü durumlarda hastalara gözlük ve kontakt lensler reçete edebilmektedir. Böyle durumlarda hastaların düzenli göz muayenesi yaptırmaları, hekimin önerilerine uymaları gerekmektedir.

Hizmetler:

Nörovizyon Tedavisi, Tetrakromat Testi, Göz Merceği Ameliyatı, Fakoemülsifikasyon, Multifokal Lens, Kornea Topografisi, Anti Vegf, Biyomikroskop, Retina Ameliyatı, Argon Lazer, Pakimetri, Tonometre, Glokom Ameliyatı, PRK, Göz Dibi Muayenesi, Trifokal Lens, Schirmer Testi, Kist Ameliyatı, Hormon Tedavisi, VEP Testi, Görme Alanı Testi, Smile Lazer, Vitrektomi, Excimer Lazer, Kolormatik Gözlük, Dereceli Gözlük, Numaralı Lens, Kornea Nakli, OCT, Oftalmoskop, No Touch Lazer, Göz Ameliyatı, Akıllı Lens, Göz Çizdirme, Kontakt Lens, FFA, Göz Testi, Katarakt Ameliyatı, Check Up, Kök Hücre Tedavisi, Renk Körlüğü Testi

Hastalıklar:

Bebeklerde Astigmat, Anoftalmi, Ani Görme Kaybı, Miyaz Hastalığı, Ezotropya, Bebeklerde Gözyaşı Kanalı Tıkanıklığı, Blow Out Kırığı, Trikiyazis, Bebeklerde Göz Kanlanması, Retina Hastalıkları, Charge Sendromu, Göz Felci, Bebeklerde Şaşılık, Entropion, Siklopleji, Von Hippel Lindau, Kseroftalmi, Gözü Kaynak Alması, Papil Ödem, Refraksiyon, Retinoblastoma, Pinguekula, Gözyaşı Kanalı Tıkanıklığı, Diyabetik Retinopati, Epikantus, Fotofobi, Enoftalmus, Kolobom, Gözde Uçuşan Cisimler, Ektropion, Anizokori, Ekzoftalmi, Hipertelorizm, Kemozis, Göz Kapağı Ağrısı, Yüz Şişmesi, Miyozis, Optik Nörit, Göz kapağı sarkması, Göz Kızarıklığı, Şehla Göz, Blefarospazm, Morfea, Pörtlek Göz, Göz Çapaklanması, Oftalmopleji, Göz kanseri, Fabry Hastalığı, Göz Batması, Bulanık Görme, Göz migreni, Keratit, Rop, Ksantelazma, Pterjium, Çift görme, Göz sulanması, Göz yorgunluğu, Göz enfeksiyonu, Retina dekolmanı, Trahom, Şaşılık, Göz Yanması, Göz Kaşıntısı, Tavuk karası, Presbiyopi, Kırmızı göz, Göz Kapağı Şişmesi, Sarı nokta hastalığı, Bebeklerde Göz Çapaklanması, Blefarit, Üveit, Horner Sendromu, Nistagmus, Göz tembelliği, Mantar Hastalığı, Göz ağrısı, Göz kanlanması, Graves, Göz Altı Torbaları, Keratokonus, Göz kuruluğu, İnflamasyon, Göz kapağı düşüklüğü, Konjonktivit, Arpacık, Hipermetrop, Katarakt, Miyop, Albino, Göz tansiyonu, Göz Seyirmesi, Renk körlüğü, Astigmat

Tıbbi Tesis Tipi:

Göz Hastanesi

Göz Hastalıkları Doktorları

Uzm. Dr. Sedat Ava
Göz Hastalıkları,
Uzm. Dr. Tacettin Gürkan
Göz Hastalıkları,
Uzm. Dr. Kubilay Bilek
Göz Hastalıkları,
Op. Dr. Mehmet Kılıç
Göz Hastalıkları,