evim.com

Girişimsel Radyoloji Bölümü Hakkında

Adres:

Beylikdüzü Cad. No. 3 Posta Kodu: 34 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

Pek çok hastalığın, tanısı ve tedavisinin yapılabilmesi için girişimsel radyoloji teknikleri kullanılmaktadır. Radyolojinin bir alanı olan girişimsel radyoloji operasyonlarında hastalara, genellikle lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu işlemler sırasında, bir iğne deliği kadar küçük alandan vücuda girilerek, hastalıkların tanısı konulmakta ve kişiler tedavi edilebilmektedir. Son yıllarda girişimsel radyoloji yönteminden fayda sağlanan alanlar hızlı bir şekilde artmaktadır.

Girişimsel radyolojik uygulamalar, ameliyathanede yapılmamaktadır. Söz konusu girişimsel radyolojik uygulamaların, normal tedavi veya anjiyografi odalarında yapılmaları mümkündür. Bu tekniklerin kullanılması açık cerrahiye göre hasta ve hekimlere pek çok avantaj sağlamaktadır. Operasyon sırasında genel anesteziye gerek olmaması, vücutta bıçak izi kalmaması, risklerin az olması, hastaların aynı gün taburcu edilebilmeleri ve normal yaşamlarına kısa bir sürede dönebilmeleri girişimsel radyolojinin avantajları arasında yer almaktadır. Bu nedenlerle son zamanlarda girişimsel radyoloji yöntemlerinin tercih edilme oranı büyük bir oranda artış göstermiştir.

Hastalara, alanında uzman girişimsel radyologlar tarafından operasyon yapılmaktadır. Girişimsel radyoloji teknikleri ile anjiyo kullanılarak yapılan tüm damar tedavileri uygulanmaktadır. 

Hizmetler:

Embolizasyon, Brakiterapi, Nefrostomi, Mamografi

Girişimsel Radyoloji Doktorları