evim.com

Esin Sarı Söğütlü Muayenehanesi Göz Hastalıkları

0 Görüş

Göz Hastalıkları Bölümü Hakkında

Adres:

İzmir / İzmir

Göz hastalıkları bölümü, tıpta oftalmoloji olarak adlandırılmaktadır. Bu bölümde, gözlerde meydana gelen her türlü hastalık için teşhis konulmakta, tedavi ve takip uygulamaları yapılmaktadır. Göz sağlığı, insan hayatında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Gözde bulunan hastalıkların erken teşhisi, tedavinin de daha kolay yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle uzmanlar, kişilerin herhangi bir sağlık problemi olmasa da düzenli olarak göz muayenesi yaptırmalarını önermektedir. Çünkü ihmal edilen göz hastalıkları, ilerleyen dönemlerde daha büyük sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Göz hastalıkları bölümünde, göz doktorları görev yapmaktadır. Tedavi olması gereken küçük yaştaki hastalarla ise çocuk göz doktorları ilgilenmektedir.

Bölüme gelen hastalara ilk olarak tıbbi göz muayenesi yapılmaktadır. Bu muayene sırasında hastalardaki görme sorunları, çevresel görme eksiklikleri, göz zarı, göz kapakları, göz merceği, gözyaşı ve göz sinirleri ayrıntılı bir şekilde kontrol edilmektedir. Göz muayenesi sırasında, uzman doktor tarafından kullanılan farklı metotlar bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazıları; göz tansiyonu ölçümü, bilgisayarlı görme alanı testi, göz kuruluğu testleri, renk görme testleri, optik biyometri ölçümleri şeklinde sıralanmaktadır.

Gözde meydana gelen hastalıklar, farklı semptomlar gösterebilmektedir. Göz sağlığını tehlikeye atan her türlü hastalık, göz hastalıkları servisinin uzmanlık alanına girmektedir. 

Bu hastalıkların tedavisi, ancak uzman hekim kontrolünde yapılabilmektedir. Bazı göz hastalıklarının tedavisinde cerrahi müdahale gerekebilmektedir. Bu müdahale uzman göz doktoru tarafından uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra ilaç tedavisi ve lazer tedavisi gibi farklı metotlar kullanılarak da hastaların göz sağlığına kavuşması sağlanmaktadır. Öte yandan uzman hekim, gerekli gördüğü durumlarda hastalara gözlük ve kontakt lensler reçete edebilmektedir. Böyle durumlarda hastaların düzenli göz muayenesi yaptırmaları, hekimin önerilerine uymaları gerekmektedir.

Tıbbi Tesis Tipi:

Muayenehane

Göz Hastalıkları Doktorları