El Cerrahisi Bölümü Hakkında

Adres:

Menderes mah. Atışalanı cad. 307. Sok. No: 2 / İstanbul

Yol tarifi, adresi nerede?

El cerrahisi, herhangi bir enfeksiyon ve yaralanma dahil olacak şekilde el, el bileği ya da üst ekstremite üzerinde oluşabilecek bir sağlık sorununun gerek cerrahi olarak gerek cerrahi dışı ile ilgili olarak uygulanan tedavisini içerir.

El cerrahisi alanında hastaların hastalıkları, tedavisi ve sağlık durumları ile ilgili yürütülen çalışma ve teknikleri, ortopedik cerrahi, plastik cerrahi ve genel cerrahi uzmanlık alanları olan kişiler tarafından uygulanabilir.

Acil tıbbi müdahale gerekebilecek önemli durumlar olduğu gibi basit el-el damar sinir sorunları görülebilmektedir. Ancak basit olan birçok el problemi ve hastalıklar için uygun olmayan tedavi teknikleri sebebiyle bir kişinin hayat standardı etkilenebilir ve ciddi neticelere yol açabilir. Buna bağlı olarak da el cerrahisi tıp bilimi, farklı tedavi süreçleri içinde hastalıklar üzerine inceleme ve araştırma sağlar.

El Cerrahisi Prosedürü

Eğitim ve araştırma hastanesi bünyelerinde de varlık gösteren el cerrahisi alanı, pek çok sayıda farklı prosedürü mümkün kılan ve kapsayan önemli/geniş anlamlı bir terimdir. El cerrahi tedavi prosedürünün genişliği sebebiyle çalışma alanı, ortopedi, plastik cerrahi ve genel cerrahi dallarının çalışma alanları ile bağlı olarak-paylaşılır bir şekilde yürütülür.

El cerrahi alanı, el, el bileği ya da önkol sorunlarıyla özel olarak ilgilenen bir alandır. El cerrahisi tedavi alanı ve prosedürü, daha geniş olarak ifade edilirse; insan vücudunun omuz kısmından başlayıp tam parmak ucu kısmına kadar uzanan ve bir de üst ekstremite şeklinde adlandırılan kısmının hastalıkları ve tedavisini kapsar.

El cerrahisi bölümü, bir cerrahi alan olarak tanı ve tedavi alanları ise el ve parmak kopmaları, parmak kırıkları, doğumsal anomaliler, doğumsal ya da yaralanma kaynaklı el ile kol felçleri, sinir ve tendon yaralanmaları, el tümörleri ve sinir sıkışmaları şeklindedir.

Hizmetler:

Jackknife, Asepsi, Estetik Dikiş, Sütur, İnfüzyon Pompası, Kanül, Reanimasyon, Klemp, Lokal Anestezi, Kateter, Ameliyat

Hastalıklar:

Parmak Kopması, Radius Kırığı, Kienböck, Yapışık parmaklılık, Çekiç parmak, Çomak Parmak

Anlaşmalı Kurumlar:

Generali Sigorta, Türkiye Büyük Millet Meclisi Mensupları, Ray Sigorta, American Life Hayat Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Mapfre Sigorta, Halk Sigorta, Axa Sigorta, Ziraat Sigorta, Ankara Sigorta, Ak Sigorta, Eureko Sigorta, Inter Partner Assistance, Vakıfbank Sigorta, Güneş Sigorta, Ergo Sigorta, Sompo Sigorta, Anadolu Sigorta, Şeker Sigorta, İş Bankası, Groupama Sigorta, Allianz Sigorta, Acıbadem Sigorta, Zurich Sigorta, Ace European Sigorta

El Cerrahisi Doktorları