Ege Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniği Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi

0 Görüş

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Hakkında

Adres:

Bornova / İzmir

Çocuk kalp ve damar cerrahisi bölümü bünyesinde çocuk kardiyologları, uzman çocuk kalp cerrahları, yenidoğan uzmanları, çocuk kalp anestezi-yoğun bakım uzmanları, perfüzyonist ve yoğun bakım hemşirelerinden meydana gelen bir ekip bulunmaktadır.

Yeni doğan birimi kalp damar cerrahisinde temel hedef, imkân dahilinde olan durumlarda her zaman için tam düzeltme işlemlerinin yapılmasıdır.

Kalp damar cerrahisi biriminde yenidoğan bebekler de dahil olmak üzere çocuk kalp ve damar cerrahisi alanına ilişkin her türlü kalp ameliyatı yapılmaktadır. Yenidoğan bebek ve çocuk kalp hastalıkları operasyonlarında farklı prosedürlerde kalp kapak ameliyatları da oldukça başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Hizmetleri

Çocuk kalp ve damar cerrahisi bulunan tüm özel hastane, devlet hastanesi, tıp sağlığı ve klinikleri gibi tüm sağlık kuruluşlarında kalp ve damar cerrahisi uzman doktorları yer alır. Doğumsal kalp hastalıklarından sonradan gelişen kalp damar cerrahisi rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalık için cerrahi müdahalede bulunulmaktadır. 0-18 yaş aralığında çocuk hastalarda doğumsal ya da edinsel olarak gelişen her tip kalp hastalıkları üzerine cerrahi tedavi, servis takipleri, ameliyat öncesi süreç ve hazırlıkları, yoğun bakım servisi hizmetleri ve kontrol süreçleri gibi en güncel sağlık hizmet modelleri takip edilmektedir.

Cerrahi olarak gerçekleştirilen bütün çocuk kalp operasyonları, modern cihaz ve teknikler kullanılarak en güncel olan yöntemlerle alanında eğitim ve tecrübe sahibi doktorlar tarafından gerçekleşir. Buna göre çocuk kalp hastalıklarının çocuk sağlığı açısından çözüme ulaştırılıp iyileştirildiği birim bünyesinde sunulan tıp sağlık hizmetleri; poliklinik hizmet şekilleri, 0-18 yaş grubu için cerrahi gereken bütün kalp hastalıklarının ameliyat hizmetleri, yoğun bakım servisi hizmetleri, klinik servisi hizmet şekilleri, asistan ile rotasyon eğitim hizmet şekilleri, konsültasyon hizmetleri.

Hizmetler:

Kapalı Kalp Ameliyatı, Kalp Deliği Ameliyatı, Kalp Muayenesi, Kalp Kapakçığı Değişimi, Jackknife, Köpük Tedavisi, Asepsi, Estetik Dikiş, Ejeksiyon Fraksiyonu, Sütur, Santral Venöz Kateter, Kanül, Reanimasyon, ECMO, Kalp Sintigrafisi, Yapay Kalp, Ablasyon, Enteral Beslenme, Açık Kalp Ameliyatı , Klemp, Ekokardiyografi, Defibrilatör, Stent, Lokal Anestezi, Kateter, Kalp Pili, Ameliyat

Hastalıklar:

Hipoplastik Sol Kalp Sendromu, Şah Damarı Tıkanıklığı, Mitral kapak yetmezliği, Dolaşım bozukluğu, Sol El Uyuşması, Kalp damar tıkanıklığı, Derin ven trombozu, Venöz yetmezlik, Kalp spazmı, Kalp büyümesi, Fallot tetralojisi, Sol Kol Uyuşması

Tıbbi Tesis Tipi:

Devlet Hastanesi

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları